Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez a " pánik"?

Normális ez a " pánik"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igazából csak egy kis biztatást szeretnék kérni.Jelenleg 31 hetes várandós vagyok.Van már egy Kisfiam ;aki szörnyen anyás.Olyan mint egy kis matrica 😊 (2 éves).úgy érzem különleges kapcsolat van köztünk! Hamarosan születik az öcsi..de én most hirtelen Elkezdtem félni.Vajon hogy fogja viselni az 1. Szülöttem?Lesz- e rá elég időm? Nemfog- e sérülni a kapcsolatunk? Elég jó leszek az öcsinek? Hogy fogom összehozni a napi progrjukat? Mi lesz ha féltékenykedés lesz? Hogy kellene ezt áthidalni? ..stb.Normális; hogy ilyen gondolatok kavarognak bennem?Mikor nyugszom meg végre? Ti is voltatok így? Ötletek? Tippek? Nagyon köszönöm annak aki ír!
2016. máj. 14. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Bár még csak 3 hónapos a kicsi de szerintem eddig jól 'csinàltuk'. A nagy ősszel lesz 3, ő a terhesség utolsó heteiben màr teljesen ràkattant az apjára, pedig már akkor sem próbâltam "ràtukmálni' a hasamra meg semmin sem vàltoztattam. Mikor megszületett a kicsi és nyafis volt a nagy akkor voltak olyan kitörései hogy ha valaki meg akarta fogni a babàt kiabàlt hogy anyàé! A mama próbàlta lenyomni a nagy torkán a kicsit, minden 2. mondata róla szólt.. Rá is szóltam hogy ne beszéljen állandóan a kicsiről a nagynak mert így azt fogja hinni hogy a kicsi a világ közepe. Ha valamiben segíteni akar hagyom, de nem 'erőszakoskodok' ha nem akar valamit a baba körül csinálni. Amint le tudom tenni a kicsit megyek a nagyhoz, jàtszunk vagy 'segít' nekem a hàzimunkàban, ha a kicsi elkezd ilyenkor sírni sem rohanok fejveszte hogy ne gondolja hogy dobom a kicsi miatt. Szerencsère nagyon szereti, simogatja, puszilgatja, mutogatja neki a jàtékait, ha nem tudok azonnal menni nyuktatgatja... Remélem később is így lesz!

A lènyeg, szerintem nem szabad éreztetni hogy vàltoztak a dolgok, legyen csak természetes hogy èrkezett még valaki, nem ràtukmálni a dolgokat hanem megkérdezni hogy szeretne-e segíteni pl.

2016. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!