Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes vagyok és 143 magas...

38 hetes vagyok és 143 magas a vernyomasom ez veszélyes? Többi lennt

Figyelt kérdés
Sziasztok.tegnap voltam nstn és megmertek a.vernyomasom és 140 /67 volt mondta a.doki h bekell fekudnom ma reggel. Ma is csináltak NST és vettek tőlem nagy labort.Ma is 143 volt a.vernyomasom.Eddig semmi baja nem volt a.vernyomasomnak akkor ez terhesegi hypertonia lehet?

2016. máj. 18. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, vizesedsz is? Fehérje is szokott lenni a vizeletben, gondolom ezt még nem tudod.

Nem vészesen magas, gyógyszerrel kordában tartható. Ha mégse így lenne is 38 hetesen nem kell koraszüléstől sem aggódni.

2016. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos mindkettő vizesedek is és fehérjét is találtak. Ettől még szülhetek sima úton?
2016. máj. 18. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogják nézni közben a vérnyomásod, kapod ugyanúgy a vérnyomáscsökkentőt, hogy kell-e császár az a vérnyomásodon fog múlni, amíg megfelelő szinten tudják tartani hagynak simán szülni, ha nincs más gond sem közben.
2016. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez veszélyes. Kóma is lehet akár a vége, de olvass a toxémia, illetve preeklampsia témában.
2016. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez a kezeletlen toxémiára vonatkozik, a kérdező kórházban van, szóval beállítják a vérnyomását.
2016. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az volt, így tudom miről beszélek.
2016. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy hogy terhesség előtt az alapvérnyomásod mennyi volt.Mert ha alapból kicsit magasabb akkor terhesség alatt is magasabb lesz.Nekem is vizesedik a lábam, fehérjét nem találtak vizeletben a vérnyomásom 116/85 és 138/95 között szokott lenni.Az orvosnak és a védőnőnek is jeleztem. Orvos ultrahanggal megvizsgált hogy hajlamos/esélyes vagyok toxémiára azt mondta minden ok. Ráadásul ha meleg front jön mindig magasabbat mérek otthon.Akkor van gond a 140, 145 felett van tartósan, vagy hirtelen felugrik 160 körülire vagy még feljebb.
2016. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.igen nekem is 116-126 között szokott lenni terhessegem előtt. Az unokatesom azz mondta hogy ő neki 157 volt a vernyomasa mégis engedték szülni. Remélem minden rendben lesz most írtak fel nekem gyógyszert reggel délbe este éjfélkor szednem kell.
2016. máj. 18. 11:56
 9/9 anonim válasza:
Kedves kérdező! Ha eljut hozzád ez a hozzászólás,légyszíves írd meg nekünk, hogy hogyan végződőtt a történeted,ebből is okulnánk. Köszönjük.
2017. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!