Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koffeinmentes kávéból mennyit...

Koffeinmentes kávéból mennyit szabad inni?

Figyelt kérdés

Nagy kávés vagyok, de mióta pozitívat teszteltem, hősiesen lemondtam a reggeli lórúgásnyi tejeskávémról. Előfordult, hogy napi 3-4 is lecsúszott.

Hogy mégse bolonduljak meg, vettem koffeinmentes kávét (Omnia Evening, vagy mi), abból viszont egy teljes "négyszemélyes" kotyogósnyi mennyiséget megiszom egy nap, és csak azért nem többet, mert lusta vagyok még egyszer főzni. Nagyon kívánom az ízét.

A (koffeinmentes) kávéban levő egyéb anyagok ugye nem ártalmasak? Vagy legalábbis nem bizonyítottan...

Még csak 5 hetes terhes vagyok.


2016. máj. 20. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Eddig csak a koffeinről hallottam, hogy nagy mennyiségben ártana, szoval mentesből lehet szerintem sokat is.
2016. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Terhesen napi 1 kávé javasolt.

3:1, 2:1 koffeinmentes kávé és társait, pedig úgy tudom annyit amennyi jól esik.

2016. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért mondtál le???

Én mindig is kotyogóst ittam, terhesen is. Napi 1-et reggel. Jó sok cukorral...

Élek és virulok, a gyerek is, 10/10-es apgarral született egy tökéletesen egészséges terhesség végén.

2016. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amint pozitív lett a teszt, világos volt, hogy a napi 3-4 kávés időszaknak vége. Első nap még normál kávét ittam reggel, napközben meg koffeinmenteset, de másnap már lusta voltam duplán főzőcskézni, menteset ittam reggel is, és nagy meglepetésemre túléltem a napot...

Az előző terhességem sajnos missed abbal végződött. Az okát nem tudtuk meg, de megfogadtam, hogy többet nem vállalok felesleges kockázatot. "Brit tudósok" annyi mindent kiderítettek már... és ilyenkor az ember aztán mindenre gondol, nem feltétlen józan ésszel.

2016. máj. 20. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:
En napi 1 max 2 kavet iszok amikor erzem hogy hulla vagyok vagy elfogok ajulni... mindenki azt mondja, hogy ennyi boven belefer :)
2016. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a terhesség megállapításakor rákérdeztem az orvosomnál, azt válaszolta, hogy a kávé a legegészségesebb káros szenvedély, napi kettőt továbbra is nyugodtan.Azóta is kávézom. 32 hkm
2016. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!