Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többgyermekes anyukák! Ha...

Többgyermekes anyukák! Ha kevés korkülönbséggel vállaltatok kistesót (a nagy születése után 1 évvel próbálkoztatok) akkor nem volt gond a kb 2 éves nagytesó ellátása (emelgetés, játék stb) terhesen? Kellett segítség az ellátásához?

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

27honap van a nagyfiam kozott.

Nem volt gond.siman felvettem ugy a 30-32. Hetig.utana mar a pocakomtol nem tudtam.de megertette.nem segitett ugy senki,pedig Anyumek akkor a szomszed utcaban laktak.meg a kiirt napon is jatszin voltam a naggyal :)

Most a harmadikkal is elofordult,hogy a kozepsot miutan elaludt a teso agyaban En raktam att a helyere (kb 1,5m van a ket agy kozott) es bezony a kozepso mar 6 eves volt,majdnem 7 akkor.

2016. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16hós volt a fiam, mikor a második megszületett. semmilyen problémát nem okozott, hiszen ezt addigra megszoktam, a szervezetem is, egyszerűen nem tűnt akkor nehéznek a fiam. Nem tagadom, voltam fáradtabb, többször pihentem napközben, feküdtem, és úgy játszottam vele. Amikor aludt, pihentem. Főzni pedig gyerekkel, és nélküle is kell. :)
2016. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 3 kisebb 18 s 15 hónap korkülönbséggel született, plusz még ott volt a "nagy", aki a legkisebb születésekor 5,5 éves volt.

Soha nem volt segítségem, ennek ellenére 4 eseménytelen terhességem és 4 sima szülésem volt.

Ne aggódj, nem annyira nehéz kis korkülönbséggel 2 gyerek, és nem is biztos, hogy azonnal megfogan a második.

2016. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

21 hónapos volt a kisfiam /tehát még nem volt 2 éves/, amikor megszületett a kislányom. A fiam igazi örökmozgó, valóban egy szusszanásnyi időm sem volt, diktálta a tempót. De én elhatároztam, hogy a fiam semmi hátrányá nem erezheti a kistesó érkezésének, úgyhogy mozgosítottam minden energiámat, és mentem-csináltam-emeltem az utolsó pillanatig. Valahogy éreztem, hogy jól vagyok, a baba a pocakomban is jól van, erősnek éreztem magam, és elszántnak, hogy maradok ugyanaz a nagyon játékos, nagyon energikus, minden buliban bennelévő anyucija a fiamnak, mint korábban. Nagyon jól sikerült: a kislányom ki sem akart jönni, a szülés után 1-2 órával már a nagyfiamat emelgettem és lépcsőztem Vele, a gyerekek pedig mára úgy összenőttek, hogy Náluk szuperebb testvérpárt nem hordott a hátán a föld. Most 3 és másfél évesek /a kislányom pontosan 16 hós/. Hiszem, hogy az elszántságom segített ilyen jól megélni a második terhességet is.

Neked vannak félelmeid, kedves Kérdező?

2016. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1,5 éves volt a nagylány, amikor megfogant a második gyerkőc. Szintén 1,5 éves volt a második, amikor megfogant a 3.

8 hónapos volt a harmadik, amikor megfogant a 4. Még ekkor pár hónapig szoptattam a harmadik gyerkőcöt.


Semmi gond nem volt. Nem kellett segítség.

2016. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nincsenek félelmeim, elvégre a terhesség állapot, nem betegség, csakhát mondja mindenki, hogy vigyáznom kell magamra, meg ne emeljek nehezet, de a gyereknek meg nem mondhatom azt, hogy nem látom el, mert terhes vagyok :)


De örülök, ha ez nem gond. Most 10 hónapos a fiam és szeretnénk mégegy gyereket, 1 éves korában kezdhetünk próbálkozni leghamarabb.

2016. máj. 24. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!