Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyogyszert szedek, a sargatest...

Gyogyszert szedek, a sargatestre, es azt olvastam hogy a menstrucionak gyogyszer befejzese utan maxim 10 napra megkell jonnie! Ez mar biztos vagy fog kesni? Mondjuk ha kesne, akkor kene teszteljek, de normalis hogy csak max 10 napra?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 20:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem késett két napot
2016. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
szoval gyogyszer utan 12napra jott meg ?
2016. máj. 22. 21:00
 3/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedsz, a ciklusodban mikor kellett elkezdened, és mi pontosan az egészségügyi problémád?
2016. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Tizenkettedik nap este igen
2016. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
a ciklus 16napjatol kellett szedjem 10 napig , 1 darabot , duphaston a neve , sajnos nem ismerem a gyogyszert ! most vagyok a ciklus 28.napjan es egy par nappal mar barnazok ...
2016. máj. 23. 09:50
 6/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy miért csak 10 napig kellett szedned, erre bizonyíték a barnázás is. Én csináltam tesztet nemvárt napján, és csak akkor hagytam abba progeszteronpótlót, ha a teszt negatív lett. Ha te most véletlenül megfogantál, akkor ezerrel folytatni kellene a progeszteronpótlást. Egyébként nekem mindig megjött a menzeszem 1-2 napon belül a gyógyszer abbahagyása után.
2016. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
nekem meg csak ez az elso honap volt , meg kell szedjem 5 honapon keresztul !! meg nem jott meg a mensim , csak a multhonapi datum szerint meg van kb 4 nap a mensiig ! szoval emiatt kerdeztem hogy max 10 napra kell megjojjon ahogy irja az utasitasi papir , vagy pedig igy is keshet? :) igy adta az orvos az adagot ....
2016. máj. 23. 12:32
 8/19 A kérdező kommentje:
es azert is nincs ideje meg a tesztelesnek , mint ahogy te irtad hogy a nemvart napjan csinaltal tesztet .....
2016. máj. 23. 12:33
 9/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, de én addig szedtem is az Utrogestant (az is progeszteronpótló). De azt írod, 16. naptól szedted 10 napig, most 28. napon vagy, tehát a gyógyszert már abbahagytad, ha jól értem. Azt nem tudom, mikorra kellene nem várnod, gondolom, egy-két napon belül lenne esedékes. Tehát ha te akkor tesztelsz, neked már lehet, hogy késő. Barnázni már akkor kezdtél különben, mikor még szedted a gyógyszert, vagy pont azután, hogy abbahagytad?
2016. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocs, az előbbit úgy irtam, hogy az utolsó előtti kommentedet nem olvastam, csak az utolsót. Szóval 4 nap múlva. Akkor, ha 32 napos a ciklusod, kicsit korán volt az a 16. nap, lehet, hogy az aktuális ovulációd még meg sem volt! Annak pedig nem tesz jót a plusz progeszteronbevitel. (Elvileg a menzesz várható időpontjától számítva két hét visszafele, hacsak nincs más módszer, amivel figyeled és pontosítod az ovulációd idejét). Azt nem tudom, mit segít a progeszteronpótlás ilyen kúraszerű alkalmazása, nem vagyok orvos, de laikusként nagyon nem bírom megérteni, ennek mi értelme van. Volt már ultrahangos peteéréskövetésed? Van egyáltalán tüszőérésed, ovulációd? Nem Clostilbegyttel kellett volna kezdeni? (Nekem az volt a nyerő.) Ha azért nincs sárgatest, mert nincs tüszőrepedés, akkor érett petesejt sincs, ami megtermékenyülhetne, szóval én ezt a kezelési módot nagyon nem értem.
2016. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!