Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukornál elég,...

A terheléses cukornál elég, ha éhgyomorra veszik a vért, vagy kell előtte 12 órán át böjtölni?

Figyelt kérdés
Vészes terhességi hányásom van, ezért nem kell meginnom a cukros löttyöt, mert tuti kihánynám, hanem 2 zsömle és 3 dl tejet kell innom. De a vérvétel előtt kell hogy 12 órán át ne egyek, vagy elég ha csak aznap a vérvétel előtt nem eszek? Illetve lehet majd inni (csak sima vizet) a 2 vérvétel között? 28+4 hetes leszek amikor csinálják, nem késő még ugye? Illetve ha eddig csak 3 kg-t híztam (166/69) akkor nem valószínű, hogy cukros vagyok, ugye?
2016. máj. 22. 21:49
1 2
 1/11 Bella169 ***** válasza:
0%

Este 6 után nem lehet enni, és éjféltől inni, a vérvétel elött, de ez így van a sima vérvételnél is ha éhgyomri cukrot is néznek.

A 2 vérvétel között meg nem lehet enni, inni semmit. max egy-egy nagyon apró korty vizet ha már nagyon nem bírod, de inkább csak szájöblítés.

A hízás pedig nem releváns a terhességi cukornál. Anyukám pl mind a 3munkkal 23 kilót hízott, és nem volt cukros. Egy másik ismerős 5 kilót hízott és volt terhességi diabétesze.

2016. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
este 8 után ne egyél. a hízásnak semmi köze a cukorhoz. na meg ha folyton hánysz, hogy is lehetne következtetni? :)
2016. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. lehagytam, hogy lehet inni vizet, akár az éhgyomori előtt is, de ne sokat. de inkább igyál reggel pár kortyot mint hogy rosszul legyél. 2 vérvétel között meg bármennyit ihatsz.
2016. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A hányásra Daedalont és Rennie-t szedek, azokat bevehetem reggel? Minden reggel rögtön be kell vennem a Daedalont mielőtt kikelek az ágyból, vagy egész nap hányok. Nem lesz hatással a vérvétel eredményére?
2016. máj. 22. 21:58
 5/11 Bella169 ***** válasza:

A gyógyszereidet nyugodtan beveheted. Azok nem lesznek hatással az eredményre.


Nem lehet inni a 2 vérvétel között mert befolyásolja az eredményt.

2016. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták ihatok, de ne sokat. Pár decinél többet ne.
2016. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első, én cukros vagyok, az elmúlt 15 évben jó sokszor volta vérvételen, de mindig elmondják, hogy ihatok vizet.
2016. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondtàk hogy a 2 között csak kevés vizet ihatok.

A hízàsnak meg nincs igazàn köze a cukorhoz; mindkét terhességnél GDM-em volt, első babàval 6 (3320g baba), màsodikkal 9kg-ot híztam (3650g)

2016. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elvileg vizet pedig kifejezetten kell inni,hogy könnyebben jöjjön a vér. Én biztosan fogok inni,mert én meg ájulok igy a második babánál,tegnap is a boltban páromba kapaszkodva estem össze.
2016. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vérvétel előtt min. 10 órás "éhezés" szükséges és ha lehet előző nap ne egyél egész nap szénhidrátdús, cukros ételeket, mert az is befolyásol. Tehát változatosan egyél.

Inni lehet az első vérvétel előtt is és a kettő között is, igaz nem literszámra, de azért 1-2 pohár belefér, az nem befolyásolja az eredményt!

Én ha nem innék ott ájulnék el. Jó pár éve volt már így, úgy gondoltam én is nem eszek nem iszok éjjeltől, vérvételnél majdnem elájultam, úgy fektettek az asztalra és jól lecsesztek, hogy miért nem ittam, mert azt szabad/kell, hogy megfelelően tudjanak vért venni.

2016. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!