Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos a terhesség alatt...

Háziorvos a terhesség alatt milyen vizsgálatokat végez el?

Figyelt kérdés
Ugye van kötelező háziorvosi vizsgálat is a kiskönyvben. Normális, hogy az én háziorvosom nem csinált semmit, csak megkérdezte, hogy van-e bármilyen panaszom, majd bepecsételt a kiskönyvembe és már mehettem is... Nem kellett volna legalább a vérnyomásomat megmérnie, vagy meghallgatnia? Vagy ez mindenhol így van?

2016. máj. 24. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
AZ enyém megkérdezte, minek mentem oda. Mondtam, mert a kiskönyvnben benne van, meg a védőnő is küldött. Csak lesett, és lepecsételte a könyvemet.
2016. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából belgyógyászati vizsgálat van, amit elvileg már nem végezhetnek a háziorvosok, de szerintem orvosfüggő. Nekem tegnap megcsinálta (hallgatózás, vérnyomás, méh méretének kitapintása hasfalon keresztül és ekg), azt mondta ne menjek ezért sehova. Ha nem csinálja meg akkor beutalót ad a belgyógyászatra.
2016. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ő adta a beutalókat (a kiskönyvben is van, de nekem mindig kellett plusz dolog, így azt nem használtam) de ha jól emlékszem, azt is a háziorvosnak kell kitöltenie.


nekem nem pecsételt soha (a kórházunk igazolását adtam le az anyaságihoz), csinált ekg-t, és ő írta fel a gyógyszereimet (pl. Utrogestan, Fraxiparine) egyszerűen azért, mert a nődokim messzebb volt. Megmérte mindig a vérnyomásom (a védőnő soha), és megnyomogatta a nyirokcsomókat, stb.

2016. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem csinált szinte semmit, talán a tüdőmet meghallgatta. Nem is szeretek amúgy sem hozzá járni, az sztk-s nőgyógyászom mindent intéz (Tp papírt is).
2016. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!