Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lepényleválásnak mik a tünetei?

Lepényleválásnak mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
idő előtt vált le?
2010. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Idő előtti lepényleválás (abrupció placenté):Az idő előtti lepényleválás a normális helyzetű méhlepény korai leválása a méh faláról. A méhlepény leválhat részlegesen (10-20%-ban) és teljesen. Oka ismeretlen. Az összes szülésre vonatkoztatott gyakorisága 0,4-3,5%. A szövődmény gyakoribb magasvérnyomás-betegségben (beleértve a preeclampsiát) és kokainélvezőkben.


A méhnek abból a részéből származik a vérzés, ahol a lepény tapadt. A vér átjutva a méhszájon és a hüvelyen külső vérzést okozhat, vagy meggyűlhet a méhlepény mögött, rejtett vérzést okozva. A tünetek attól függenek, hogy milyen fokú a leválás és milyen fokú a vérvesztés (utóbbi lehet súlyos is). Tünetei: a hirtelen jelentkező, folyamatos vagy görcsös hasi fájdalom, a hasi nyomásérzékenység és a sokk. Az idő előtti lepényleválás az erekben általános vérrögképződéshez vezethet (disszeminált intravaszkuláris koaguláció), okozhat veseelégtelenséget és méhűri vérzést, különösen egyidejűleg preeclampsiás nőkben. Ha a lepény leválik, csökken a magzat oxigén- és tápanyagellátottsága.


Az orvos a tünetek alapján valószínűsíti a kórismét. A diagnózis ultrahanggal erősíthető meg.


Idő előtti lepényleválás esetében a nőt kórházba viszik. Szokásos kezelése az ágynyugalom. Ha a tünetek javulnak, a nőt mobilizálják (javasolják a sétát) és esetleg elbocsátják a kórházból. Ha a vérzés fennmarad, vagy rosszabbodik (feltételezhető, hogy a magzat nem jut elegendő oxigénhez), vagy a terhesség a kiírt idő (terminus) közelében jár, a minél hamarabb lezajló szülés a legjobb mind az anya, mind a magzat számára. Amennyiben hüvelyi szülés nem lehetséges, császármetszést végeznek.

2010. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
utána néztem és ezt találtam remélem tudtam segíteni
2010. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor szültem a mellettem lévő lánynak az volt. Karácsonyfa diszeket csinált otthon éppen, egyszercsak elöntötte a vér.. rohantak a kórházba, azonnal császár.
2010. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem reszleges lepenylevalasom volt a 13. heten. Iszonyatosan begorcsoltem egyik pillanatrol a masikra, mire elvonszoltam magam a wcre mar eros verzesem volt.

a ver nagy resze tavozott, egy resze bent maradt es haematoma lett. Ot het alatt szivodott fel, a baba maradt, a 40. heten szuletett kozel negy kiloval Hala Istennek.

2010. ápr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!