Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam vagy elvetessem?

Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és 5 hetes terhes|védekezés ellenére|. Tele tervekkel, célokkal. Most mégis tanácstalan vagyok.

Most érettségiztem,majdnem minden ötös és egyetemre szeretnék menni.

Párom dolgozik, saját lakása van, és az anyagi körülmények is jók.

Nem azt kérem, hogy helyettem döntsön akárki is, csak puszta véleményt.

Szüleim, rokonok vegyes véleménnyel vannak. Párom pedig mindkét esetben támogat.

Ha mégis az abortusz mellett döntök, hogyan számoljak el a lelkiismeretemmel?

Ha pedig a megtartása mellett,lesz még időm fejleszteni magam? Mert a mai világban az ember egy érettségivel a kezében csak egy senki..


2016. máj. 24. 21:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Én is 19 éves vagyok. És én megtartanám, nem tudnék megbirkózni a lelkiismeretemmel, hogy a elvetettem a kisbabám. Egy évet halasztanék az egyetemen, és ha támogatóak a szüleid, családod, akkor segíthetnének a babával, amíg te az egyetemen vagy. De ez a te döntésed, és én is csak a saját fejemmel tudok gondolkodni.
2016. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Én ennyi idősen nem tartottam volna meg, mert nem akartam volna. Előbb el akartam rendezni a jövőmet és csak utána, a biztosra gyereket vállalni.

Mivel nekem ez egy teljesen racionális döntés lett volna, ezért nem is kellene elszámolnom a lelkiismeretemmel. MEgkaptam a lehetőséget, hogy gyerekem legyen és még nem akarok vele élni.


A kérdés, hogy te mit akarsz? Ha már szóba került a lelkiismereted..nos, úgy lehet megbánnád a dolgot. Már ha elveteted.

2016. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
61%
Én már 3 gyerek mellett csináltam meg a főiskolát. Most 5 mellett tervezek újabb szakmát, nem pedig kifogást keresek. Ház van (megdolgoztunk érte, pedig már volt gyerek), kocsi van, jövedelem van. És még egyszer sem öltem, egyszerűen nem voltam hajlandó elfogadni a világ véleményét, hogy csakis úgy lehet, ahogy mások előre pesszimistán előre vetítik.
2016. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt abortuszom. Csak akkor tudod végigcsinálni, és "elfelejteni", ha soha egy másodpercre nem fordul meg a fejedben a megtartása. Én a 2csík láttán azon agyaltam hova Hányszor kell mennem, kapok-e szabadságot a műtétre.

Az "apajelölt" nem volt megfelelő (szépen mondva), ahogy kijöttem a kórházból, cuccoltam is el...

0 hátterem volt, nincsenek szüleim. Csak szakmunkás papír, akkor még érettségim sem volt... Képtelen lettem volna eltartani.


Szóval nálad nagyon más a helyzet. Nálatok akár bele is fér, sokan végeznek egyetemet baba mellett, csak ez ne legyen akadály.

2016. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
37%
Csodálatos látni, ahogy az életemet egy rakás anonim lepontozza :DDDDD
2016. máj. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartanám.
2016. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegeld magadban mind két megoldást. Ha megtartod, mennyibol fogtok tudni kijonni, lesz e segítséged, tudsz e levelezőin tovább tanulni.

Mindenben megvaltozna az életed. Főiskola elvégzése gyermekkel nem egyszerű, de nem is lehetetlen.


Merlegelj, beszélj szuleiddel és a pároddal. Beszéljetek át hogy ki hogy tudna segíteni ha megtartod, mivel szeretnél tovább tanulni.

Ha mindenki melletted áll és támogatnak, és te is megbizonyosodtal afelől hogy képes lennél ra, csak akkor vallald.


Az anyagi oldalát is fontoljatok meg.

Baba mellett is lehet tanulni és dolgozni is. Esetleg otthonról végezhető munka, vagy valami ami kisegít.

2016. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%
Én biztos megtartanám. Az anyagi körülmények jók, a párod melletted áll ami nagyon fontos. Persze hogy lesz még időd (19 vagy!!!!) Azt nem mondom hogy mindig könnyű lesz, de akarat erővel, kitartással és persze egy kis segìtséggel meg lehet oldani.
2016. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

Nem tartanám meg

Ha mégsem alakulna jól valami

Es bocsi de a kapcsolat is meg romolhat ilyen fiatalon bőven szóval biztos nem tartanám meg

Nehéz lenne nem könnyű ne nézzen senki kőszívűnek

De meg a végen csak azt látnád a gyermekedben h nem volt fiatal korod es elvette közben te venned el magadtól

Ez a te döntésed ez csak tanács

Persze ha egylet ilyen esetben lettem volna Isten tudja h döntők :) en minden nőt kívánok es remelem jól döntesz ,ahogy nektek jo

2016. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

En megtartottam.pedig fiatalabb voltam Nalad,es lakas sem volt sajat.18evesen szultem.20 evesen a tesot,addigra sajat lakasban.a ket gyerkoc utan befejeztem az erettsegit,aztan cukrasz tanfolyam (En kicikoromtol cukrasz szerettem volna lenni)

Pestre is jartam gyakorlatra a ket gyerkoc mellett.imadom mindkettot.nagyon jo fiatal anyukanak lenni.2 honapja szuletett a 3.kisfiam,igy kerek az eletunk (27vagyok).

Gyerek mellett is el lehet erni a celodat.kemeny lesz,de este a szuszogo kis torpet nezve ujra es ujra feltoltodsz ;)

2016. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!