Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit lehet diétázni ha úgy...

Kicsit lehet diétázni ha úgy érzem, megszaladzak a kilók?

Figyelt kérdés
Soványról indultam, 28. hét végére 9kg feljött. Diétázzak? Más csinálja?
2016. máj. 28. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sok jott fel, (23+ kg, a vegen mar nem mertem merni), de 12 lejott szulessel, nagyon vizesedtem. Viszont meg mindig rajtam van a tobbi :( 4 honapos a babam. Most bennem van az a "barcsak visszacsinalhatnam", meg a "legkozelebb nem igy lesz", de emlekszem, hogy annyira elveztem, hogy akkor az egyszer az eletben nem kellett minden kaloriat kiszamolnom, es ehettem, amikor ehes voltam :D egyebkent Ha egeszsegesen eszel az mindig jo valasztas, neked is es a babanak is, es attol nem is hizol.
2016. máj. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg az orvosoddal vagy védőnővel mit javasol. Ne kezd semmilyen diétába magadtól vagy itteni válaszok alapján.
2016. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elejen sokaig nem hiztam,aztan mikor feljott 5kg,orultem,mert azelott tul sovanynak ereztem magam. Aztan honapokig 110zel porgott a pulzusom ejjel nappal, egesz nap majd kiugrott a szivem,izzadtam,barmit ettem,semmitol sem hiztam,sot,fogytam. Aztan most normalis a pulzusom, par het alatt feljott 5kg. Igaz,rengeteget eszem,de tényleg baromi sokat. Úgyh most lehet h diétára fogom magamat.
2016. máj. 28. 23:47
 4/8 anonim ***** válasza:

MAGADAT ne fogd diétára. Dietetikussal állíts össze egy étrendet, amit terhesség alatt is lehet követni. Nekem terhességi cukor miatt kellett ilyen diétát (ami étrendet és nem fogyókúrát jelent!) követnem. Testzsírt egyáltalán nem szedtem fel.

Saját szakállra ne vágj bele, mert ha rosszul csinálod, szétcsapod az anyagcserédet és szülés után is hízni fogsz, de a terhességnél se tesz jót az ide-oda ugráló vércukor a magzatnak.

2016. máj. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Snorri ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell dietetikus ahhoz, hogy valaki normálisan táplálkozzon terhesség alatt. Ha sokat ettél, te magad mondtad, akkor fogd vissza magad. Ne egyél felesleges kalóriákat, 3-5-ször egyél egy nap, ha éhes vagy, akkor nasinak natúr joghurt, zöldség joghurtos mártogatóssal. Teljes kiőrlésű liszt, kókusz zsír, sok zöldség, egészséges elkészítés. Ne éhezz, de ne egyél annyit, hogy már dugig vagy. Egyél úgy, hogy úgy érzed nem vagy éhes, de még tudnál enni. Kb 20 perc múlva jobban eltelítődsz. Ezekhez nem kell dietetikus, egészséges, normális étkezési szokások. Ettől nem lesz baja a babának. Nyilván nem most kell elkezdeni valamilyen diétát(amúgy sem jó). Ne most legyél paleo, vagy vegán. Ennyi.
2016. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó véleményét csak megerősíteni tudom! Mindenkinek így kéne ennie és ez nem fogyókúrának számít, hanem egyszerűen csak egészséges étkezésnek.

Nyilván, aki korábban nem így evett, az fogyni is fog az elején, de valójában mindenkinek így kéne ennie.

2016. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a 14. és a 26.hét között ugrott fel vagy 9 kiló. De nagyjából azért, mert kétpofára tömtem a tejberizst meg a krumplit. Mondjuk nem volt még vészes a látvány, normál súlyról indultam, de tudtam, hogy így folytatom az nem lesz jó.


Előtte mindig odafigyeltem a táplálkozásra, de most volt itt egy átmeneti elmezavar.


Nos tudatosan visszaálltam a normális kajálásra, ami nyilván nem diéta, mert előtte is így ettem, csak abbahagytam a hirtelen jött zabalást, és azóta csak 2 kiló jött fel. Most 35 hetes vagyok.


Az hogy leállsz a zabálással, az nem diéta, hanem visszatérés az eredeti állapothoz. Ehhez tényleg nem kell szakember. Akkor kéne szakember, ha cukros lennél, vagy nem ennél sokat, mégis híznál.


A 9 kiló még nem gáz, főleg ha sovány voltál. Ha simán visszaállsz a normál kajálásra, akkor nem fogsz már sokat felszedni, és semmilyen diétára nincs szükség.

2016. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta, a szénhidrátokra figyeljek. Nem voltam szerencsére cukros (bár az apukám családjában mindenkinek 2-es típusú cukorbetegsége van),de az első babámmal az utolsó kb. 6 hétben diétáznom kellett. A második babával az elejétől tartottam ezt a diétát és 10 kg-ot híztam. A baba is normál súllyal és hosszal született és egészséges, ami a legfontosabb.
2016. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!