Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet? Káros?

Meddig lehet? Káros?

Figyelt kérdés
Mèg a terhességem elején vagyok csak kíváncsi vagyok, hogy a tervem kivitelezhető e vagy őrültség. Azt terveztem hogy a terhessègem 6. Hónapjában még dolgozom. Egy ruha üzletben dolgozom árufeltöltő és értèkesítőként. Azaz ez azzal jár, hogy nehéz dobozokat is cipelek, lépcsőzöm, létrázom. Ha ez a 6. Hónapban őrültsèg lenne, mert veszèlyeztetné a babát, akkor meddig dolgozhatok ez alapján?

2016. jún. 2. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan sajnos nem tudom megmondani meddig ajánlott dolgozni és 15 hetes vagyok és egy cukrászdában fogok dolgozni. Az semmiképp nem jó hogyha emelgetsz nehezebb tárgyakat de ha ez megoldható hogy ne kelljen akkor szerintem semmi gond nem lesz :)
2016. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, a cipekedést nem ajánlom nem csak a 6. hónaptól, hanem egyáltalán. A lépcsőzés elkerülhetetlen sokszor, a létrázással már azért vigyáznék. Esetleg ha meg tudod beszélni, hogy szeretnél sokáig dolgozni, viszont valaki a cipekedést vállalja át helyetted, akkor simán. Azért azt is vedd figyelembe, hogy nem jó egész nap állni, a lábaid dagadni fognak, szóval ha megoldható, akkor üljél le és pihentesd is.
2016. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt a nőgyógyászod tudja megmondani. Mert van akinek alapvetően lehet csinálni dolgokat, nemem pl nem lehetett...
2016. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Huh az a baj, hogy ha most elmondom h terhes vagyok akkor kirúghatnak mert még kb 2 hete dolgozom és ugye még a 3 hónap próbaidőn belül vagyok. :/ ezért sajnos szerintem elkerülhetetlen, hogy "pihenjek" mhnka kozben. :/ a pénz miatt sem ártott volna 6 hónapot dolgozni de akkor erről le is teszek
2016. jún. 2. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Azert nem feltetlenul kell szerintem. En pizzeriaban dolgoztam egeszen a 36. het vegeig. Termeszetesen az utolso par hetben mar csak nagyon keveset, kb 2x4 orat. De a 30. hetig teljes munkaidoben dolgoztam. Nekem nem volt megterheto. Ez a cipekedes dolog is olyan, hogy az elsonel meg oke, elkerulheto, de a masodiknal? Nalunk 19 honapos a gyerkoc, jon a teso es kenytelen vagyok felvenni. 12 kilo amugy. Termeszetesen nem orakig cipelem, de elkerulhetetlen, hogy felvegyem. Tehat normalis kereteken belul azert lehet emelni dolgokat szerintem. A letraval pedig ovatosan, hogy le ne ess, meg a lepcson is. De alapvetoen jobb, ha nem toltod otthon az egesz terhesseget, jobb, ha aktiv maradsz.

Termeszetesen a terhessegedtol is fugg. Nekem tenyleg soha nem volt egy magas vernyomas, meg semmi. Rengeteg fugg attol is, hogy hogy erzed majd magad. Pl nekem az elso hetekben megterhelobb volt dolgozni, mint pl 5 honapos terhesen.

2016. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Voltam már terhes, sajnos elvetéltem és igazábol a járkálás is megterhelt ha pl egyik szobábol a masikba kellett mennem. De remélem minden terhesség más ès ez nem lesz ilyen most
2016. jún. 2. 22:46
 7/7 anonim ***** válasza:

de fura, 2 hete azt írtad, hogy 2 hónapja dolgozol... ma meg azt, hogy 2 hete.

midnenesetre úgyse vagy jogosult csedre és gyedre, szóval addig dolgozz amíg bírsz, aztán majd kapod a segélyt szülés után

2016. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!