Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Franciaországban milyen...

Franciaországban milyen támogatások vannak a kismamáknak?

Figyelt kérdés

6 hetes kismama vagyok, próbáltam dolgozni viszont elkezdtem barnázni így otthagytam. Az igazat megvallva megijedtem, h baja lehet a babának. Mezőgazdaságban dolgozók, így ez plussz megnehezítette a munkát.

Ilyen esetben jogosult vagyok valamilyen jövedelemre?


2016. jún. 9. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság alatt (16 hét, ami 6 hét a szülés előtt és 10 hét a szülést követően) a rendes fizetést kapják. Vannak akik a szabadságukat tartogatják évekig hogy egy két hónappal meghosszabbítsák ezt a rövid szülési szabadságot. Lehetőség van gyereknevelési szabadságot kérni 1-3 közötti időre, ezalatt az idő alatt egy szimbolikus összeget kap az anya ezért nem is nagyon népszerű.


Egy gyerek után igazándiból semmi nem jár, csak a bébiszitter díjának a kifizetését támogatják. Két gyermek után jár a Magyarországon is ismert családi pótlék.

2016. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem igazán lehet akkor számítani nagy támogatásra.. :( nekem ez itt nem szimpatikus,h szülést követően kb 3-4 hónap után mennek vissza dolgozni és inkább bébiszitterre bízzák a kicsit.

Most így, hogy otthagytam a munkahelyem, ami kb 2 hónapig tartott volna (szezonális munka), nem is jár semmi? Ha esetleg betegszabadságra iratnám ki magam??

2016. jún. 9. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak magyarorszagon megy, hogy kiiratod magad betegszabadsagra es otthon ulsz egy tulajdonkeppen problemamentes terhesseg alatt. Ha dolgozol terhesseg alatt akkor kapod a fizetesed, ha nem dolgozol, mert nincs kedved vagy egyeb okokbol, akkor nem kapsz semmit. Tamogatasokkal is ez a helyzet, ha dolgoztal akkor kapsz valami minimalis osszeget, de ha nem dolgoztal, akkor semmit.
2016. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!