Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babások, ti nem féltek...

Első babások, ti nem féltek attól hogy fogjátok majd meg a babátokat és hogy tudtok róla majd gondoskodni?

Figyelt kérdés

Még életemben nem volt kezemben újszülött, meg úgy semmilyen élő baba. :) 10 hetes kismama vagyok és hát érdekes belegondolni hogy fog menni ez az egész?

Akiknek már van, hogy ment, mit éreztetek...stb.??? Akiknek még nincs, ti mit gondoltok erről az egészről?


2016. jún. 11. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megszületett a lányom pont úgy voltam mint TE.

Sosem fogtam kisbabát stb

Mikor először behozták, ösztönösen tudtam h hogy fogjam meg azt a kis törékeny babát. :)Mintha minden nap ezt csinálnám.

Elmondhatatlan volt az az érzés mikor először a kezemben tartottam.

Menni fog ne aggódj.

Szerintem minden olyan anyukának megfordul ez a fejében aki még nem tartott soha babát! :)

2016. jún. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt fogalmam az egészről. Ne aggódj, hamar bele fogsz jönni. Arra viszont ne számíts, hogy megszületik a baba, és majd ösztönösen minden elsőre menni fog, mert általában nem így van. Mikor az első babám született, anyukám eljött hozzánk 2-3 napra, ez sokat segített. Így utólag viszont úgy gondolom, terhesség alatt sokkal jobban rá tudtam volna készülni a dologra. Ugyanis terhesség alatt csak a terhességgel meg a szüléssel foglalkoztam, azzal meg nem igazán, mi lesz majd utána, gondoltam, majd biztos jön magától :) Úgyhogy azt javaslom, olvasgass utána már a terhesség alatt a csecsemőgondozásnak, esetleg menj el tanfolyamra. És ha megvan a baba, nyugodtan kérj segítséget olyantól, akiben megbízol, legyen az nagymama, barátnő vagy védőnő. A kórházban nem nagyon tudnak segíteni, egyszer megmutatnak mindent, nincs kapacitásuk a nővéreknek minden anyukát tanítgatni.
2016. jún. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Én valahogy attol soha nem tartottam hogyan kell megfogni egy babát.szitter is voltam, rokonságban is volt és már 17 évesen is örömmel babáztam bnőm kisbabájával :)


Ami a gondozást, szoptatást, napirendet, hasfájást, babakommunikáciot, betegségeket, baleseteket, fejlesztéseket illeti, millio mindent olvastam terhesen, bnők jegyzeteket adtak még terhességre is, meg a babakelengyéhez, es szules után is folyamatosan infoztunk egymással.


Csak a hatalmas fáradtság miatt a folyamatos éjszakázások miatt néha nehezen kapcsoltam. Pl fél év mulva esett le hogy ne minden tápszerhez főzzek vizet, hanem csak reggelente egy nagy lábassal.mert ugye annyira komolyan vettem, hogy mindig frissen kell késziteni..


Amikor megszületett, féltem hazavinni, de benntmaradtunk egy hetet, rengeteg tanácsot kaptam a csecsemős nővérektől és a szoptatási rendszer is be lett állitva, ott fürdettük a babát is, és magabiztosan mentem haza vele a végén :)


De folyamatosan elő- elő vettem mellette a könyvet, jegyzeteket amikor pl sírás miatt néha kétségbe estem vagy pl száraz fürdetest átnézni meg egyéb praktikák.pl hazaérbe mutasd be neki a lakhelyét, vagy ha meztelen a baba tegyél a hasára vmit ugy pelenkázd es nem erzi magát védtelen, vagy arccal előre tedd a kádba hogy lássa hova kerül, és mindig infozd neki mit csinálsz vele mindig ugyanazokkal a szavakkal(én rövid dalokat találtam ki pl megyünk popot mosni, po po po po popot mosni :))


Legközelebb a dackorszak vitt csak kétségbeesésbe főleg az, hogyan őrizzem meg a türelmem.de olvastam ők soha nem csinálnak direkt rosszat.stb stb


Szóval a félelem ellen legjobb a tanulás.

2016. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ujszülött fürdetes,pelenkázás a youtuben is fent van hogyan helyes
2016. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De, nagyon féltem. Kisgyerek sincs körülöttem egyáltalán. és ment minden magától, ami meg nem, azt megtanultuk. a kórházban a férjemnek mutatták a pelenkázást, a fürdetést is megnézhettük mindketten. Tápszeres, a készítése meg rá van írva a dobozra. Szoptatásban szintén segítettek volna a kórházban.


A nevelés meg úgyis sajnos/nem sajnos a tanult minták alapján megy, persze az ember olvas sokat, de aztán valahogy mindig felfedezem, hogy azt mondom, mint anyám.:)


Egyébként az érzés más, mint vártam. Azt hittem, olyan pátoszos lesz, de inkább izgalmas. Egy új embert fedeztem fel, új személyiséget. Nagyon-nagyon várok minden újabb reggelt vele és a férjemmel.:)

2016. jún. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy voltam vele, hogy egész érdekes szellemi képességekkel bíróknak is megy, akkor majd lesz valahogy. Illetve a férjemnek már a második gyereke volt. Az első hetekben ő mutatott meg mindent, mondjuk nem is voltam olyan állapotban, hogy akár magamat is ellássam.

Így nem volt nehéz, mert eleinte csak néztem, aztán már tudtam, hogy mit hogyan kell.

2016. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én nem félek egyátalán! 8hetes vagyok, 20 éves. De valahogy nincs bennem félelem. Egyrészről mert a boldogság annyira átveszi az uralmat minden felett, másrészt pedig tudom, hogy az anyukámra mindig számíthatok, ha barmi kerdesem van, Ő segiteni fog!
2016. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!