Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetesen hasfájás? Nem egy...

17 hetesen hasfájás? Nem egy ponton, mindenhol.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A 17. hétbenvagyok és tegnap este óta úgy feszül a hasam, mint amikor valaki szó szerint egy gázzal töltött lufi :D kellemetlen, fáj, főleg mozgás közben. Szelek kínoznak, székrekedést nem mondanám, meert sajnos még mindig borzalmasan sokat hányok, de ha nem is akkor vagy ég a gyomrom tőle vagy alapból tiltott az epém miatt így sok ételt nem is tudok magamhoz venni :/


Hívtam a dokimat aki azt mondta, hogy nincs ezzel semmi baj, de ha rosszabb akkor menjek be hozzá. Ha holnap sem múlik el akkor biztos, hogy bemegyek nem érdekel, hogy rosszabb-e vagy sem ...


Létezik, hogy annyira fel lennék puffadva/nő a baba/ az emésztés sem a legjobb, hogy így fáj a hasam? Volt már közületek így valaki?


(Múlt héten hétfőn voltam a dokinál és minden rendben volt velem is és a babával is)


2016. jún. 21. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt simán okozhatja puffadás és bizony az piszkosul tud fájni. Velem is előfordult ilyen kismamaként, de még nem kismamaként is.:)
2016. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fhuu velem nem terhesen szerencsére soha. De azóta szó szerint minden bajom van :D
2016. jún. 21. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nagyon sok kitartást kívánok, ha már a 17. hétben ilyen beteg vagy az epéd miatt..

Nem javasolták az epeműtétet terhesség előtt?

Én többször el is ájultam a terhesség alatt, míg a 39. héten mentő vitt a szülőszobára, mert totál bedurrant az epém, szülés után ki is kellett venni a hólyagot.


Esetleg lehet még, hogy a nagy meleg miatt kicsit több lett a magzatvized, én így jártam, utána 2 hetente uh volt, de beállították a pajzsmirigy-gyógyszert és azonnal újra normál mennyiségű lett.

2016. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem ajánlották, mert "csak" 3x volt görcsöm, de kőnvagy homok sehol így csak annyit mondtak, hogy diétázzak :/ németországban élek így itt sajnos nincs nagy meleg :D max 15 fok és állandóan esik az eső :/
2016. jún. 21. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az epémmel nincs problémám szerencsére,de a terhességem elején én is puffadtam, igaz a 12-13.hét környékén végleg elmúlt,de tényleg nagyon tud fájni,szóval szerintem nem meglepő,ha az miatt ilyen fájdalmaid vannak.
2016. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 6ik héten volt egy durva székrekedésem, amikor is 5 napig nem tudtam elmenni mosdóba. Akkor mindent összeettem: langyos tej szilvalekvárral, olívabogyó, langyos víz... Végülis segített, mert du-n már jobb lett. De a felfúvódással nagyon megkűzdöttem én is. 6-7ik héttől bármit ettem pl egy kakaós csigától akkora lettem, mintha már a 6-7ik hónapban lennék... Sajnos azóta is ez van, nekem azt mondta a doki, hogy ha nagyon rossz, akkor espumisan csepp vagy gyöngy, de inkább csak akkor szedek be bármit is, ha már nem bírom. Én most kezdtem a 16. hetemet :)

De attól, hogy hánysz, még lehet székrekedésed, csak kérdés, hogy milyen sűrűn volt és most hogy van. Nekem a napi rendszerességű, 2-3 napra csökkent. De négy nap után már tényleg nagyon tud fájni a hasam.

Kitartást!

2016. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnézem, itt is biztos van Espumisan vagy legalább ahhoz hasonló amit terhesen lehet szedni. Nekem is szintén a napi rendszerességű széklet helyett simán kitolódik 3-4 napra is, de utána is alig valami :/
2016. jún. 22. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!