Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mi számít...

Terhesség alatt mi számít magas vérnyomásnak? Mi az az érték ahol már befektetnek? Reggel mértem, akkor 145/85 volt.31 hetes kismama

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi háromszor mérd nyugalmi helyzetben. A 145 már sok, szólni kell az orvosnak.
2016. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyan az, mint egyébként. 140/90 fölött már sok, akkor is, ha csak egyik érték több ennél. Picit sok a tiéd, de ez még nem a befeketetős kategória. Írni kellene vérnyomásnaplót, lehet hogy kell majd szedned egy pici Dopegytet biztos, ami biztos. De ez még abszolút nem vészes, csak oda kell rá figyelni.
2016. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak igaza van. A helyedben azért elmennék az orvoshoz, jobb, ha adnak rá Dopegyt-et, nehogy később még magasabb legyen.

Azért mondom, mert nekem a 36. héten, amikor a védőnő mérte 136/89 volt, majd rá két napra voltam az orvosomnál kontrollon, ott pedig már 151/93-at mértek. Annyit érzékeltem belőle, hogy kicsit zúg a fejem, de betudtam a terhesség végének.

A doki azonnal beküldött a kórházba, ahonnan csak külön engedéllyel jöhettem haza (rendszeresen mérni kellett a vérnyomásom, bejárni, és szedni a vérnyomáscsökkentőt).

2016. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!