Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes állapotos vagyok és...

6 hetes állapotos vagyok és annyira rosszul vok h semmit sem bírok enni. Ha mégis eszek alul-felül jön vissza elég gyorsan. Adnátok vmi tanácsot mit egyek vagy mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard magad ilyen panaszokkal meggyógyítani,főleg terhesen, inkább menjél orvoshoz.
2010. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van,csak azt gondoltam h ez viszonylag sok várandós nőnél előfordul,ezért szerettem volna vmi házi praktikát.
2010. ápr. 14. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ez volt orromon, számon, mindenhonnan jött.... :S 14-15. hétig rendszeresen, legalább 5 kg-ot fogytam. Nem akarlak elkeseríteni, de elmúlni sem fog 100%-an és ellene sem tudsz nagyon mit tenni (EZ AZ ÉN TAPASZTALATOM), de a B6 vitamin segített, napi 3x2.


Most vagyok 19 + 3 hetes és reggelente még mindig nem tuti, de ha eszek időben akkor jobb és délutánra már egész jól vagyok!


Kitartás! Hidd el ha már megmozdul és látványos lesz a pocid is akkor minden rosszat elfeledtet!


Boldog babavárást!

2010. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én 26 hetes kismama vagyok. Eleinte /kb. 3 hónapig/ nekem is erős émelygéssel teltek a napjaim, de szerencsére elmúlt már. Néha még visszatér, de már nem olyan vészes. Homeopátiás szereket javasolnék neked, ezek segíthetnek, ha gondolod nézz utánuk. Ezeken az oldalakon megtalálod őket:


[link]


[link]


De légy szíves mindenképp konzultálj róluk az orvosoddal!!!!!

Az én személyes tanácsaim a következők lennének:

Kis adagokban egyél fűszermentes étkeket végig a nap folyamán.

Ne egyél semmi olyat, aminek az illata taszít.

Ha minden ételtől undor fog el, akkor tegyél próbát müzlivel vagy édeskés gyümölccsel.

Ha a rágás gondolatától is felfordul a gyomrod, kortyolgass kevés jeges vizet.

Próbáld ki a patikákban kapható B6-vitamint vagy Magne B6 tablettát. Nekem sajnos nem nagyon használtak. Sós kekszet ne nagyon egyél, csak ha megkívánod.

Hagyatkozz a gusztusodra. Ha nagyon kívánsz valamilyen ételt, megvan rá az esély, hogy kicsit jobban leszel tőle.

A jó hír, hogy a harmadik hónap végén elmúlik a legtöbb nőnél.

Boldog babavárást!

2010. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 14. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon rosszul voltam a 6-11. héten.

Nekem az orvos Magne B6-ot javasolt, azt szedtem, az enyhítette a rosszulléteket, 3x1 szemet kellett szednem (ez recept nélkül is kapható a gyógyszertárban).

És az orvosom javaslatára az étkezések után ittam kb 1-1,5 dl jéghideg Coca Colat. Előtte nem colaztam, vagy ha ittam, max light-ot. Terhesség alatt a rendes Coca Cola is jót tesz, sok kismamánál beválik. Egy próbát szerintem Neked is megér :)


Kitartást kívánok és próbálj meg sokszor keveset enni.

És boldog babavárást,

31 hetes kismama

2010. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kívánod, próbáld meg a kefirt. Reggel még felkelés előtt, az Emberedet megkéred, hogy hozza be neked, felkönyökölve elkortyolgatod/kanalazgatod. Olyan furán hangoztt, amikor ezt mondta a védőnő, de nekem bevált. Hűtőből frissen kivéve, jó hideg is, és valahogy megnyugtatja a gyomrot.

Amit még tudtam enni, az a korpovit keksz volt. Se íze, se bűze, nem sós, nem édes, viszont szépen megfogja a gyomorsavat.

Illetve még a házi, csirkealkatrészekből főtt hús/erőleves leve. Nem tudom, miért, de az is elmúlasztotta nálam a hányingert.


Én mondjuk nem hánytam egyszer sem, de kb a 18. hétig napi 24 órában émelyegtem, aztán egyik napról a másikra elmúlt. Szóval kitartást. :)

2010. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 7 hetes vagyok és ugyanebben a cipőben járok.

Nos, az első gyermekemnél kb az 5. hónapig tartott és a burgonyán kívül semmi nem ment le. :( Lefogytam 12 kilót. Szerencsére kórházba nem kellett befeküdnöm, mert a baba fejlődött rendesen.

Most a 2. babámnál is ez a helyzi, de itt a krumpli nem válik be....:(

Viszont tényleg a nagyon hideg cola segít, de nem éhgyomorra. Reggel csak egy pár falat kiflit tudok lenyomni nagy nehezen. Tejterméket nem merek reggel enni, mert az általában visszajön és nagyon rossz a savanyú tej...:( Próbálok ropit rágcsálni, az talán használ egy kicsit.

Ja és a fagyi is csak addig jó, amíg lecsúszik. Utána már attól is szarul vagyok. Éjjel is van, hogy émelygek, akkor is 1-2 ropit próbálok eszegetni.

2010. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget.
2010. ápr. 15. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!