Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok hányadik héten lett a...

Nálatok hányadik héten lett a puffadásból terhes has?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél olvastam már (legutóbb egy nemrég kiírtnál), hogy a 12. héten is csak puffadásról van szó, az még nem terhes has.


Kérdésem azokhoz irányul, akiknél látható puffadás volt a terhesség elején: hányadik héten vettétek észre, hogy a felpuffadt hasból alakulóban levő terhes pocak lett?


2016. júl. 9. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

ez így azért hülyeség, mert ma is hiába írták oda ahhoz a kérdéshez, hogy terhes has, igazából biológiailag lehetetlen, hiszen csak a 16. hét után jön ki a medencéből a méh, addig igazából tényleg csak a háj látszik, ami persze a terhesség miatt ül oda :)

nekem elsővel 12 hetesen volt az esküvőm, fűzős ruhám volt, nem látszott semmi, nem jött rá senki a turpisságra :D

de én persze akkor hatalmas terhes pocaknak láttam a semmit :)

most a másodiknál 20 hetesen láttam tényleg azt, hogy ez az a has :) elsőnél ez később volt, de nem emlékszem már mikor :)

2016. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En vekony testalkatu vagyok es nagyon puffadtam mindegyik terhessegem elejen.

Az elso ket alkalommal igysem latszott semmi, mert eleg eros volt a hasizmom, inkabb nekem volt kellemetlen.

Kesobb nem edzettem annyit, igy a puffadas is latszott, illetve azt vettem eszre, hogy hiaba nem hiztam sokaig semmit, megis rakodott le zsir a hasamra, derekamra. Gondolom a hormonok dolgoztak, mert ugyanugy mozogtam es ettem, mint nem terhesen.


Egyebkent nekem a puffadas a 12. het kornyeken el szokott mulni, utana volt mindig par het, amikor ismet lapos voltam szinte teljesen es felido utan kezdett kerekedni a hasam lent.

2016. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Az is hulyeseg am amugy h biologiailag lehetetlen a 16.hetig h latszodjon,meghogy a hàj latszodik csak addig.Lehet h a meh csak kesobb jon ki a medencebol ahogyan fogalmaztal,de a belso szervekre nem gondolsz?Az orvosom ugy magyarazta h a belso szervek keszitik elo a helyet majd kesobbre a babanak.Nem hàjrol van szo.Plane nem pl.egy kockas hassal indulo terhesseg eseten ahol egyertelmuen nem a haj latszodik.Persze h a formaja csak kesobbiekben lesz igazi terhes pocak forma,de nem AZT jelenti h elotte csak puffadas,es hàj latszodim
2016. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Bírom, hogy vannak ezen az oldalon ilyen kismamák, akik semmit nem csinálnak, csak ülnek otthon és nézik, ahogy nő a hasuk, meg fotózgatják és felteszik. Nyilván ugyanezek pakolták fel az elmúlt hónapokban a hómező teszteket, hogy látnak-e rajta második csíkot.


A 20. hét után vált egyértelművé, hogy terheshasról van szó.

2016. júl. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem arròl van szó hogy semmit nem csinalnak csak fenykepezik magukat, de ez egy Nagy öröm a kismamàk szàmàra,és szeretnék megosztani màsokkal is gondolataikat.Nem kellene egybol minösiteni.
2016. júl. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A 16. hét után jön ki a medencéből a mèh....fogjatok fel!
2016. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezzel az utolsó kijelentéssel én sem értek egyet. A terhes has nem kizárólag a "babából" áll. A puffadás az egy dolog: felnő a has, aztán reggelre elmúlik, stb. De a 13-14 hét környékén már lehet állandó alhas, ami feszes is. Ahogy valamelyik válaszadó is írta: készül a hely a méhnek, ezért a szervek átrendeződnek.


Itt van egy példa: én jóval a 20. hét fölött tippeltem, erre a kérdező írja, hogy a 17. hétben van. Ez a pocak biztosan nem egy hét alatt alakult ki, mert a tudomány a méhet csak akkor szedi elő a csontok mögül...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2016. júl. 10. 08:57
 8/10 anonim ***** válasza:

A szemeremcsontot eleri a meh teteje mar 12 hetesen.

20 het korul van koldokvonalban, tehat akkor mar eleg gyorsan no.

[link]

Egyebkent annyira felesleges ezen vitatkozni. Senki sem lesz ettol "jobban vagy kevesbe" terhes.

2016. júl. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem itt a 30 hetesre is azt mondták, hogy puffadás... ettől a puffadás szótól amúgy már égnek áll a hajam...
2016. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ejha micsoda vita. Ez azért a gyermekek számától is függ. Az első terhességemet 5 hós koromig letagadhattam volna. Most a 3. babát várom 12 hetes vagyok...a puffadás kb. 2 hete elmúlt határozottan terhes hasam van már mindenki észreveszi hogy baba van a dologban....ja és vékony testalkatú vagyok háj nélkül... :)
2016. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!