Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki sokat idegeskedik...

Ha valaki sokat idegeskedik terhesség alatt mi történik a babával? Egyáltalán lehetséges úgy gyermeket kihordani? És a stressz meghatározza a baba viselkedését a későbbiekben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosom azt mondta, hogy a baba születése utáni környezet igazán az, ami meghatározó a későbbi viselkedését illetően. Ha az idegeskedés kihatna a gyerekre akkor mindenki pszichopata lenne. Nyugi. Én is kb 6 hónapot végig depiztem meg idegeskedtem. Még van 2 hetem és nem félek hogy bmi baj lenne ebből!!!
2010. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez a stressz dolog egy kicsit túl van misztifikálva :) a stressz természetes dolog, barlanglakó ősünket megette volna nélküle a kardfogú tigris :P az állandósult stressz (szorongás) viszont nem az! nem csak terhesen, de egyébként is hasznos, h figyelsz erre, tudatosan igyekszel a stresszt okozó helyzetet mihamarabb megoldani (nem, nem kerülni, azzal csak a szorongást erősíted, nem tud feloldódni). a stressznek oka van, csakúgy senki nem stresszel (kivéve, ha beteg), ezt kell megszűntetni, és nem lesz semmi baj! egyébként szerintem mire valaki odáig jut az életében, hogy gyereket vállal, kialakul már a saját stresszhelyzet-kezelési stratgiája. szóval nem annyira nagy gond, mint amilyennek tűnik, főleg nem hat annyira ki a gyerekre, mint sokan képzelik. pl. az én anyai nagypapám a világháború alatt született. apám az 56-os forradalom idején, budapesten. mindketten kiegyensúlyozott emberek. pedig az ő anyukájukat aztán érte stressz a terhesség alatt, nem kevés...
2010. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel ez utolsó időket idegeskedtem végig-nem a babavárás miatt, itthon voltak gondok. Nyugodt és jó gyerkőc lett. :)

A másodikkal a terhesség első felében voltam ideges-egy előbbi vetélés miatt. Nyugodt és jó gyerkőc lett,valamivel határozottab,mint a "nagy". :)

Szerintem is a baba viselkedését a környezet határozza meg! Pl.: 5 évesen mindig sír,amikor elesik,ha babaként minden esésnél rohannak felé.

Öreg hibákat tud ejteni a környezet,a szülő kötelessége ezeket "kivédeni". Én ezt gondolom.

2010. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem rendkívül zaklatott volt a várandósságom. :( Anyós bele akarta hajszolni a párom egy többszázezres adósságba a milliós hitelünk mellé.

Engem állandóan szekált, hátha elvetélek (na igen, mondogatta is, pedig előtte évekig unokát akart) apukám műteni kellett.


A babám rendkívül érzékeny, és nyüzsgő. Aludni szinte első perctől kezdve naponta 1 alkalommal nappal. Az orvosok szerint kihatott rá a rossz környezet ami körülvett amikor vártam. Most meg majd megőrül, ha nem lát. Bezzeg este le vagyok sz@rva apa az isten :D


10 hós miniszörnyeteg boldog anyukája

2010. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok.

Ha rendkívül nagy a stressz terhesség alatt-ahogy a 4. író esetében, úgy kihathat a későbbiekben. De annak akkor nagyon ütősnek kell lennie! De ez szerintem attól is függ,hogy ki hogy tudja felvenni. Egy érzékeny ember esetében,jobban kihathat a dolog,mint akkor,ha valaki kevésbé drasztikusan veszi fel a dolgokat.

Egy biztos,ha valaki úgy éli meg,hogy:jajj,stressz,biztos baja lesz a babának,akkor tuti kihat a babára.

2010. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlparázzák ezt, a stresszre fogni mindent nagy divat.

Én most üvöltöznék mindenkivel a hormonok miatt, ez előtt nem voltam ilyen (ennyire legalábbis) most egy csomó mindenen felhúzom magam, ráadásul titkolnom kell a terhességet egyelőre és nem könnyű.

Nem hinném hogy kihatna a babára, nagyjából három centi az egész, még nem is érzem hogy gyerek lenne ebből, pedig minden jel arra mutat, pl. a pozitív tesztem, meg hogy pocsékul vagyok, de azt a bizonyos áldott állapotot nem érzem, és körülöttem legalább még két 10. hét körüli kismama van így.

Persze az más, amit az egyik válaszoló írt az előbb, az tényleg durva stresszhelyzet, ha ilyesmi áll fenn, akkor gondolom érdemes beszélgetni vele, és tudatosan tölteni némi időt a lecsendesedéssel, mondjuk meditációval vagy imával vagy ami kikapcsol. Szerintem az meghálálja magát.

2010. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok.

A stressz nem össze tévesztendő a hormonok okozta idegességgel!A 2 közt igen negy a különbség!!!

2010. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet, ebbe bele se gondoltam...
2010. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!