Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A felvágott sem ajánlott a...

A felvágott sem ajánlott a kismamáknak?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy a máj, májas kerülendő. Ugyanúgy a szalámik és egyéb felvágottak is? Én az első trimeszterben szinte csak azon éltem, semmi mást nem tudtam megenni. (Vajas szalámis kenyér ubival volt a nyerő)
2016. júl. 14. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

ami nyers hőkezeletlen húsból van, vagy füstölt (szalámi, kolbász) azt elvileg nem ajánlják.

gyakorlatban nekem a védőnő és a dokim is azt mondta hogy egyek bármit nyugodtan..

saját ölésű disznót eszünk egész évben nem is tudtam volna kikerülni a füstölt szalonnát, kolbászt...szerintem ezekkel kevesebbet ártok mint egy bolti "csirkemell sonkával" amibe kb. 10% hús lehet..

egyébként mint írtam a májas kérdésnél is, 2 éves makk egészséges a lányom

2016. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell ilyen hülyeségekkel foglalkozni. Ne egyél nyers húst, tojást és nem lesz gond.
2016. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem ajánlott, mert iparilag finomított típus, de betegséget elvileg nem okoz. Feltéve, ha a tárolás, feldolgozás az előírásoknak megfelelőn történik (és nem úgy, ahogy néhány NÉBIH-es videóban látni...)
2016. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

A májast én végig kívåtam, 2 szelet kenyérre, amugy se minden nap, hanem csak időnként nem okozhat gondot. Szalámit én is ettem, arra figyeltem, hogy bolti legyen, gyulai, pick stb talám bevizsgálja a husait, de persze semmi sem garancia.

Ismerostol hozott kolbászból nem ettem, de abban meg nincs tartosito adalek, viszont nincs is bevizsgalva a hus.

Normalis mennyisegben nem okozhat gondot, de ha fertozott a hus, egy szelet is eleg a bajhoz.

Generaciok ették előttünk terhesen ezeket, mindent nem vonhatsz meg magadtól.

2016. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Gondolkozzatok már!

Ti is és rajtatok kívül még számos generáció egészségesen megszületett az ilyen táplálkozási ajánlások nélkül!

Az ostobák elhisznek mindenféle ajánlást, aztán meg nyüszítenek, hogy mindenféle hiánybetegségeket kapnak!

2016. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
A kismama szerintem azt egye, ami jólesik neki (meg mások is). Én is úgy csináltam és mindkét gyerekem gyönyörű, nagy és egészséges. Egyébként is mindig rengeteg ételt tesznek tiltólistára valamiért. Itt volt szegény elátkozott tojás a koleszterin miatt vagy 20 évig. Most hirtelen kiderült, hogy téves volt a megállapítás, és nagyon egészséges. Sokfélét érdemes enni, mindenből mértékkel, ha ezeket a tanácsokat be akarnánk tartani már kimehettünk volna a világból, mert már minden élelmiszerre mondtak rosszat.
2016. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Semmi felvágott nem való senkinek szerintem se!


Töltsd le a Vida Ági babaszakácskönyvet, isteni szendvicskrémek (csikemellből, májból, zöldségekből) vannak benne, amit majd a babának is csinálhatsz, és a család többi tagja is fogyaszthatja!

2016. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem volt kérdés hogy a babáknak való e a felvágott.. másrészt örülök hogy a heti menüt van időm megfőzni 2 gyerek mellett, nem hogy minden nap tonnaszám gyártsam a szendvicskrémeket - hogy mindig legyen hozzájuk hozzávaló stb. NAgyon sok szendvicskrémet készítek, pizzakrémet, halkrémet, sajtkrémet, zöldségkrémeket de még így is legalább heti egyszer veszek valamilyen felvágottat - egyrészt mert a férjem egy cukkinikrémes szendvics nem elégíti ki, másrészt mert tényleg nincs időm napi szinten krémeket gyártani. Persze párizsit ilyesmit nem veszek, maximum csirkemell sonkát, abból is ha akad, a magas hústartalmút, ezen felül inkább házi kolbászt vagy szalonnát, sonkát - ismerőstől aki maga vágja füstöli..de sokak szerint az sem jó olyat se kéne enni...szerintem meg a jó minőségű húsra szükség van a hideg étel mellé, ahogy itt előttem írják mindent lehet csak mértékkel..heti két szelet csirkemell sonkától (de még párizsitól se) lesz senkinek semmi baja...
2016. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bármit lehet enni.
2016. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"babaszakácskönyv"?

A kismamáról van szó!!!

2016. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!