Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akit szemprobléma miatt...

Akit szemprobléma miatt császároltak, leírná, hogy mi volt az ok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy más térségekben, hogyan működik ez. Nem Magyarországon élek és a doktornőm a szemüveg láttán rákérdezett, hogy milyen erős. -4-es maga a szemüveg, de az utolsó szemészeti kontrollnál már -4.25-ös lencse kellett volna. Ő azt mondta, hogy 4-es dioptria felett már nem ajánlja a természetes szülést, de persze majd a harmadik trimeszterben elküld szemvizsgálatra, hogy megállapítsák a helyzet "súlyosságát" és hogy lehet-e természetes szülés.


Akiket szemprobléma miatt császároltak: magas dioptria vagy egyéb indok volt a háttérben?


2016. júl. 14. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Engem is császároztak. Szemüveges vagyok én is ... az egyik 2,7-es , a másik 3.25 -ös dioptriás, és az egyiken van 1.0 cilinder. Az én dokim mondta, hogy akinek ilyen rossz a szeme (mondjuk nekem a cilinder is sokat rátesz, nem javasolják a természetes szülést, mert az erőlködéstől leszakadhat a retina . ((nem tudom mi a valóság alapja ... de biztos van benne valami )) mindenesetre én nem kockáztattam meg, mert a döntést amúgy rámbízta.
2016. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Érdekes, a cilinderes problémáról nem hallottam még. Nekem is van amúgy, csak nem emlékszem már, hogy milyen erősségű. De majd a vizsgálaton amúgyis kiderül.


Ha választhatok majd én sem fogok kockáztatni.

2016. júl. 14. 12:05
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia, nekem -7 es -8 a szemem, az egyiken 1 a cilinder.

Ketszer szultem tetmeszetes uton, sem a dokim, sem a szemesz nem latott ebben semmi problemat. Neztek a szemfeneket, ereket, szemnyomast, mit tudom en mit es azt mondtak nyugodtan.

Az egyetlen "problemam" az volt, hogy kontaktlencseben szultem, mert ilyen nagyfokuk rovidlatasnal en anelkul semmit s3 lattam volna a gyerekeimbol. 😊

2016. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ismerős, nekem a -4-esnél is szörnyű szemüveg nélkül. Kontaktlencsét használsz a mindennapokban is?
2016. júl. 14. 12:29
 5/18 anonim ***** válasza:
-9, -10-es a szemem, nekem "bérletem" volt császárra :D amúgy nem zavar, kontaktlencsét hordok.
2016. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*utolsó vagyok, igen, a retinaleválást nekem is mondták, a nagy megerőltetés miatt.
2016. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És hogyan is működik ez? Ha császár mellett döntesz, akkor beprogramoznak előre az x-edik hétre? És mi van ha hamarabb megindul a szülés? Hogy volt ez nálatok?
2016. júl. 14. 12:46
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, h a szülés várható időpontját meghatározta a doki, és megbeszéltük, h na, akkor aznap lesz császár. Hát, három nappal hamarabb lett, mert a fiatalúr így döntött. De szerencsém volt, a doki is elérhető volt, minden rendben zajlott, igaz beelőztem mindenkit, aki épp a "sorára" várt a szülészeten, de nem haragudtak :D
2016. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Huh, hát most gondolkodóba estem :) Én egy órára lakom a várostól, ahol szülni fogok. Nagyon remélem, hogy itthon lesz a férjem, hogy bevigyen, ha esetleg sietne a pocaklakó :)
2016. júl. 14. 12:58
 10/18 anonim ***** válasza:

Bocs, de én azt a részét nem értem, hogy miért NEKED kell döntened.

Az orvosnak kellene megmondani, hogy kell-e a császár vagy sem.

Amennyiben szükséges, úgy nincs kérdés, amennyiben nem, akkor meg a természetes szülés a legjobb mindenkinek.

2016. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!