Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik januárra várják a babájuk...

Akik januárra várják a babájukat: mikorra tervezitek a következő tevékenységeket?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mikor lát hozzá az előkészületekhez:


- babaszoba kialakítása (ha aktuális)

- nagyobb dolgok megvásárlása: babakocsi, kiságy, stb.

- babaruhák vásárlása


Ha van más babához köthető tevékenység is, akkor az is jöhet :)


Nálunk a gyerekszoba elkészítése őszre várható (szeptember-október), ekkor lesz a férjemnek több szabadideje. A kiságy/babakocsi-dologról még fogalmam sincs mikor legyen. Babaruhát nem tervezünk sokkal korábban venni, esetleg egyet, ami az első lesz. A többit a vége fele.


2016. júl. 16. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Január 7-re várjuk a babánkat. Én megmondom őszintén hogy még nem beszéltük meg hogy mit mikorra csinálunk, vásárolunk meg, esetleg annyit hogy apróbb dolgokat én már most venni fogok neki. Épp most néztem utána hogy mi az első és legfontosabb amit egy újszülött babának meg kell venni. Csak mondjuk nem ártana ha már tudnánk a nemét is, úgy könnyebb lenne. De lehet hogy most a jövőheti vizsgálaton már hajlandó lesz megmutatni magát. :)

Szóval én most szeretnék neki legelőször venni egy pólyát meg plédet, cumit, cumisüveget és valami játékot amit lehet újszülöttnek. De jó lenne a nemét tudni, ezeket úgy tudom megvenni. Leghamarabb játékot tudok venni nemtől függetlenül igazából.

Ami a szobáját illeti hát oda ugye nagyobb dolgok kellenek, meg a babakocsi sem öt ft, és ezt amikor az anyagiak engedik. Férjem mondta hogy mivel most már minden tartozást kifizettük ezért most már félre fogunk tudni tenni pénzt a babára is és akkor szépen apránként tudunk vásárolni. Azt tudom hogy lesz sok olyan dolog amit adnak rokonok, családtagok. Ruhából biztos kapunk, de újakat is veszünk ez is biztos. De hogy kiságy, pelenkázó meg ilyenek, na ez még kérdés. Babakocsit azt mindenképpen újat szeretnék neki. De tényleg könnyebb lesz, ha tudom hogy fiam vagy lányom lesz, de ez mostanában ki kell derüljön már! :)


14+6 hkm

2016. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Január végére várjuk a második picit. Így nem sok mindent kell vennünk már. Majd november december környékén kimosom a ruhákat.aztán akkor megcsináljuk a kis helyét is majd olyan január elején. Vagy lehet apuka abban a pár napban amíg korházban leszünk összerakja majd az ágyat. Most nem kapkodok el semmit. Ruhákat is majd a végefele veszünk majd. A nagy nyár végi baba így elkell majd ez az a picinek.
2016. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi még csak ott tartunk, hogy a párom vett nekem pár bővebb ruhát (sosem szokott ruhákat venni még magának sem :D) de most vett, enyhén be van pörögve, nem csodálkoznék, ha már hamarosan a babacuccokat is elkezdenénk beszerezni. De még senki nem tudja a babát, úgyhogy azt mindenképp megvárjuk, hogy bejelentsük. :)
2016. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi mar most elkezdtunk vasarolgatni, kisagy, babakocsi aztan jonnek az aprosagok ruhak stb . Januar kozepere vagyok kiirva . :)


13hkm

2016. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel az első honapokban velunk lesz a hâlóban a kisagyban,igy a gyerekszoba még ràér. Konkretan a folyoso egy kb 9m2-es beugrójàt fogjuk le gipszkartonizni és fűtést is kell oda csinàlni....albérletben lakunk.


Egy pàr ruhàt,kisàgyat,meg gyerekülést fogunk venni, meg babakellékeket(cumi,pelenka,hőmérő...stb) De ezt oktobernél koràbban nem làtom értelmét....sőt inkàbb november. Utàna jon majd a babakocsi meg a többi. Reàlisan belegondolunk,ha elobb jon, akkor nem baj ha nincs babakocsi,mert ki se lehet vinni ...stb


Nem szandekozunk 1 millioval berohanni valami nagyotmondo babauzletbe es minden lóturot osszevenni.



Legzesfigyelot Anyukàmtol kapunk.


A nemét még nem tudjuk és itt is sokak irtàk màr,hogy a 20. Héten làny lett a fiubol vagy forditva....ezért sem làtom értelmét 15.,16, hetesen az első tippre ugrani a kék vagy rozsaszin cuccok iranyaba.

2016. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dec 24-re vagyok kiírva. Van egy 10 éves lányunk, most kisfiút várunk.

Vettem már sok ruhácskát,kocsicipőt, textilpelust, plédet.

Kinéztük a babakocsit, a bababútort, kiságyat.

Garanciális dolgokat a végére hagyom. (Mellszívó, légzésfigyelő stb)

Mi most a nagylány szobáját csináljuk éppen, kap új bútorokat, ágyat. Ha azzal megvagyunk, jön a babaszoba

32é 16hkm

2016. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is január közepére vagyok kiírva nagyjából. Az egyetlen, ami megmaradt a nagytesóról az a kiságy, szóval azt nem kell venni, de bele matracot pl igen, meg minden mást is.

Meg szeretném várni, hogy megtudjuk a nemét, addig még úgy ahogy vissza tudom fogni magam :) Apróságokat már szerintem fogok venni, amint megtudom, hogy fiú vagy lány, a nagyobb dolgokat október-novemberben tervezem beszerezni, nem akarok a végére hagyni semmit.

2016. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én pici lányom már másfél éves, de január végi baba volt. Emlékszem, mit mikor csináltunk.☺

A kisàgya az első évben a mi hálószobánkban volt, úgyhogy babaszobát nem kellett kialakítanunk, viszont egy babasarkot igen. Mesematricákat ragasztottam a kiságya köré a falra, gumidekorból kivágtam a nevének a betűit, a kiságya elé kislányos szőnyeget tettem. Mindezt decemberben, tehát az utolsó hónapban. Van egy fiam is, aki a kislányom születésekor még nem volt két éves, így nem tudtunk sok időt szánni az előkészüoetekre egy örökmozgó 20 hónapos mellett☺

Ruhákat folyamatosan vettünk. A 18. hétben tudtuk meg, hogy kislány lesz, onnantól kezdve egyfolytában ruhákat vettem. Imádom a babaruhákat, a kisfiamnak is óriási ruhatára volt már a születése előtt☺

Hordozót, pihiszéket, játszószőnyeget ismerőstől vettünk kb. félidősen. Babakocsit szintén valamikor az 5-6. hónapban. Alig vártam, hogy megvegyük a babakocsit. Biztosan ráért volna még, de be voltam sózva. Aztán napi szinten gyönyörködtem a csodaszép babakocsinkban /tök egyszerű, középárkategóriás kocsi volt, de én csodaszépnek láttam☺, azóta tönkrement☺/.

Cumisüveget nem vettem a kislányomnak, mert a kisfiamnál annyi tejem volt, hogy soha nem kellett a cumisüveg /másfél évesen hagyta el a szopit/. Így bíztam magamban, hogy a lányomnak sem fog kelleni, és így is lett. Mellszívót viszont beszereztünk egy Avent elektromosat, mert a fiamnál szükség volt rá mellgyuszi miatt.

Na, hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!