Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség 13-14. hetén közvete...

Nikolett_23 kérdése:

Terhesség 13-14. hetén közvetett röntgen sugárzás is káros lehet?

Figyelt kérdés
Fogàszatra jàrok,ahol van röntgen gèp. Engem nem röntgeneztek, de míg vàrakozok mindig kèszül bent felvètel. Egy fal vàlaszt csak el. Így èn is kapok sugarat?

2016. júl. 26. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a falon nem megy át a sugárzás, másrészt a fogászati röntgen eleve nagyon pontosann iranyított - azaz nem "megy mellé", és igen kis koncentra´cióban használják.
2016. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt!!
2016. júl. 26. 12:03
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Lányomat röntgenezték,mellette álltam mig elkészült a felvétel,elötte szoltam h kimama vagyok és kaptam egy olomruhát! Szoval kizárt...
2016. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Epp tegnap voltam fogaszaton. Muteni kell elotte muszaj a rtg. Azt mondta az orvos hogy semmi baj nem lesz. Csak oda megy a sugar ahova kell. Termeszetesen le takarjak a pocakom. De baj nem lehet.
2016. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a falon át is érezni lehetne a röntgent akkor senki nem tartózkodhatna a váróban, hiszen ha mondjuk vársz egy órát lehet addig csinálnak 4 röntgent.

Ráadásul a fogorvosnak úgy mennyi röntgen sugárzást kéne elszenvednie? Napi húszat? Az nagyon kockázatos lenne.

Szóval nem, a falon nem megy át a röntgent sugárzás.

2016. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs rád hatással, emiatt nem kell aggódnod :)
2016. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2016. júl. 26. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!