Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátlò gyogyszer....

Fogamzásgátlò gyogyszer. Szerintetek van már olyan gyogyszer amit nem lenyelni kell hanem mondjuk rágótabletta vagy elszopogatni mondjuk?

Figyelt kérdés
2016. júl. 29. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok ilyenről, de vannak alternatív módszerek, ha nem akarsz tablettát lenyelni.


Van pl. a hüvelygyűrű, van az injekció, spirál, stb. Utána kell nézni. Én nem szeretek gyógyszert szedni, ezért a dokim a Nuvaringet javasolta és beválik tökéletesen.

2016. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én se tudok ilyenről, és tekintve hogy egy bogyó maximum 2mm széles, nem is hiszem, hogy csinálnának belőle szopogatósat.
2016. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen sajnos nincs és nem is valószínű,hogy lesz(bár ki tudja),mert máshol kell neki felszívódni,hogy hasson.

Ha problémát okoz a lenyelés,akkor lehet kapni a gyógyszertárban valamilyen zselét(bocsi nem tudom a pontos nevét)amivel könnyen lecsúszik.Vagy ahogy előttem is mondták vannak más alternatívák,bár én az injekciót nem javaslom,mert durva mellékhatásai lehetnek(elég nagy %-ban előfordul)és több hónap míg kiürül a szervezetből.

2016. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam is bevált a hüvelygyűrű, vagy van még a spirál.


De tényleg olyan apró az a bogyó, hogy nem jelenthet gondot a lenyelés. Ha mégis, egy falat kenyérrel nyeld le.

2016. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen nyelek le gyógyszereket, de a fogamzásgátló tabletta olyan kicsi, hogy azzal soha nem volt gondom.

Hüvelygyűrűre váltottam, nem emiatt, hanem a rossz memóriám miatt, elég gyakran elfelejtettem bevenni a gyógyszert.

2016. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!