Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudhatnám biztosan ki...

Honnan tudhatnám biztosan ki a gyerek apja?

Figyelt kérdés

27 és fél hetes terhes vagyok.Számítások szerint máj.19.-én fogant meg a baba(máj.5.-én volt az utolsó menszesz).A baj csak az,hogy azon a napon két pasival is együtt voltam,és így nem tudom biztosan ki az apa.A barátom az egyik,akivel aznap reggel voltam együtt,és elötte és utána mindennap,a másik pedig egy enyhén szólva kellemetlen aktus volt este.Azóta férjhez mentem a barátomhoz,de ő azt az estét nem tudja!Most viszont újra fekbukkant ez a hapsi,telefonon zaklat,és állítja,hogy ő a gyerek apja!

De én ezt nem akarom elhinni!!!Egyetlen egy alkalom volt,az időtartamról nem is beszélve!Mégis rettegek,hogyha megszületik nem a férjemre fog hasonlítani!Mi tehetek?Hitessem el magammal,hogy a férjemé a gyerek?Kérlek ne tanácsoljátok azt,hogy elmondjam a férjemnek,mert az egyenlő lenne a halálommal!

ELőre is köszi!


2007. nov. 16. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te nem mondod el, elmondja a másik hapsi-szeritem az lenne egyenlő a haláloddal.

És nem magad nézd, hanem a gyerekedet-azt sem tudná ki az apja....

Genetikai vizsgálattal ki lehet deríteni (csak azzal)-ha már így jártál.

De szerintem ilyen helyzetben az sem lesz fáklyás menet.

2007. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos biztosan nem lehet tudni, egy alkalommal, néhány perces aktus alaktt is teherbe lehet esni. Úgy tudom, hogy apasági vizsgálatot a férfi kezdeményezhet. A gyereket automatikusan a férjed nevére anyakönyvezik, annak viszont utána kellene nézni, hogy kívülálló is indíthat-e ilyen vizsgálatot. Kellemetlen lenne, ha úgy derülne ki... (Csak gyanítom, hogy nem lehet, mert akkor sok rosszakaró férfi kellemetlenkedhetne!)
2007. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Mi lenne,ha mondjuk hűséges maradnál hozzá?

A másik meg az,h egy éves kor után lehet géntesztet csinálni,de ahhoz mindkét apajelőlt kell.ezt meg ah olvastam te nem akarod.Mit tegyél ha nem rá hasonlít?Nos léteznek rejtett gének.Család:4fiú,3tejfölszőke kékszemű alacsonyabb,és egy barna magas.A nő nem csalt,csak egyszerűen valahol távolt volt ilyen is a családban.Pl ha valakinek néger a férfe,attól még születhet fehérbőrű gyermeke,és az is megeshet,h néhány generáció múlva előkerül egy koromfekete kisgyerek.

Az idő meg nem számít.Az h mennyiideig tart egy aktus az nem = azzal,h lehet-e gyereked tőle!

2007. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Hajaj!

Egy megoldás jutott az eszembe, de ez nem biztos, hogy jó.

A másik pasi tudja mennyi idős terhes vagy? Mert ha nem, neki letagadhatnál egy hónapot. Azt mondhatnád, hogy nem lehet az övé, mert egy hónappal később "készült". Ha a szülésről aztán értesül, az sem baj, hiszen egy hónappal születhet korábban egy baba.

Ebben az esetben marad a reménykedés, hogy tényleg a férjedtől van. Az, hogy mennyire hasonlít rá, vagy mennyire nem, az nem nagyon számít, ha az övé, akkor is lehet, hogy például a te ükapádra hasonlít, az apjára nem. Ebben az esetben azt kell csak elkerülni, hogy a másik pasi sose derüljön ki. (Ha mégis: azt kell mondani, hogy csak ő akarta, de nem volt semmi és most csak be akar kavarni)

Na, szép kis hazugságláncot írtam le. Ha elbírja a lelkiismereted, alkalmazd...

2007. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 4. válaszoló írt, azért az etikailag kicsit sántít. Mert ne adj' Isten, ha valamilyen orvosi vizsgálat kapcsán később kiderül, hogy nem is a férjed az apa. Még egy egyszerű vércsoport meghatározás is elég lehet, hogy kiderüljön a turpisság. És az azért mennyire rosszabb, hogy mondjuk a gyerek 5 vagy 10 éves korában derül ki, hogy nem is az apukája az édesapja. Azt sem tudom elhinni, hogy te életed végéig azzal a tudattal akarsz élni, hogy nem tudod biztosan, ki a gyereked apja. Ez a gyereked felé sem fair, ezt nem teheted vele. Ezért nekem az a véleményem, hogy ezt az apasági kérdést mindenképpen a születés után kéne tisztázni. Simán lehet, hogy nincs is semmi baj és a férjed az apa. Valahogy úgy kellene egy apasági vizsgálatot kérni, ami kizárja a másik pasi lehetséges apa voltát, így nem kellene belekeverni a férjedet.
2007. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a 4. válaszoló.

Az 5. válaszoló gondolatmenetét követve felmerült bennem a következő kérdés: Ha a másik pasival lenne csak apasági tesz, hogy kizárják az ő apaságát, az azért kétesélyes! Mi van akkor, ha az derül ki, hogy ő az apa? Akkor már nem lehet kihagyni a férjet!

Azt hiszem, erre a helyzetre nincs olyan megoldás, ami mindenkinek jó.

A legtisztább biztosan az, ha bevallod otthon, hogy mi történt. Ezzel kockázatod a szakítást, de nem ismerem a párodat, sokminden lehet.

Ha ezt nem bírod vállalni, akkor jöhet az előbbiekben felvázolt hazugság. Ezzel viszont azt kockáztatod, hogy később kiderül az előző válaszoló által írt módon, mondjuk egy orvosi vizsgálat kapcsán.

Szerintem a következőt gondold át:

Ha hazudsz, egész életedben retteghetsz, hogy kiderül.

Ha őszinte vagy, lehet, hogy csonka családba szülsz egy gyereket. De ebben az esetben később nincs mitől félned.

Tied a döntés.

Sajnos a szülés előtt nem tudod kideríteni, ki az apa.

2007. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

hát igazábol lehet csinálni terhesség alatt is apasági tesztet,csak nagy a vetélés/koraszülés kockázata.ne kockáztasd a terhesség alatt a tesztet.szerintem is jobb az igazság,és mi van akkor ha a férjedbe merül fel az hogy apasági tesztet csináltasson?!

a párommal most várjuk első babánkat és azt mondta,csak akkor irja alá az apasági nyilatkozatot ha megvan az apasági teszt.jó te annyival vagy könnyebb helyzetben,hogy

férjed nevét kapja automatikusan.

tényleg...a kérdés bennem is felmerült,mért is kellet megcsalnod a férjedet?én nem vagyok még férjnél(eljegyzés sem volt)és egyszerűen nem tudtam megtenni,pedig volt rá lehetőségem. szerintem tedd fel magadnak a kérdést hogy mennyire szereted a férjed,ha megcsalod,mert akkor az érzésekkel baj van,és ha arra a válaszra jutottál,hogy szereted,ha más nem akkor a baba miatt mondd el,rendben megkockáztatod,hogy elveszíted,de nekem eddig az összes barátom azt mondta,hogy ha elmondom akkor könnyebben megbeszélhetjük,és arrol nem is beszélve hogy ha a másik pasi felkeresi a férjed,akkor azt sosem bocsájtja meg a férjed,ellenben avval ha te mondod el,akkor az is esélyes,hogy ha az ővé a baba akkor ujra együtt lesztek.

és még azt a kérdést tedd fel magadnak,hogy mi az ami hiányzik ebból a házasságból ami még hozzá járult a megcsaláshoz,és azt beszéld meg a férjeddel,hogy változtasson.mert az érzelem mellett ez is ott van hogy nem kapsz meg otthon valamit.beszélgess a férjeddel.

2007. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom neked, hogy mindenképp beszélj a pároddal! Az őszinteség a legjobb a világon! És ami a lényeg, ne adja az isten, de ha véletlenül egy baleset során vagy betegség miatt apucitól kell valami hirtelen a gyermekednek, akkor jobb ha tisztán látod ki az apa! Mert elég ciki lenne ha mondjuk PL: a kórházban kellene meg mondanod a párodnak amikor műtik a gyereket, hogy nem ő az apa, és most ne ő adjon vért!!! Sajnos tudom hogy ezt rossz még olvasni is, de a környezetemben előfordult ilyen. Ott 6 éves volt a kisgyerek. De a döntés a tiéd.
2007. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha szereted a férjedet, ne mond el neki soha! Lehet, hogy megbocsátaná akkor is ha ő az apa és talán akkor is ha nem, de minden apró konfliktusnál "letenné neked az asztalra".Vagy nem bocsátaná meg és elhagyna, na abban az esetben meg egyáltalán nem lenne apja a gyereknek! Én most ismertem meg a vér szerinti apámat 24 évesen és nem jelent nekem semmit!Bár az eleven tükörképe vagyok, mégsem.Az az apám aki felnevelt a születésemtől fogva!Viszont az tényleg rizikós, hogy esetleg a másik pasi elárul. Őt kéne valahogy eltüntetni a képből!!
2007. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, azt irod rogton a masodik mondatodban, hogy "Szamitasom szerint..". Szoval ezt szerintem terhesseggel kapcsolatban nyugodtan elfelejtheted, mert szinte semmi nem tortenik a szamitasok szerint. Siman lehet, hogy a baba nem majus 19-en fogant, ugyanis ha hosszabb/rovidebb a ciklusod, vagy nem pont akkor volt peteeresed, akkor nem aznap hoztatok ossze a babat. Az en dokim valtig allitja, hogy a mi lanyunk aprilis 19-en fogant a "szamitasai szerint" mikor en tudom, hogy ez 23-a volt. Nyugtasd magad (legalabb a terhesseg alatt) azzal, hogy a parodtol van a baba.

Minden jot es probalj minel kevesebbet stresszelni (ez gondolom a leghulyebb tanacs, amit ilyen helyzetben valaki adhat :)

33 hetes kismama

2007. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!