Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell abbahagyni a...

Mikor kell abbahagyni a fogamzásgátlót, ha kb. decemberben szeretnék teherbe esni?

Figyelt kérdés

Desogestrel, ethinylestradiol hatóanyagú fogamzásgátlót szedek. December körül szeretnék teherbe esni. Addig nem igazán, mivel tervezünk még egy hosszabb utazást.

(gyógyszer leírása: www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/sensilon_150_microg_20_microg_tabletta/58071)



2016. aug. 31. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben ?

Ez nem igy mukodik a terhesseg nem pontossan akkor jon mikor te akarod

Lehet egy honap de lehet 2 ev is anire sikerul

2016. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben szeretnél próbálkozni. :)


Nem kell időt kihagyni én a héten kérdeztem az orvosomat pont erről. Elkezdhetem szedni a vitaminokat már a fogamzásgátló mellett és az utolsó megvonásos vérzés után már lehet próbálkozni nyugodtan.

2016. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szép is lenne, ha ezt előre be lehetne tervezni.

Nekem fog. gátló abbahagyása után több, mint fél év volt, mire terhes lettem.

Valakinél meg rögtön az első hónapban összejön.

Másoknál meg több, mint 1 év.

Ha decembertől aktuális a dolog, előbb nem fér bele, akkor novemberbe lerakod és utána pedig nem védekeztek. És majd összejön, amikor összejön.

Egyébként nem kell semennyit ma már várni. Ahogy abbahagyod, utána már nem kell védekezni. Viszont annyit szoktak ajánlani, hogy az első hónapot mindenképpen érdemes kivárni, hogy egyáltalán lásd, hogy beindulnak-e a természetes folyamatok, megjön-e rendesen a vérzésed. Mert nem a hatóanyagnak kell kiürülnie a szervezetből, az ma már megvan 1 nap alatt is akár, hanem valakinél akár több hónapba is beletelhet, hogy egyáltalán helyreálljon a rendes ciklusa. Van, akinek ezután meg sem jön a menzesze, hanem orvoshoz kell miatta mennie.

2016. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyedben már most letenném.Tudom hogy nem kell, de szerintem nem árt ha tisztul egy kicsit a szervezet..és nem is biztos, hogy azonnal sikerülni fog.Nekünk is a második vagy a harmadik hónapban jött össze és mi még szerencsések is vagyunk mert valaki éveket vár a gyermekáldásra.
2016. aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Tisztul ?

Miert piszkos ?

A hormonok teljesen termeszetesek es igen kis mennyiseguek nem kell tisztulni.

2016. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
A mai fog.gátlók mellett már nincs ami "tisztuljon" a szervezetedből. Inkább az nem biztos, hogy a cikulsod azonnal be fog állni. Az hogy mikor esel teherbe megjósolhatatlan.
2016. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
4-es vagyok ha jól elolvastátok volna az irományomat, azt is olvashattátok volna, hogy írtam hoy nem kell hogy tisztuljon a szervezet, csak nem fejtettem ki hogy miért, és én csak azért javasoltam a "tisztulást" hogy a szervezete visszarázódjon. Nem értem mièrt kell bunkóskodni...kedves 5-ös.
2016. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem mázlim volt, én is így terveztem, és sikerült is.

Tavaszi gyereket akartunk.

Úgyhogy júniusban letettem a gyógyszert, 1 hónapot vártunk, hogy lássam beáll-e a ciklus gyógyszer nélkül, és augusztusban pozitívat teszteltem. Áprilisban szültem.


De ez nagyon-nagyon ritka! Szóval ne nagyon reménykedj, hogy akkor esel teherbe, amikor te akarsz. Ahhoz óriási mázli kell.

Inkább úgy tervezd a gyógyszer letételét, hogy MIKORTÓL eshetsz teherbe. AMikor már nem gond, hogy jön a baba.

Ha decembertől már ok, akkor szerintem október vagy november legyen, amikor abbahagyod.

Aztán lesz ami lesz.

Lehet jövő decemberben sikerül.

2016. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell időt hagyni de nekem az első gyógyszermentes hónapom nem volt jó, nagyon hosszú ciklus, borzasztóan fájdalmas menzesz, azt az 1 hónapot direkt hagytuk ki egyébként. Sokan 3 hónapot is kihagynak elővigyázatosságból. Egyébként 6 hetesen barnáztam egy napig majd progeszteron mellett elmúlt és nem volt gond, hogy ennek van-e köze a gyógyszerhez, senki se tudja. Lehet ugyanez lett volna, ha előtte sose szedek fogamzásgátlót de lehet, hogy nem.
2016. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Terhesen lehet utazni...34 hetes vagyok a másodikkal,most voltunk kinn Szlovákiában a Dobsinai jégbarlangban,ami elég emelkedős,plusz benn is sok a lépcső. És emellé másfelé is voltunk még aznap. Mikor még nem tudtam a terhességet,akkor túrán voltunk. Egy egészséges terhességnél nem lesz gond ezekből.

A teherbe esés meg nem igy megy,hogy ekkor akarok.

2016. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!