Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a kismamának még...

Miért kell a kismamának még ebben is versengeni egymással?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél látom, hogy sokan írják, hogy ők 13 hetesen érzik a baba mozgását. Ez a leggyakoribb válasz, olyat hosszas kutatás után se találtam, ahol valaki leírta, hogy a középidőben érezte először.

A rendelőben is ezt tapasztalom, szinte versengenek a kismamák, ki érzi legkorábban a babát, és ha valaki még 16 hetes sem érzi a babát, akkor megy a sugdolódzás a háta mögött, mintha ettől bárki kevesebb lenne.

Illetve mikor mondtam, hogy nekem 15 hetes, de én még nem érzem, és kétlem, hogy első babát ilyen sokan éreznek a 13. héten, egyből nekem estek, hogy biztos irigykedek.

Pont arról van szó, hogy nem irigylem, és semmivel sem lesz valaki több attól, ha korán érzi a babát.

Sőt, egy ismerős kismama bevallotta, hogy ő még nem érzi, illetve talán valami kis motoszkálást, de nem biztos benne. Most 18 hetes. És már hetek óta azt hazudja ő is mindenkinek, hogy érzi mozogni, mert annyira szégyelli, hogy nem érez még semmit.


Komolyan mondom, egyre betegebb világban élünk, ha már ebből is versenyt kell csinálni.

Meg persze abból, hogy kinek nőtt nagyobbat a pocakja, kinek maradt szebb a bőre (mert ugye az csak igénytelenség, ha kireped, mert bezzeg nekem nem...), kinek nagyobb a baba, ki hízott kevesebbet, kinek mozog többet, ki tud gyorsabban megszülni. (Aki császáros, az természetesen áss el magát!)

Miért kell mindig ezt csinálni? Értem én, hogy valakinek az anyaság az élet értelme, de akkor a saját anyaságával legyen eltelve, és ne a másikét vizsgálgassa!



2016. szept. 12. 10:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%
Ez ilyen, az emberek sajnos ilyenek. Szeretik összehasonlítani magukat a másikkal. Viszont abban nem értek veled egyet, hogy a kulcsszavaid szerint legalábbis, ez csak a nőkre lenne jellemző. Sőt, ha úgy vesszük, a versengés maga a hagyomány szerint kifejezetten férfias vonás és ha nyitott szemmel körbenézel, akkor látni fogod, hogy a férfiak között is ugyanúgy megy a f.aszméregetés (ez a kifejezés se véletlenül ragadt rá), ha nem éppen jobban. Csak a téma más.
2016. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Erdekes kulcsszavakat hasznaltal...


En haromszor szultem, ezt nem tapasztaltam. Ha megis ez lett volna, elengedem a fulem mellett.

2016. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
10%
Én tíz hetesen már tudtam, hogy a kicsit érzem, de nem az első terhességnél és tudod elég beteges dolog, hogy egy tényt, amit te nem éltél át, de sokan igen, úgy próbálsz meg semmisé tenni, hogy azt állítod, hogy kamuzunk, nagyot mondunk és versengünk.
2016. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
40%

Nem biztos, hogy versengés, vagy nem biztos, hogy miden esetben versengés. Inkább talán csak annyi, hogy aki föl, vagy lefele eltér az átlagtól az jobban érzi úgy, hogy ezt meg is írja. Így születik több ilyen válasz, de nem biztos, hogy az az átlagos.

A babás könyvek valóban 16-18 hetet írnak jellemzőnek. Én is meglepődtem, mikor még 14 hetes terhes voltam és már éreztem, pedig biztos vagyok benne, hogy az volt. Nem is számítottam rá, hogy már lehet. Talán azért is érezhetik többen hamarabb, mint amit a tájékoztató ír, mert az internetnek hála, tudjuk nagyjából, hogy milyen lesz és jobban észrevesszük, mint mondjuk anyáink 20-30 ve.

Több oldala van az éremnek. Nem biztos, hogy mindenki verseng, még ha esetleg úgy is tűnik számodra.

2016. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
szerintem olyan is van,hogy a kismama annyira érezni akarja,hogy összekeveri mással a babamozgását-hiszen eleinte ezek nem rendes rúgások és valóban azt hiszi hogy őt érzi. Én is csak a 19 héten éreztem előszőr,még a 2.terhességnél is. (pedig nem vagyok túlsúlyos)
2016. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

En az elsot es a masodikat is 20 het utan ereztem. A harmadikat korabban, de ot se 10 hetesen, haha. Sose szegyelltem magam miatta 😀 Baromira nem erdekel ki mit mond. A versenyszagot en is ereztem ebben is, de sose vontam ketsegbe mas szavat. Miert nem erezhetne o korabban? Az mas kerdes, hogy az ilyen extrem korai eszlelesben en sem hiszek, de ez van.

Ilyenkor mindig arra gondolok: na vajon es teged a te edesanyad mikor erzett eloszor? Ja, hogy fogalmad sincs, mert nulla jelentosege van 😀

Ki a fene beszelget errol mar akar egy csecsemo, nemhogy egy kisgyerek vagy felnott mellett?

Vonazkoztass el es kesz.

2016. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, hogy hol van ez a rendelő, de a környezetemben egy kismama sem ilyen, pláne nem megy senki háta mögött a fujjogás amiatt, ha még nem érezte a picit... el se tudom képzelni, hogy ez kibeszélés és fujjogás tárgya legyen...

Nem lehet, hogy te vagy túl rápörögve a témára és esetleg ártatlan mondatot már bántásnak, versengésnek veszel?

2016. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%

biztos olyan is van 5. válaszoló:

mert mióta voltam terhes és már nem vagyok, volt párszor, hogy éreztem olyan érzést, mint a magzatmozgás, pedig ésszel tudtam, hogy nem vagyok terhes, de az érzés a "régi" volt. egy kicsit nosztalgikus hangulatba is kerül tőle az ember.


(hát a kulcsszavaid kérdező, az tényleg, arra nincsenek is most szavaim... talán annyi, hogy "igazán köszönjük")

2016. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
23%
intem az is szörnyű, hogy a másiknak máshogy van, és ettől ő a versengő. Honnan tudod, hogy nem ténylegesen érzi a kismamák mondjuk 70-80%a? Én magamról sem hittem el, hogy 13 hetesen anyumat fogom kérdezgetni, hogy meghülyültem-e vagy már érezhettem a babát. Én meg stokke babakocsit nézek a babámnak, és na lám, már ez is túlzás, pedig a rávaló felét a családtól kapjuk ajándékba, mert nem akarják a tizedik rágókát hozni... Két oldalú a dolog.
2016. szept. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
nekem vicces, hogy az orvostudomány állása szerint 13 hetesen max bélmozgásokat lehet érezni, de a terhesek már érzik :D
2016. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!