Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnőm háromhónapos...

A barátnőm háromhónapos terhes és sajnos dohányzik. Hogy tudna róla leszokni?

Figyelt kérdés
Nagyon igyekszik leszokni, sokszor tervezi hogy elég volt,de sajnos eddig még eredménytelenül...Mivel segíthetek, akivel történt ilyen hogy csinálta?
2008. okt. 2. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy bagós voltam a baba előtt.

Amikor pozítiv lett a teszt,kivágtam még az öngyújtót is.

Szerintem ennyit mindekinek meg kell tudni tennie a kisbabájáért.

Nincs praktika,csak le kell tenni,mielőtt bajt okoz.

2,5 hónapos kicsi fiú anuykája

2008. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
sehogy!ha eddig szívta és minden rendben van a terhességével akkor nem fogja tudni lerakni.amúgy erős dohányos?annyit azért tehetsz hogy megkéred arra hogy csökkentse az adagját és szedjen vitaminokat.
2008. okt. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Na én nem tudtam azonnal letenni,hiàba az akarat,nem mindenki ugyanolyan akaraterövel rendelkezik.

A kérdö tanàcsokat és nem véleményeket kér,tehàt:

Ha nem is azonnal leszokni,de csökkenteni kell az adagot.

Hogyan?

Mielött ràgyujtana a cigire,törje le a felét,igy ha tövig is szivja,akkor is csak felet szivott.

Vagy ugyanazt a cigit ossza be 3 alkalomra,töltsön rengeteg idöt a szàmitogép elött,hihetetelen,de nagyon gyorsan elszàll az idö.

Nézzen meg egy jo filmet,azzal is nyer 1 ora szabad levegöt cigi nélkül.

Ahànyszor rà akar gyujtani,annyiszor nyuljon egy almàért,vagy màs gyümölcsért.

Ràgozzon egyfolytàban.Igyon rengeteg folyadékot!

Én nehezen de a 15 hétre teljesen letudtam mondani,igaz azota megàllàs nélkül kell lenni valaminek a szàmban,és ez àltalàban gyümölcs vagy csoki.

Azonnal letenni nem mindenki tudja,sajnos,de a leirt tanàcsok betartàsàval nagy eredményt érhet el.

Az is jo megoldàs még ha rengeteget mentek együtt vàsàrolni,és minél több idöt töltöttök el egy-egy helyen ahol tilos a dohànyzàs.

2008. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Szembesíteni kell a terhesség alatti dohányzás következményeivel (fizikailag és szellemileg is károsan hat a babára)!Az interneten lehet találni egy csomó dolgot ezzel kapcsolatban. Attól talán észhez tér. Ilyenkor egyszerűen muszáj lerakni a bagót, és olyan nincs, hogy nem tudja.
2008. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
3.! Te is szép kis ember vagy! Büszke lehetsz magadra! A legfontosabb első 3 hónapban mérgezted a babádat. És arra fogtad, hogy nincs elég önuralmad. A saját gyerekedért nem tudtál ennyit megtenni? Ez nem önuralom, ez önzőség.
2008. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
az utolsó választadónak:azért támadod a 3. választadót mert te gondolom sosem dohányoztál!a dohányosok és a volt dohányosok adjanak tippet és tanácsot de ne olyan aki nem tudja hogy milyen!
2008. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Aranyos vagy, hogy segíteni szeretnél neki és nem egyből megveted. Az az igazság, hogy ez elsősorban az ő döntése kell, hogy legyen, az ő anyai ösztöneinek kell elég akaraterőt adnia a leszokáshoz.

Én is dohányoztam baba előtt, de amint megtudtam, hogy terhes vagyok leszoktam, pontosabban elkezdtem leszokni, kb 7-8. hétre sikerült lerakni terhesen. Tudom, hogy nehéz, bár messziről sem olyan nehéz, mint baba előtt. Akkor is próbálkoztam többször, de nem volt elég a kitartásom, egy-két nap után feladtam, most meg néha én is megdöbbenek, hogy milyen jól meg tudom állni, a 32. hétben vagyok, hónapok óta nem volt a kezemben cigi, korábban nem gondoltam volna, hogy ilyen erős leszek.

Nekem az jött be, hogy nem egyik napról a másikra hagytam abba, hanem csökkentettem az adagot, igaz, elég drasztikusan. Napi egy dobozzal szívtam korábban, a pozitív teszt után pedig napi 3-4 szálra mentem le kb egy hétig, majd a következő héten már csak napi két szálat szívtam el, utolsó héten napi egyet két részletben, egy felet reggel a kávéhoz, egy felet pedig munka után. Három hét volt tehát az átmenet, a harmadik hét végére tudatosítottam magamban azt, hogy terhes vagyok és a babának mennyire ártanék a dohányzással (bárki bármit mond, egy nőnek idő kell ahhoz, hogy felfogja a terhesség tényét, még akkor is, ha tervezve volt a baba). Szépen megbeszéltem magammal, hogy egy élethez képest és ahhoz képest, hogy a saját gyermekem életéért vagyok most felelős annyira kevés ez a néhány hónap, amíg a terhesség és a szoptatás tart. Úgy állítottam be, hogy a mérleg egyik nyelvén az egészséges babám van és az, hogy jó egy évet kibírok cigi nélkül, a másikban pedig az, hogy megszakítás nélkül dohányzom és kockáztatom ezzel a babám életét. Imádtam a cigit, de nem volt kérdéses, hogy melyik oldalt választom. Megbeszéltem magammal azt, hogy csak a terhesség és a szoptatás hónapjait kell kibírnom és azután, ha úgy érzem, hogy szükségem van rá, akkor ott áll előttem az egész élet, hogy fújjam a füstöt, azzal a sajátomon kívül nem fogom más életét kockáztatni. Az egész gyermekáldáshoz képest annyira eltörpül ez a néhány hónap...

A másik, ami hatásos lehet, ha elmeséled neki, hogy bár a saját dohányos tüdejéről nem mutogatnak fotókat, de a placentáról majdnem havonta ultrahangos képeket fog nézegetni. Azon pedig épp annyira látszik a cigi, mint az ő tüdején. A dohányosok placentája sokkal korábban elkezdhet öregedni, a baba így kevesebb táplálékot kap, emiatt a dohányosok babája gyakran koraszülött, vagy ha végig viszik a terhességet, akkor nagy eséllyel kis súllyal fog születni, merthogy az utolsó hetekben nem fog megfelelően táplálékhoz jutni az elöregedett placenta miatt. (Nekem múlt héten szült egy barátnőm, végig dohányzott, negyvenedik hétre szült egy alig két kilós babát, aranyos a gyerek, de betegesen soványkának és picinek néz ki.)

A harmadik érv: láttatok már nagy pocakos kismamát cigivel a kezében? Én sajnos igen. Megdöbbentő, össze szorul a torkom és görcsbe áll a gyomrom tőle. Épp a napokban találkoztam egyel. Míg én buszvárás közben vigyorogtam, mert a babám éppen nagyokat rugdosott, ő állt mellettem és komótosan elővette a cigijét és rágyújtott. Amikor észrevette a döbbent és elborult tekintetemet megpróbálta a mappájával eltakarni a pocakját. Ez a tényen nem változtatott, hogy véleményem szerint ez a világ egyik legönzőbb dolga: a saját kényelmünk és közérzetünk érdekében hazárdírozni a gyermekünkkel.

2008. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen egyetértek azzal, hogy "meg kell rémiszteni" vagyis meg kell neki mutatni, el kell vele olvastatni, hogy milyen következményei lesznek a terhesség alatti dohányzásnak. Most majd jön a sok válasz, hogy így-meg úgy bagóztak terhesség alatt és nem lett semmi baja a babának...csak rövidebb lett az élete, amit a saját anyja okozott...
2008. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

én is dohányoztam, de amikor megtudtam leraktam. Nekem csak elég volt abba belegondolni, hogy amíg szívja az ember a cigit, addig NEM kap rendesen a baba oxigént és ettől sérülhet az agya és fogyatékos lesz. na ezt én nem szerettem volna.! .....

ezen kell elgondolkodnia a barátnődnek!

amúgy meg tényleg önzőség jól írták. Miért? a babának ez jó?nem! a mamának jó és csak ezt nézi. na ez nem önzőség?? dehogynem. Ezen lehet vitát nyitni, lepontozni, de akkor is így van. majd ha lesz valami baja a gyereknek, akkor meg siránkozni fog, hogy jaj mit tettem, de akkor már késő lesz.

Biológus vagyok, sokmindent tudok a témáról.......

4 hónapos egészséges kisfiú anyukája

2008. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányoztam de nem sokat volt hogy napokig nem szívtam társaságban többet vagy naponta 2-3 szálat. Aztán jött a gyanú hogy lehet terhes vagyok akkor is volt hogy napi egy szálat elszívtam kicsit szédültem tőle, de mivel volt egyszer hogy késett és nem lettem terhes arra gondoltam most is tévedek. Voltam orvosnál és ott kiderült hogy mégis babás vagyok. És a cigimet oda adtam az öcsémnek ő is dohányzik azóta nem gyújtottam rá. Volt hogy nagyon megkívántam de kibírtam amúgy sem lett volna cigi a párom hála az égnek nem dohányzik. Szerintem próbálja elterelni a figyelmét a cigiről. Persze úgy nehezebb ha a párja vagy a család dohányzik mert ott a kisértés. Tényleg ez a 3 hónap a legkritikusabb és a fejlődés szempontjából fontos hogy letegye a cigit. Sok sikert és kitartást hozzá.
2008. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!