Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is van ez a támogatás?

Hogy is van ez a támogatás?

Figyelt kérdés

5 helyen 5 verziót olvastam a gyerekvállalási támogatásokról.

Szeptember 3-al felmondtam a munkahelyemen, ahol kb 1 évet és 1 hónapot dolgoztam részmunkaidősként (előtte diákmunkán 2 évet).

Most egy olyan helyen dolgozom, ahol a bejelentés nem fedi a valóságot (kb. 1 hete). Szóval nekem jelen pillanatban a ledolgozott napjaim milyen támogatásra lennének elegendőek? Amiket olvastam, ott többféle variációt is találtam, ezért kérném olyanok segítségét, ajik jobban átlátják ezt.



2016. szept. 14. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

"ahol a bejelentés nem fedi a valóságot"

A kérdés az, hogy be vagy jelentve egyáltalán vagy sem? Ha igen, milyen összeggel? Mert az CSED, GYED összege a mostani munkád alapján lesz kiszámítva.


Mikor szülsz?

2016. szept. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Be vagyok, havi 20.000 Ft-ot ad hivatalosan. Most váltottam, mert úgy gondoltam, gyakorlatként jó lesz.

Még csak a legelején vagyok 4-5 hét között/körül vagyok.

Az előző helyen rendesen voltam 20 órásra bejelentve (bánom is, hogy ott hagytam).

2016. szept. 14. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kevés az összeg, akkor ugyan jár neked a szülés után a CSED és a GYED, de olyan kevés lesz, hogy még a mindenkinek alanyi jogon járó GYES-sel is jobban jársz.


Tehát havonta 25650 Ft GYES, családi pótlék 12200 Ft, ezt tudod majd igénybe venni. Illetve az egyszeri alkalommal adott anyasági támogatást, ami 64125 FT, ezt is a szülés után tudod igényelni.


Egy dolog jár munka mellett terhesség esetén, az a magzati adókedvezmény (összegszerűen 10000Ft/hó), ezt 91 napos magzati kortól veheted igénybe, de ilyen kevés bejelentett fizetésnél csak a töredékét kapod meg, így jobban jársz, ha a férjed igényli. (ha nem vagytok házasok, akkor a születés után tudja igénybe venni visszamenőleg az adóbevallásánál)

2016. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, egy picit azért már nyugodtabb vagyok. :-)
2016. szept. 14. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!