Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraszules lehet ebbol?...

Koraszules lehet ebbol? Nagyon felek.

Figyelt kérdés

32 hees vagyok,1hete gorcsol a hasam es feszul,elmentem dokihoz,aki megvizsgalt.

Zart a mehszajam,de a baba nagyon lent van,beallt fejjel lefele.

A mehem nagyon feszul.

Felek hogy baja lesz a babanak :(

Nem szeretnem ha koraszulott lenne.

Megmaradna ha esetleg megszuletne?

Hogyan tudnam visszatartani a szulest?



2016. szept. 15. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ne haragudj màr meg,de neked mi bajod???

Zàrt a méhszàjad. Akkor? Pihenj meg edd a magnéziumot.

Egy hónapot meg ki lehet bìrni féllàbon is. Annak meg örûlj hogy irànyba van. Legalàbb nem kell aggódni,hogy befordul- e.



Nekem 28 hetesen 5 perces összehúzódàsaim voltak és nyìlt a méhszàjam. Ott volt ok aggódni.

2016. szept. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Tehát semmi bajod,de te azért csak tovább gondoltad a semmit...

Foglald el magad,mert az orvosodnak hamarosan elege lesz belőled!

(off: értem már a hálapénz, magánpraxis rendszer lényegét,ezt a sok idiótát én is csak jó pénzért hallgatnám)

2016. szept. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Az elsovel ertek egyet.

Miert lenne koraszulott ?

Tudod mik annak a jelei ?

Fajasok, elfolyt magzatviz, nyilo mehszaj.

Hogy lehetsz ilyen tudatlan, komolyan!

2016. szept. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Na, egy rakás kedvesség után..

Nem szabad ennyire belelovald magad abba hogy valami rossz fog történni. A méhszájad zárt, görcs és feszülés nekem is volt. Ez természetes. Gond akkor van ha rendszeres időközönként jön és erősödik, vagy pl. elfolyik a magzatvíz. Egyébként 32 hetesen már egészen ritka hogy nem marad egy korababa életben, vagy bármi baja lesz. 26 hétre született babák is jó eséllyel indulnak ma már. De ezeken ne agyalj, mert semmi baj nincs! :)Palástfű teát megpróbálhatod, erősíti a méhet, én ittam a 36. hétig.

2016. szept. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Jósló fájásoknak hívják a görcseidet. A tested próbál felkészülni a szülésre. A 37. hétig szedj magneb6-ot. A jósló fájások rendszertelenek, különböző hosszúságúak. A rendes szülést megelőző fájások rendszeresek, inkább derékból kiindulóak. Hogyha elsősorban állásnál, sétaközben, mozgásra vannak összehúzódásaid akkor érdemes kicsit többet pihenni. Oldalt fekve, segíteni a vérellátást. Egyébként 32 hetesen már jó esélye van a túlélésre kint. Ettől még jobb neki a természetes bölcsőjében. Tehát nyugi, pihenj sokat, igyál sok folyadékot, szedj magnéziumot. S hogyha az összehúzódások erőssé, rendszeressé válnak akkor újra doki.
2016. szept. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

A gorcsoles normalis. Nekem 30 par hetesen az autoban ulve hirtelen olyan erzesem volt mintha szulesi fajdalmam lenne fogalmam se volt milyen az mivel elso baba volt, de elkezdett nagyon fajni a derekam aztan a hasam is gorcsolt a derek fajas olyan volt mint egy vesegorcs szeru csak nem fent hanem lent a keresztcsontnal ereztem. Nem tartott sokaig szerencsere de otthon lattam hogy kis ver is jott. Bementunk a korhazba mert epp hosszuhetvegere mentunk volna videkre jo messze de nem mertem csak igy. Hat bent is tartottak par napig. Kinyilt a mehszaj de aztan nem folytatodott tovabb es idore szuletett vegul.

Nincs semmi baj, a mehszaj zart de ha mar kinyilt volna is siman ki lehet huzni gond nelkul

2016. szept. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

31 hetesen ügyeletre mentem, mert nagyon megijedtem, 5-10 percenként görcsölt a hasam. Teljesen zárt méhszáj, azt mondták csak jósló.

34 hetesen már mindennap görcsöltem ami magnéziumra vagy zuhanyra mindig elmúlt, 35 hetesen volt UH-m (eredetileg is időpontom volt, nem ezért mentem) a baba feje már lent volt, a méhszájam elkezdett nyílni. 2 hét fekvés. Majd 2 nappal a kiírt dátum előtt szültem. :) szóval sokat nem jelentett.

Nincs okod aggódni!

2016. szept. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

Mikor benn feküdtem a kórházban még szülés előtt, akkor befektettek egy 28 hetes kismamát. Én agylágyulást kaptam tőle, mert állandóan ült az ágy szélén, sóhajtozott, és tulajdonképpen folyton nyavalygott, hogy neki fájásai vannak és nem foglalkoznak vele. Na ez az, ami nem volt igaz, mert kivizsgálták és csak jóslói voltak, ő pedig túljátszotta magát. Ez meg onnan biztos, hogy amikor épp fél órát beszélt a telefonján és mindenkinek azt hazudta, hogy neki fájásai vannak és senki rá sem néz (ott feküdtem vele szemben, egy rakás vizsgálata volt!), olyankor sosem volt "fájása". Ja, meg amikor szotyizott és a haverjaival röhögött hangosan a csendes kórház folyosóján látogatási időn kívül, mondjuk este 9-kor.

Utáltam.


Ne legyél ilyen lécci. A többiek meg leírtak minden hasznosat, amit tudnod kell.

2016. szept. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!