Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epepangás terhesség legvégén?

Epepangás terhesség legvégén?

Figyelt kérdés

39+3 napos kismama vagyok. A hasamon nagyon sok Stria keletkezett a terhességem alatt.. Körülbelül 1 hete nagyon elkezdett viszketni (de csak a hasam) annyira, hogy véresre-sebesre kapartam. Azt gondoltam, hogy megnyúlt ott a bőrőm, persze, hogy viszket.

DE 2 napja elkezdtem mindenhol elviselhetetlenül viszketni... Olvastam a neten az epepangásról... Fel is hívtam a védőnőmet, hogy mit csináljak mert azt hittem, hogy ez teljesen normális. Elküldött a háziorvoshoz beutalóért vérvételre+mondta hogy beszéljek az orvosommal, hogy mi legyen...

Holnap 10re van időpontom de annyi ilyesztő dolgot olvastam (hirtelen elhalálozik a pici, meg károsodik), hogy teljesen kész vagyok... Szerintetek holnap 10ig minden rendben lesz? Ügyeletről gondolom úgy is kivágnak ez miatt de ha egy minimális kockázat is van, hogy valami baj lesz akkor nem érdekel és már indulok is. :(



2016. szept. 16. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmikép nem fognak kivágni!!! Nekem is ez volt de nálam sajna a 30.héten kezdödött 32.héttől voltam korházban 35.hétig huztam de már csomó nyavajával a tüdőérlelőtől diabéteszem lett,terhességi vizenyő,mekoniumos magzatviz stb.... császárral lett életet mentettek vele mindkettönkét! Már nincs sok hátra de orvosi felügyelet kell! Nem tudom merre laksz de én Budapesten a Péterfy Sándor utcai terhes patologián voltam,elkövetnek mindent!
2016. szept. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 34. héten jött elő, a 35. küldtek kórházba, a 38. lett császár, addig megfigyeltek (2naponta vérvétel és ultrahang, naponta NST). Volt a kórházban egy másik kismama is, tán egy héttel "öregebb", őt indították emiatt. Ha igazolódik az epepangás, érdemes rákérdezni az Ursofalk nevű gyógyszerre ill. mindenképp elmenni (nem baba/nőgyógyászati, hanem belgyógyászati) ultrahangra is. Van egy jó fórum a témában:

[link]

2016. szept. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem az orvossal azt mondta hétfőn mennyek be vérvételre! Na de emberek?? Keddre vagyok kiírva.. Addig bármi lehet... Háziorvos azt mondja ha súlyosbodik mennyek be az ügyeletre... De mi számít súlyosbodásnak? Így is szana-szét kaparom magam :(
2016. szept. 16. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Kèrdező, mi lett veled?

Tudom règ volt, de most èn vagyok ìgy ès úgy fèlek

2023. máj. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!