Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eros szemuveg miatt csaszar?

Eros szemuveg miatt csaszar?

Figyelt kérdés

Ev elejen volt missed abom. Akkor a vedono emlitette h szemeszetre majd mnyjek el mert ersos a szemuvegem.-5,45,-5

Most megint terhes vagyok 11 hetes. Masik vedonohoz kerultem koltozes miatt,de ez a vedono meg sem kerdezte milyen erossegu a szemuvegem.

Lehet h nem lehet termestetes szulesem emiatt.?Csak menyjek el a szemeszetre h mondjanak velemenyt?


2016. szept. 20. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem a dioptriától függ a császár.

Két gyereket szültem -3,5/-6,5-es szemmel természetes úton, és heteken belül a harmadikat is így tervezem.


A szemészetre ettől függetlenül elmehetsz, de maga a dioptria szerencsére nem indok a császárra.

2016. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szemproblémától függ.

Én első körben a nőgyógyásznál kérdeznék rá, és ha ő indokoltnak tartja, akkor elküld a szemészhez.

2016. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -6,5 dioptriás a szemem, a terhesgondozás során elküldtek szemészetre, ahol vizsgálat után (szemnyomás mérés volt az egyik, meg még valami) mondták, hogy nem kell császározni. A szemészeten azt mondták, hogy nem a dioptria számít, hanem a szem állapota.
2016. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm szemei -10 és -12, ő esélyes, hogy szülhet természetesen
2016. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a szemnyomas vizsgalat faj?Hogy nezik meg?
2016. szept. 20. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a szülés sokkal jobban fáj.
2016. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen mindenképp menj el szülés előtt szemészhez, a nőgyógyász meg a védőnő nem kompetens ebben. A vizsgálat nem fáj, én csak a pupillatágitás miatt nem szeretem mert az kellemetlen. A szemfeneket nézik ehhez kell a tágitás, annak az állapota fontos az döntő nem a dipotria. Nekem -7-es a szemem, két szemész is mondta hogy minden ok szüljek nyugodtan természetesen. A védőnő persze császárral ijesztgetett... a doki mondta hogy azért jelezzem szülésnél az ügyeletesnek mert igy azért nem fognak órákig erőltetni a nyomásssal biztos ami biztos, de aztán olyan gyorsan szültem hogy a kontaktlencsét se volt időm kivenni. De kitolásnál csukd be a szemed mindenképp.
2016. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
-5-el fel sem merült a császár.el kellett mennem vizsgálatra,de mondták,hogy nem a dioptriától függ.
2016. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vizsgálat inkább kellemetlen, ahogy írták, fájdalommal nem jár.


Mondjuk én nagyon félek a szemészeti vizsgálatoktól, pedig nincs alapja a félelmemnek (ami másnak a fogorvos, az nekem a szemész), de nem volt vészes.


A szüléskor vittem a szemészeti papírt is, a kórházban először el sem kérték, akkor kezdték csak pedzegetni, hogy hányas a szemüvegem, meg mit mondtak a szemészeten, mikor a vajúdás egy ponton megrekedt, és rá akartak beszélni a császárra.

2016. szept. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!