Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy nő együtt van egy...

Ha egy nő együtt van egy egypetéjű ikerpár mindkét tagjával egy cikluson belül és teherbe esik, akkor sosem derülhet ki, hogy melyikőjük az apa?

Figyelt kérdés
Csak mert az egypetéjű ikrek DNS-e elvileg teljesen azonos, tehát az apasági nem vezetne eredményre ebben az esetben, ugye?

2016. szept. 20. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Hogy a nőnek van vér a pucájában ehhez,az még egy dolog. Na de hogy a testvérpár is átveri egymást?!

Előbb utóbb minden kiderül,ha más nem a félrelépés mindenképp. És szegény gyereknek is ki lesz az apja akkor? Vagy a kedves anyuka melyiket nevezi ki a gyereke apjának? Vagy két apukája lesz?

2016. szept. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából most az erkölcsi rész kevésbé érdekelt, tényleg kíváncsi voltam a kérdés genetikai részére.
2016. szept. 20. 11:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egypetéjü ikrek gyerekeik ugyan attól a partnertöl testvérnek számítanak genetikailag.

Külömbözö partnerektöl féltestvéreknek.

De az egypetéjü ikrek uniokáik is még unokatestvéreknek számítanak.

2016. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igazam van és ebben az esetben sosem derülhet ki, hogy ki a tényleges apa!?
2016. szept. 20. 11:18
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
ezt hogy hoztad össze?
2016. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sok iker van a közelemben és olvastam arról, hogy az egypetéjű ikerpár más-más személytől született gyermekei genetikailag féltestvéreknek számítanak. Ezután kezdtem el kombinálni és jutottam a kérdésben olvasottra. Kíváncsi voltam, hogy jól kombináltam-e. Tény, hogy nem túl reális helyzet, de olyan érdekes ez az iker-kérdés. :)
2016. szept. 20. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, jó a felvetésed.


Létezik egy dokumentált eset, ahol két egypetéjű ikerpár házasodott össze. A két házaspár gyerekei genetikailag testvérek. Mármint az "A" házaspár gyereke genetikai értelemben testvére a "B" házaspár gyerekének.

Jogilag ugye csak unokatestvérek lennének.

2016. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van, elvben nem lehetne kideríteni. Legalábbis a tudomány mai állása szerint. Nem tatom elképzelhetetlennek, hogy a későbbiekben ahogy még tovább fejlődik genetika, nem találnak mégis valamicske eltérést.
2016. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyon érdekes ez az egypetéjű iker dolog, nem? A kétpetéjű ikrek ugye simán testvéreknek számítanak és tudományosan is egyértelmű, hogyan is lesznek Ők. De az egypetéjű ikrek az egy külön dolog és nagyon érdekes szerintem. Hogy lehet két embernek teljesen azonos DNS-e?
2016. szept. 20. 12:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Nekem egypetéjű ikerlányaim vannak.
2016. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!