Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyucik. Nektek is...

Ikres anyucik. Nektek is voltak félelmeitek?

Figyelt kérdés

27.hetes kismami vagyok életem legnagyobb csodája tőrténik velem három kis embert hordok a szívem alatt. :)

Bevallom kicsit meg vagyok ijedve.

Néha még most sem hiszem el.

Nem félek de tartok egy kicsit a szüléstől, mivel párom sokat van külföldön munkája miatt nem sokat tud majd velünk lenni a szülés után. Félek egyedül nem tudom megoldani, segítséget pedig ha kérek nem akarom, hogy azt higyjék alkalmatlan vagyok anyának...bár tudom buta vagyok ha ilyenre gondolok mert anyukám szívesen segít.

Nektek is voltak félelmeitek? Hogyan küzdöttétek le?

Vagy szülés után már nem voltak?

21N



2016. szept. 22. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp kérj segítséget, senki sem fogja azt hinni, hogy alkalmatlan vagy anyának 3 újszülöttel, császár után (mert hármasikrekkel biztos, hogy császár lesz). Egy babával is épp elég kimerítő, nyugodtan fogadj el minden segítséget nem csak a szülés után, de a későbbi hónapokban is! Ha a 3 baba egyszerre kezd mászni, az sem lesz semmi.
2016. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Gratulálok! Nem semmi dolog lehet tri gemnini kismamának lenni! :-)

Én csak két babát várok (spontán ikrek, egy fiú, egy lány), de hidd el, ugyanúgy meg vagyok ijedve. Igaz, nekem már van egy nagyobb gyerekem (4 éves lesz), de sajnos voltak a terhesség előtt szörnyű előzményeim (halvaszülés tavaly). Így én nem igazán attól rettegek, hogy mit kezdek az ikrekkel, hanem attól, hogy őket is elveszítem...

Pedig az orvos, aki gondoz, úgy vigyáz rám mint a hímes tojásra, kéthetente járok hozzá Uh-ra, és minden egyéb vizsgálati eredményemmel azonnal fel kell hívnom.

Gondolom, neked is császár lesz (nekem a 38. hétre programozzák majd). Attól nem félek annyira, mert még messze van, és az elsőt is császárral szültem.


Szerintem kérj nyugodtan segítséget az anyukádtól, barátoktól. Három újszülöttet senki nem képes egyedül ellátni, semmiképpen nem leszel attól rossz anya, ha az első pár hétben valaki besegít a háztartásban és a babák körül.

Sajnos nekem anyukám sincs már, a férjem meg szintén folyton külföldön van...így ki kell még találnom, hogy oldom meg a 3 gyerekkel...

De először jussunk el addig...

Hol fogsz szülni? Mikor fektetnek be a kórházba?

Spontán lettek a babák?

2016. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát neked is grat. Hidd el minden rendben lesz :)

Spontán babák ezért is sokkolódtam le, hogy hárman vannak.

Ráadásul három fiú :)

Vidéken élek így itt szülök. A doki azt mondta jó lenne minnél tovább húzni. De most "tárgyalunk" a császar időpontjáról.

2016. szept. 22. 16:43
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Ne felj segitseget kerni. Meg egy gyereknel is gyakran segitenek be a rokonok es az sem jelenti azt, hogy a szulo alkalmatlan lenne.

En mindegyik gyerek szuletesenel csak a ferjemet fogadtam el magam korul, egyutt csinaltuk, egyutt ismerkedtunk az uj helyzettel, a babaval, a nagyszulok max latogatni johettek.

Ettol fuggetlenul ha most harmasikreket varnek, akkor valoszinuleg elnek a segitseggel, mert harom ujszulott gondozasat csaszar utan nem lehet csak az anyara hagyni, pedig nekem mar van rutinom az ujszulottekkel es nem uj dolog lenne az a resze:

A minimum, hogy a ferjednek veled kellene lennie, valahogy ez meg kellene oldanotok, mert ez a kettotok dolga, orome, feladata egyarant, es rajtatok kivul meg nem artana, ha lenne valaki.

2016. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Szia, én (is) hármasikres anyuka vagyok, 2 évesek a trikreim. Ha tényleg hármasikreket vársz, írj rám egy privátot :) Bocsi hogy így írom, de valaki(k) rendszeresen szórakoznak azzal hogy trigemini terhesnek adják ki magukat itt a gyk-n.

Szóval ha tényleg 3 babát vársz akkor sok mindenben tudok segíteni. A legnehezebb és egyben a legjobb dolog a világon :)

2016. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Figalmam sincs mi jó abban ha valaki ikreket kamuzik...

Mi ebben a jó? Hát nem tudom milyen emberek vannak...

2016. szept. 22. 17:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg egy csoda, és nagyon ritka is. :-) Gondolom a korod ellenére mindenki megkérdezi, hogy lombik volt-e.

(Mondjuk én ettől a kérdéstől már hülyét kapok, úgy tesz mindenki, mintha az ókorban meg a középkorban nem születtek volna ikrek. És akkor hol volt még lombik! Na mindegy!)

És hogy viseled a terhességet? Gondolom nem lehet könnyű mozogni (én egy babával is nehéznek éreztem a hasamat a 27. héten, meg kínzott a sav)

Mikor derült ki, hogy három kisfiú rejtőzik bent? És arra rájöttek, hogy egy-vagy kétpetéjűek-e.

2016. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Nálunk is három kisfiú van. Az első kettő iker, az öcsi pedig akkor született, amikor a nagyok még ovisok sem voltak, szóval én is otthon voltam a három kicsivel egyedül. A férjem itthon él, de altatás után, későn ér haza.


Tudom, hogy nehéz elfogadni a segítséget, én is ilyen vagyok... de muszáj lesz. Készülj fel rá, hogy nagyon keveset fogsz aludni, azt is részletekben, és vsz. hordani kell a három babát mindenféle kontrollra. Több mint valószínű, hogy korábban érkeznek, és egy koraszülöttel több a gond, hogy úgy mondjam. Jobban kell figyelni a gyarapodására, esetleges gondjaira, stb. Ha szoptatsz, nagyon fog kelleni a segítség, ha nem szoptatsz, a tápszerezés rengeteg idő... nekem elhiheted.

Meg az, amikor egyikkel foglalkozni kell, a másik kettő szintén igényelne, ordít. Pl. képzeld el, hogy kettőt szoptatsz, ha nagyon királynő vagy, és megy a tandem, a harmadik meg éhesen sír mondjuk fél órát, húsz percet, míg rákerül a sor. No meg az öltöztetés (főleg télen, huh!), altatás (áááá!), fürdetés (idő, idő, idő...)


Előre beszéld meg anyukáddal, hogyan lesz, az nagy áldás, ha tud segíteni! Köszönd meg, és vedd igénybe!


Ezen kívül régen eleve járt gondozó a hármasikreseknek, akik heti 2-3 alkalommal jöttek. KÉrdezz rá a védőnőnél, most hogy van ez, bár neki magának is mondania kellett volna már.


KÉrdésedre válaszolva: nem voltak félelmeim, mert ezt igazából nehéz előre elképzelni. Utána pedig megedződik az ember, mert muszáj, erős, szívós, kitartó lesz.

Neked is minden menni fog, ügyes leszel, csak az egészségre koncentrálj... drukkolok!

2016. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mikor nem jött meg, teszteltem "titokban"mikor pozitív lett kicsit megijedtem mert nem terveztük. Nem is szóltam senkinek mert nem éreztem biztosnak a dokihoz is egyedül mentem el, a doki bár kb 20percig csak hebegett habogott nézte a monitort majd kinyögte ez három... mondom mi három... hát baba.:)

Hát sokk volt :)

Szóval nekem azonnal kiderült. :)

Egész jól viselem, a várandóságot csak fura mert régen olyan sokat mozogtam most meg ügye nem lehet. De amúgy semmi "bajom m" nincs.

Nem tudjuk egy petéjűek e de általában a hármas ikrek nem azok.

2016. szept. 23. 15:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi újság veletek? Hogy vagytok?

Gondolom megvannak már a babák. Hogyan telnek a napjaitok? Találtál segítséget?

2017. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!