Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppenzre szeetnék menni...

Ha táppenzre szeetnék menni kinek kell először szolnom h ne legyen probléma?

Figyelt kérdés
A hr-re menjek vagy a közvetlen főnökömnek, multinàl dolgozom, sajnos nem tudom hogyan érdemesebb, most eleg nagy szarban van a reszlegünk ember hiàny miatt.papirokat is rögtön kell hoznom dokitol? Vagy később is jo?

2016. szept. 23. 08:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Tàppénzes papìrt csak a tàppénz lejàrtakor vagy bizonyos időközönként kapsz hosszabb tp esetén. Szóval semmilyen papìrt sem tudsz vinni.

Szólsz a hr- en hogy tp- n vagy és ennyi. Vagy a közvetlen főnöködnek.

A tp nem szabadsàg, hogy vagy kiadjàk vagy nem, az egy munkaképtelenséget jelölő àllapot, amivel nem lehet mit kezdeni. Ha pedig úgy akarsz tp- re menni,hogy nincs bajod, akkor simàn tàppénzcsalàst követsz el ami büntetendő.

2016. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
A tappen azt jelenti, hogy munkakeptelen vagy, ergo nem úgy megy, hogy "holnaptól nem jövök mert tappenzen leszek", hanem majd az orvos ki ír, ha úgy látja, hogy nem tudsz dolgozni. Tehát először orvos, aztán a tappenzes papírral a szemelyzetis, utána meg bejelented a fonokodnek
2016. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%

A normális eljárás az, hogy amikor bejelented a terhességet, akkor szépen elbeszélgetsz a főnököddel, hogy eddig és eddig szeretnél dolgozni, utána kivennéd a szabidat, majd megkezded a csedet, de természetesen ha valamilyen probléma merül fel, akkor táppénzre kell menned (és nem szeretnél menni), így számoljanak.


Aztán ha tényleg (!) probléma merül fel, akkor már otthonról telefonálsz, hogy az orvos munkaképtelennek nyilvánított, mostantól táppénzen vagy, azaz nem mész nyaralni, se rokonokhoz, a várost nem hagyod el (mert mind táppénzcsalás) hanem a popódon üldögélsz vagy fekszel szülésig.

2016. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%
Már miért ne mehetne bárhová... Nem fekvő betegnek irja ki az orvosa... Nekem is minden papiromon rajta volt,hogy kijárhat 8-20-ig...
2016. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%
De nem másik városba vagy szórakozni, műtős. Sokan nincsenek vele tisztában, hogy tappenzcsalas miatt jól meg lehetne büntetni őket, ha teszem azt a doki által megadott kijárasi időn túl -ami nem 20ig, hanem 12ig van amugy- lemennek mondjuk délután a játszótérre a nagyobb gyerekkel.
2016. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Huha;)szoval amig nem tudok nodokihoz elmenni mert csak 3 hetre kaptam időpontot addig vagy bejovok dolgozni vagy hazi dokit megkerem h irjon ki?en nem fogok bejonni mert ma pozit teszteltem...erre vartunk missed ab ota vagyis majdnem kereken egy eve, elotte 2 évig jartunk orvoshoz h rendbehozzanak, szoval összesen 3 ev...en nem fogok igy dolgozni amikor ennyire nehezen sikerult, teljesen depresszios vagyok mar.
2016. szept. 23. 09:50
 7/30 A kérdező kommentje:
A masik hogy elozo terhessegemnel annyora hanyingerem volt h felorankent jartam mosdoba...igy dolgozni nem lehet amugysem;)
2016. szept. 23. 09:59
 8/30 nünü87 ***** válasza:
76%
Én mikor tehetbe estem szóltam a főnökömnek megbeszéltük hogy meddig bírok dolgozni kivettem a szabadságot és utána tp-n voltam. Én a terhességem 7 hónapjától voltam tp-n de így volt jó mert terhességi cukor miatt kéthetente mentem tesztebédre meg mát nem bírtam napi 8 órát ülni az irodában sem. Nekem úgy volt hogy a háziorvos írt ki.
2016. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
30%

De, lehet így dolgozni, csak nem akarsz, ne szépítsd.

3 vetélés után is ugyanúgy dolgoztam végig, mert nem a munkától ment el egyik alkalommal sem. Elment volna fekve is. A 4. terhességgel az égvilágon semmi bajom nem volt.

Amíg neked ezzel nincs, semmi okod táppénzre. De éljen a táppénzcsalás, 10-ből 9 kismama ezt csinálja, ezért (is) ilyen rossz a kisgyermekes anyukák és a terhesek munkavállalói megítélése.

2016. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

Nincs olyan, hogy táppézre szeretnél menni.

Olyan van, hogy az orvos szerint keresőképtelen vagy, mert betegésed, állapotod miatt nem tudod ellátni a munkádat. Ez nem szeretés kérdése.

2016. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!