Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hogy egy hettel elobb...

Lehet hogy egy hettel elobb fogant a babám?

Figyelt kérdés
Február 12.èn volt az utolso menzeszem első napja. Akkor mèg meg jott 6 napig a szokásos módon. 35 naposak a ciklusaim. Március 23.án tudtam meg,hogy babát várok,akkor mèg csak a petezsák látszott es nem is volt szívgang. A menzeszem számitása alapján akkor voltam 5 hetes es 5 napos terhes. Visszamentem nőgyógyászhoz március 30.án akkor már volt szivhang es a magzat is latszodott,akkor volt 0,55cm. 31 hetes uh-n viszont azt mondta a doki,hogy egy hèttel gyorsabban fejlodik a baba szoval egy hettel nagyobb. Lehetseges,hogy már terges voltam február 12.èn amikor meg volt rendesen a menzeszem? Teherbe eshettem január vègei aktusbol,vagy ez inkabb februári? Előre is köszönöm a segítsèget! :)
2016. szept. 25. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejlodik egy hettel gyorsabban, szimplan csak kb 50-100 grammal nagyobb a becsles szerint a sulya, mint a hasonlo koru magzatok becsult sulya atlagosan. Ez tudod mit jelent? Semmit. 12. het utan elteroen fejlodnek a magzatok, addig egyforman. Tehat addig kell megallapitani a szules varhato idopontjat. Azutan mar nem varialnak vele.
2016. szept. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogant hamarább. Az első UH-ok szerint teljesen rendben voltak a méretek, időnek megfeleltek. Nem lesz most hirtelen idősebb. Az, hogy most nagyobb egy héttel, csak annyit jelent, hogy várhatóan nagyobb lesz az átlagnál.
2016. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogantatás időpontjának változtatását a 12. heti ultrahang alapján végzik, a többi UH nem mérvadó.

Mint írták, csak egyszerűen a mért értékek alapján nagyobb a babád, mint a nagykönyv szerinti átlag.


A másik dolog: ne felejtsük el, hogy ezek becsült adatok.

Az első gyerekemre azt mondták nagyobb 1 héttel, és ennyivel hamarabb is jött, de egyáltalán nem volt nagy a maga 3030 grammjával (és egy hét alatt sem szedett volna fel annyit, hogy igazi nagy babaként könyvelhettük volna el).

A második gyereknél azt mondták kicsi, 2,5 kg-ra becsülték, így 2 héttel mérték kisebbnek a 37. UH-n. Ehhez képest 2 napra rá megszületett 3300 grammal.

2016. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor a januari az kizart,ugye? Es koszonom a valaszokat! :)
2016. szept. 25. 14:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,kizárt.
2016. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy igaz, hogy a terhességet az utolsó menstruációtól számoljuk, de maga a fogantatás később történik meg (kb. 2 héttel, de eltérések lehetnek). Szóval még ha 1 héttel hamarább is fogant volna, az sem azt jelentené, hogy az utolsó menzeszedkor már terhes voltál, hanem utána hamarább lett pé-d.

Valamikor február vége felé eshettél teherbe, szóval ahhoz, hogy január végi fogantatás legyen, legalább 3-4 héttel kellene idősebbnek lennie, nemcsak 1-nek.

De mint írtam korábban, egyszerűen csak nagyobb baba lesz, és ennyi.

2016. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Èrtem..ès köszönöm szèpen :)
2016. szept. 25. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!