Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Margit korhazban esti ellatas...

Margit korhazban esti ellatas lehetseges szules eseten? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kerdesem a kovetkezo,ha este bemennek a margitba hogy gorcseim vannak stb..hova kene bemennem?

Ellatnak este is normalisan?

Kedvesek az emberrel vagy ne varjak toluk ilyet?

Milyenek a dokik?

Akiknek van ilyen elmenyuk elmeselnetek??



2016. szept. 30. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

miért, mit gondolsz, este elhajtanak, hogy tessék szépen reggel szülni? :D

igen, ellátnak. én éjjel mentem be, igaz reggelig vártak és csak utána gyorsították be a szülést, de nem is bánom, hogy kicsit hagytak a magunk ütemében haladni vele :)

2016. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan volt fogadott dokim es szulesznom, de egyszer rendszeres (de gyenge) fajasaim voltak vasarnap este. A szulesznovel beszeltem, epp dolgozott, mondta, hogy inkabb menjek be es egy orvos megvizsgal.

A rendes bejaraton kellett menni, volt portas akkor is, megkerdezte, hogy miert jottunk es mehettunk is fel. A harmadikon van a szuleszet. Az ugyeletes orvos vizsgalt meg. Addigra megszuntek a fajasok, de mar nyilt a mehszaj, igy vegul abban maradtunk, hogy hazamehetek, majd reggel a fogadott orvos megvizsgal, de ha ejjel ujra jonnek a fajasok, akkor induljak ismet a korhazba es a szulesznot, orvost is hivjam, mert abbol mar szules lesz.


Fogadott orvos/szuleszno nelkul is igy mukodik. Ha ugy erzed, hogy valami megindult, akkor be kell menned es majd a portas eligazit. Mindig van bent ugyeletes orvos es szuleszno, ha az allapotod nem surgos, akkor elofordulhat, hogy varnod kell a vizsgalatra, azutan az ugyeletes megmondja, hogy ez mar szules lesz-e es felvesznek az osztalyra, ha az.

En jartam ott masis terhesseg alatt is, akkor ugyeletesnel. Nem ott szultem, nem is volt fogadott szulesznom, de normalisak voltak velem. A szules utan en voltam a nogyogyaszati osztalyon is, ott az egyik nover durva volt es nezetelteresunk is volt, nyilvan azutan kedvesebb nem lett. A csecsemosnoverek kozott is volt egy-ketto, aki nem volt tul baratsagos, de nem igazan erdekelt, mert keveset talalkoztam veluk, nem volt szuksegem segitsegre. Nem tudom, hogy ugy milyenek lettek volna...

Szerintem nem kell felned, jo a Margit szuleszete.

2016. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem este indult be a szülésem!

Hajnal negyed 4-re értünk be a kórházba.

Hát.. A szülésznő elég bunyesz volt,de akkor kelt fel, mi keltettük:) Elvolt aludva még az arca :D sztem pont azért nem voltunk szimpik neki:) De csak addig volt ilyen amíg ki nem "józanodott" utána "rendes" volt, meg hát jött a műszakváltás így még szerencsém is volt, kaptam egy aranyos kis szülésznőt,ne volt fogadott.

amúgy felmentünk a harmadikra, szülőszoba,csengettünk?!asszem, aztán CTG-felvettek,vizsgálat,öltözés,szoba,beöntés stb..Dokim volt fogadott! De ő csak délután fél 1re jött. (És ezért fizettünk 100-at neki :/ na mind1..

Mindenki amúgy tök rendes volt. Szép emlék,szép élmény volt:) Pozitívan gondolok vissza mindenre. A nővérkék,csecsemősök aranyosak,segítőkezek voltak! Igazából és jól éreztem magam ott!

A második kisbabámat is ott tervezem megszülni:)

Ne ért semmilyen negatívum!

Amúgy 1 ágyas szobába voltam az utolsó 2 és fél nap. Az is biztos sokat számít..

2016. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Bocsi az elírásokért! a laptop az elmúlt pár napban nem sziMpatizál az M-betűvel:)


De még egyszer! Nekem kellemes csalódás volt a Margit kórház szülészete, mert olvastam róla hát nem 1 rosszat!

2016. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1es


Nem azert kerdezem,mert elhajtanak csak tudjam hogy mire szamitsak ha esetleg este indulna be a szules.

Mivel elso baba,nem tudom hogy mennek a korhazakba a felvetel,az ellatasok es a szules.

De azert koszi a valaszodat!!


2es


Biztonsag kedveert azt mondtak hogy menj be ez jo,inkabb egy potya ut,mint egy baj. :)

Akkor ha nem tudom hogy hova menjek akkor kerdezhetem a portast?


Nyilt a mehszajad,te nem vetted eszre??

Vagy azt hogy lehet eszre venni?

Nem szivargot vagy folyt a magzatvized?

Es hol fajt?Medenced,hasad,hatad,gerinced stb??

Es mennyire fajt,mi az az enyhe?

Meddig tartottak?


Es ha nem lesz szules meg,de nyilik a mehszaj akkor hazakuldenek?

Es ha meg nem szulsz de fajasaid vannak,hova raknak be?

Majd jon a szulo szoba,azutan?

Sok jot es rosszat is hallottam mar a margit korhazrol.



3dik


Szerintem senki se kedves ha felriasztjak almabol :):)

Na de akor kaptal egy aranyos nocit,az azert megis csak jobb.

A Ctg hogy megy ott?Nekem az elso ctgre kell mennem nemsokara,idopont kell vagy hogy?

Milyen vizsgalatok voltak?

Reggel tenyleg levesznek vert az anyukaktol??Azt mondtak sokan nekem.

Mibe szultel,adtak ott neked ruhat vagy volt sajat amit vinni kellett?

Ez nagyon jo hir hogy azert sok pozitivat tudsz mondani :)

Es ez nekem megnyugtato,elso babam es szeretnem a legjobb kezekbe megszulni.

Gratulalok a gyermekedhez !!:)

Most mennyi idos?


Semmi baj igy is eltudtam olvasni,en meg telefonrol vagyok es az ekezeteket hagyom le,bar gyorsabb anelkul.

2016. okt. 3. 10:32
 6/8 anonim ***** válasza:
3as! ki volt a dokid? baromira kíváncsi vagyok, ugyanez volt velem is, csak reggel 8ra jött be, 100at kért... nagyon kíváncsi vagyok, hogy itt ez a módi vagy rossz választás volt. ha nem akarod ide kiírni akkor privibe is megírhatod :)
2016. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nekem a terhesseg elejen sem volt mar teljesen zart a mehszaj, de nem elso baba volt, igy ez akkor meg normalis volt. Kb felidotol nagyon sokat kemenyedett a hasam, akkortol kezdett nyilni aprankent, de nagy adag magneziummal szepen vissza lehetett fogni.

38 hetes korig szedtem igy a magneziumot es amikor elhagytam par nappal kesobb ismet igen eros kemenyedeseim, joslofajasaim lettek.

Egyik este szinten jottek, en joslonak gondoltam, mert nem olyan eros, igazi fajas volt (mivel szultem mar, igy tudtam, hogy milyen az igazi), hanem eros kemenyedesek es az alhasam fajt kozben.

Azert hivtam vegul a szulesznot, mert a ferjem noszogatott, ugyanis kb 8-10 percenkent jottek ezek az osszehuzodasok es egy ora elteltevel sem mult el. Nem Pestem laktunk, a korhaz nem volt kozel igazan, raadasul volt mar gyerek, akit a nagyszulokhoz el kellett addig vinni. A ferjem igy nem mert belevagni az ejszakaba es vegul a szuleszno is azt mondta telefonon, hogy inkabb menjunk be.

De ahogy beertunk elmult minden osszehuzodas, szerintem az utazas es a korhazba erkezes kibillentett a kezdodo vajudasbol. Van ilyen.

En akkor 3 ujjnyira voltam nyitva, ctg is volt, de ott sem latszodott mar akkor fajas, a baba is jol volt. En nem akartam igy korhazban maradni, egyebkent felajanlottak, hogy felvesznek a nogyogyaszati osztalyra es kivarhatom ott, amig beindul a vajudas ismet.

En ezt nem akartam, inkabb bekoltoztunk Aposomekhoz par napra, mert ok a korhazhoz kozel laktak.

Jol tettem, mert nem indult be magatol a szules, negy napot vartunk es vegul inditani kellett.

Emiatt nem tudom neked megmondani, hogy mas esetben hogyan van a Margitban a vajudas. Nekem idopontra kellett mennem az jnditasra, ertelemszeruen bent volt a doki es a szuleszno is, nem voltam vajudoban, hanem egybol szuloszobara kerultem. Volt beontes, burokrepesztes, oxitocin infuzio es beindult a dolog, en csak ket orat vajudtam. De ezek elott eloszor en kaptam ket adag antibiotikumot 2-3 oras kulonbseggel, mert streptococcusom volt, a masodik utan inditottak csak be a szulest.

En vegig a szuloszoban voltam, de egyebkent azt hiszem, hogy ott is van vajudo, ha elhuzodik a vajudas es forgalmas a szuleszet, akkor a vajudoban van a kismama nagyreszt a fajasokkal, mert ugye a szuloszobakra szukseg van, hosszu ideig nem lehet elfoglalni.


A ctg-t vagy a terhesgondozo reszlegen csinaljak, vagy fent a szuleszeten. Alapban a terhesgondozoban van, de en pl csak egyszer voltam ott, mert a szuleszno azt is intezte, a harmadikra jartam fel hozza. Az semmi kulonos, tappancsokat raknak a hasadra, ulsz kenyelmesen es a gep meri a mehtevekenyseget es a baba szivhangjat. Elofordulhat, hogy megmozgatjak picit a pocakodat, ha nagyon inaktiv a baba. Egy ideig ez megy, majd egy orvos atnezi az eredmenyt, bepecsetel a kiskonyvbe, ha kell, akkor megvizsgal. A 35. het kornyeken kenetet is vesznek. Ugy kb ennyi. Ha nem kell varni, akkor kb fel ora alatt megvan a ctg.


Egyebkent erosem javaslom, hogy legkozelebb ha ott vagy, akkor keresd meg a szuleszetet. "A" epulet, 3. emelet. Eltevedni sem lehet. Kilepsz a liftbol es ha jol remlik akkor kb szemben balra van a szuleszet bejarata, van csengo is. A lift mellett jobbra pedig a csecsemos reszleg es a kortermek.

Ha nem is mesz be korulnezni, de legalabb latod, hogy hova kell majd menned es nem izgulsz ezen.

De mindig van ott portas szerintem latogatasi idon tul is, aki eligazit.

2016. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia. 3-as vagyok.

A Ctg ha jol emlékszem úgy ment, h 36.héttöl hetente kellett menni( nekem minden csütörtökön 8ra mert akkor volt ott a dokim) minden ctg után csinált méhszáj vizsgálatot. Nem vettek vért. Utolsó vérvételem 37 hetesen volt. Csak vizelet kellett minden ctg-s alkalomkor.

40.héttől asszem naponta mentem. Akkor már magzatvizet is néztek és az nem lent a terhesgondozóban volt hanem fent a szülészeten(ahol szülés elött is felvették az adatokat) tehát naponta ctg és 2 naponta magzat v.vizsg. bár az első magzatvíz vizsgálat után még aznap este ( csütörtöki nap szintén) elkezdődtek a fájások. Péntek delután 2re lett meg a kicsi lány:)

Decemberben lesz 2 éves:)

Saját háloingben szültem.

Asszem mindenre válaszoltam:) nyugi. Sztem jó kis kórház.

Hozzá teszem én esztergomi vagyok. Semmiképpen nem akartam itt szülni. Ez itt borzadály!! Minden tök simán ment.. Semmi komplikáció nem lépett fel. Én ha oda tartoznék helyileg még dokit sem fogadnék.( lehet jobban is jártam volna) de mindegyik orvos nagyon rendes volt! Azért jártam volna talán jobban mert a dokimra kellett várni holott lehet , h hamarabb is meglehetett volna a lányom. Jöttek volna burkot repeszteni kb 9-10 fele de mondták h várják a dokit. Na most ő fél 1re ért ugye be. Ki tudja mi lett volna. Már mind1. Mind a ketten épen és egészségesen távozhattunk hétfő délben a 4.napon:)

Könnyű szülés kivánok neked!! És ne aggódj, jó kezekben lesztek.;)

2016. okt. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!