Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy még nem érzem a...

Normális hogy még nem érzem a babát?

Figyelt kérdés
16+3 hetes vagyok harmadik baba elsők már nagyok(14és10éves) de még semmilyen mozgást nem érzek dokihoz 2 hét múlva van időpontom mert szabadságon van. Eddig minden rendben volt a vizsgálatokon de engem iszonyúan aggaszt hogy még semmit nem érzek. Elég sovány vagyok és a többség szerint mostanában már ereznem kellene a picurt. Szerintetek csak túl parázom vagy baj lehet? Elsőt 20 másodikat 18 hetesen éreztem. Köszi a válaszokat

2016. okt. 12. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj.

Pár héten belül biztos érzed.

Én a negyedik gyerekemet pl. később éreztem meg, mint a harmadikat. Nem törvényszerű,hogy egyre korábban kell.

A placenta helye is befolyásolhatja ezt.

2016. okt. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Most divat lett egyre korábban "érezni" a babát, és már a 16. héttől azon lovagol mindenki, hogy érzed-e már.

Én az elsőt is viszonylag későn éreztem csak, a 21-22 hét körül, a másodikat a 20. héten. 8 év kihagyás után várunk babát, és engem is hetek óta piszkálnak, hogy érzem-e már, pedig csak most vagyok 16 hetes terhes. És persze jön a szemöldök húzgálás, hogy "hááát, biztos hogy minden rendben?".

Biztos. Ultrahangon jól látszik, hogy vidáman kalimpál, a fejlettsége tökéletes, pont.

Majd fog még rugdosni eleget.

2016. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is negyedik baba, 19 hetes.

Most kezdtem talán tegnap érezni, ahogy mozog. De még ez sem határozott volt, csak az a pici lökdösés.

Minden oké, ne aggódj! Mindenben verseny van sajnos, ebben is. Van, aki azt állítja, 10-12 hetes magzatot érez ...

2016. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok: több dologtól függ, ki mikor érzi a magzatmozgást.

A sokadik babánál általában csak arról van szó, hogy az anya hamarabb felismeri, hogy ez már az volt. Nálad és nálam is elég sok eltelt a két terhesség között, azért ezt is el lehet felejteni. :)

Függ attól, hogy kinek merre nő a pocak. Akinek szélesedik (lányos pocak), annak általában később érezhető, több helye van, később ér hozzá a méhfalhoz és hasfalhoz.

Akinek a hasfala erősebb, kötöttebb, azok is később éreznek magzatmozgást.


Egyébként pedig a 22. hétig "kell" érezni, hogy először megmozdul, még van addig másfél hónapod. Gondolj bele, hogy az azért nem kevés idő, főleg egy "csupán" kilenc hónapig tartó terhesség alatt.


Azért ne kezdj el aggódni, mert a Mancika és a Rozika szerint már érezned kéne a babát, nem ők döntik el, ha nem a természet.

Hidd el, hogy mozog ő eleget, csak még kényelemben van. :)

2016. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek picit most megnyugodtam hogy tudom nem én vagyok az egyetlen aki még nem érzi ilyenkor
2016. okt. 12. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk első baba lesz, ma vagyok 18+1 napos. Én kb. 16.héttől érzem a mocorgást. Nem határozottak és erőteljesek a mozgások, inkább apró pattogások, bökdödések, szúrkálódásokhoz tudnám hasonlítani. Két napja hallgattattunk vele babazenét, akkor 1 órán keresztül bugizott a pocakban. Férjem is hallgatta(rátapasztotta a fülét a hasamra) azt mondta olyan, mint ha víz alatti buborékolást hallana. Tegnap is zenéltem neki fél órát, de nem volt valami aktív. Alig bökött pár érezhetőt. Néha én is elbizonytalanodok hogy minden oké e odabent, mert nem mocorog olyan sokat, de aztán aktivizálom magam én is és túllendülök rajta. 12 hetes UH-nak 3-szor futottunk neki mert akkor is lusta volt és nem akart mozogni.
2016. okt. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!