Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ágynyugalomra ítélt kismamák...

Ágynyugalomra ítélt kismamák akiknek van nagyobb gyereke, hogy bírjátok, csináljátok?

Figyelt kérdés
Hogy látjátok el a nagyot/kat, hogy viszitek oviba vagy ha van otthon lévő pici, hogy boldogultok? Van segítség?

2016. okt. 14. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A muszáj nagy úr. Reggel ellátom őket, elviszem őket oviba, suliba, bevásárolok, főzök, otthon kicsit pihenek, aztán megyek értük. Délután tanulás, logopédiázás a nagyokkal. Este a férjemet kiszolgálni, ő egy régi vágású ember. A gyerekek lefektetése után elmosogatok, lezuhanyzok és lefekszem aludni. Másnap reggel fél 6-kor kelek és ugyanígy megy az egész hét, hétvégén tovább lehet aludni, de akkor van mindenféle program. Heti egyszer délután úszásra viszem őket. Segítségem nincs, férjem azon az állásponton van, ha meg akar maradni a gyerek, akkor pihenés nélkül is megmarad, ha nem, amúgy is elmenne. 14 hetes vagyok, a lepény rálóg a méhszájra, de nem fedi teljesen. Eddig még nem véreztem és a 12. heti ultrahangon a lepény helyzetét leszámítva minden rendben volt. A 7. héttől a 9. hétig barnáztam, de akkor sem tudtam pihenni. Végül is, a naggyal is kellett volna pihennem pecsételő vérzés miatt, de akkor sem volt rá lehetőségem és egészségesen, időre született 3,2 kiloval.
2016. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azzzigen! Érdekes férjed van :O

Nálunk az első terhességemnél kellett 5,5 hónaptól pihenni, fel sem kelhettem csak WC-re meg fürdeni, párom volt aki betartatta velem, nem is engedett felkelni.

Az ilyen szülőket soha nem értettem, miért csináltatok gyereket ha nem vigyáztok rá!?

2016. okt. 15. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem, hogy el kell ítélni az elsőt kérdezőt. Ennyi erővel neked meg lehetne azt mondani, hogy minek szaporodik az olyan ember, akinek a gyereke egyedül képtelen gond nélkül végigcsinálni a hasban 9 hónapot?!

Ők így látják, hogy csak az erős szülessen meg. Ez nem gáz, ahogy az sem, hogy te meg feküdtél...

Nekem is ágynyugalom kellett volna, úgy-ahogy be lehet tartani,de segítség nélkül sehogy sem.

2016. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt te sem gondoltad komolyan... remélem!!

Ha nem tudsz/akarsz rá vigyázni akkor védekezz!!!

2016. okt. 15. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

2,5éves volt a nagyom amikor teherbe estem.Szinte az elejétől voltak problémák,fekvésre voltam ítélve a végéig.Szerencsére a bölcsi\ovi az út túloldalán volt,mi meg az első emeleten laktunk akkor,így reggel szép lassan komótosan elsétáltunk.Hazamentem lefeküdtem.A főzést megoldottam úgy közben inkább ültem,mint álltam.Vasalni a Férjem vasalt 😁 Sőt néha a főzést is átvállalta amikor unta az egyszerű,gyorsan elkészíthető ételeket. A fiam megértette,hogy nem emelhetem meg,és egy kisszék segítségével ki-be mászott a fürdőkádba 😊 (gyakran este is 2esbe voltunk) Igaz a szobában evett,hogy közben is tudjak feküdni és szem előtt legyen,de megérte,mert megmaradt a kislányunk 😊

Mindenkinek saját döntése h betartja e az orvos utasítását vagy sem.Csak ha elhal a magzat,vagy beindul a vetélés nem az orvost kell szidni...

Az olyan férfi meg aki ilyen helyzetben nem segít a feleségének h többet tudjon pihenni,hanem még ki is szolgáltatja magát...pfff Az ilyennek nem is szülnék egyet sem!

2016. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!