Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok! Hogy van ez a Down...

Lányok! Hogy van ez a Down kor szűrő vizsgálat? 6 éve még ingyenes volt a kislányommal, most meg sokan írják, hogy vmi 29ezer ft? Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Természetesen kifizetem ha erről van szó, mert a baba egészsége az első, de tényleg majdnem 30ezerbe kerül?
2010. ápr. 26. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:

A kombinált tesztet írod, ha jól értem. A Sejtbank kapcsolatban áll néhány kórházzal, szerencsére vidékiekkel is. És Ők ezekben a kórházakban átvállalták a kombinált teszt költségeit. Nekik ez reklám - hiszen ha böngészed az oldalukat, hátha kedvet kapsz az őssejt-megőrzéshez. És eddig kb 3x küldtek sms-ben egy kis infot. Ez kevés, tehát nem zavaró :)

Itt nálunk is ingyenes volt a szűrés, 2 héttel később sms-ben kaptam egy kódot, azzal lehet az eredményt megnézni a Sejtbank honlapján.

Tehát a kérdés az, hogy Te ahol élsz, ott ingyenes-e? Ezt meg tudja mondani az orvosod és a kórház is, ja és a védőnő is.


33 hetes kismama

2010. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált tesztre gondolsz? Az valóban sokba kerülhet, hiszen csak néhány kórház kötött szerződést a sejtbankkal, így csak meghatározott helyeken ingyenes a teszt. Elképzelhetőnek tartom, hogy pont egy ilyen helyen szültél, azért volt ingyenes. Nekem is ingyenes volt, a Bajcsyban szültem, Pesten.
2010. ápr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen lányok a kombinált tesztre gondolok! Én Székesfehérváron élek, nem tudom, hogy itt kötött-e a kórház szerződést, de majd megkérdezem a védőnőt ha bejelentkezem hozzá. Köszi a felvilágosítást! :)) Boldog babavárást, vagy aki babázik már, annak jó babázást! :)
2010. ápr. 26. 08:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked, hogy hol ingyenes:

A program jelenleg már fut, az ingyenes Down-kór-szűrés az alábbi intézményekben, központokban érhető el: Székesfehérvár - Család- és Nővédelmi Központ. :)

2010. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is a Család És Nővédelmi Központba járok! :)
2010. ápr. 26. 10:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 1 éves a kislányom és a Nővédelmiben csináltattuk meg, viszont nekem azért volt ingyenes mert a férjem tesója down-kóros volt, és akkor azt mondták hoyg egyébként fizetni kell azt a huszonxezer forintot. Ezek szerint akkor már ez változott 1 év alatt.
2010. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én integrált teszten voltam.genetikai uh plussz 2 vérvétel 12 és 16 hetesen.25 ft-ba került..kb mindenhol ennyi ahogy én néztem.
2010. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt van leírva, az "ingyenes a down-kór szűrése" cím alatt. 2008 óta ingyenes az ott felsorolt intézményekben, többek közt nálatok is a Nővédelmiben:

[link]

2010. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm szépen az információt! :)

Én nem találtam meg ezt az oldalt pedig kerestem. :D

Köszi még 1x :)

Boldog babavárást nektek!

2010. ápr. 27. 07:32
 10/10 anonim ***** válasza:

07.41-es vagyok. Közben én is utánanéztem Neked, de csak azt tudom írni, amit az előző kedves hozzászólók, hogy Székesfehérváron is ingyenes :)

Mindenképp érdemes megcsináltatni, kicsit megnyugszik az ember utána.

Minden jót Nektek, boldog babavárást :)

Nekünk még 6 hetünk van hátra szülésig, így a végén már kicsit nehezebb, de a baba úgyis mindenért kárpótolja az embert.

2010. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!