Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzulinrezisztensen is kell...

Inzulinrezisztensen is kell terheléses vizsgálat?

Figyelt kérdés
Ha valakinek megállapított inzulinrezisztenciája van, és tartania kell a diétát, annak is kötelező a terheléses vizsgálat? Ha igen, akkor el lehet valahogy kerülni, hogy ne cukrot kelljen inni? Több éve nem ettem már cukrot, félek, hogy sokkolná a szervezetem, és ettől baja lenne a babának. Megyek majd endos dokihoz és megkérdezem, csak már most foglalkoztat, és érdekelnének a tapasztalatok.
2016. okt. 25. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem IR-em sincs, csak GDM-em volt az előző babával is. A mostani terhességem alatt a pozitív teszttől kezdtem diétázni (180g CH), az orvosom tanácsára.

Nekem nem volt cukorterhelésem, mivel önellenőrzést csinálok rendszeresen, és kiderül, hogy ha több CH-t viszek be, akkor megugrik. Az orvosom is egyet értett azzal, hogy felesleges a plusz terhelés.

33 hetesen elkezdtem magasabb értékeket mérni.

Ekkor az orvosom elküldött egy reggelizős terhelésre, ez ugye nem annyira durva mint a cukros lötyi, de mivel zsemle+tej, amit sosem fogyasztok amúgy reggelire, kiderült hogy renben vannak az értékek, csak a mérőm szórakozott, illetve volt egy nagyon stresszes hétvége, ami után megugrottak picit az értékeim. (A stressz hatására is változik az inzulin háztartás, de ezt Te nyilván tudod).


De ez orvosfüggő lehet erősen. Kérdezz rá.


Engem alacsony TSH miatt elzavart endokrinológushoz is a nőgyógyászom (szeretem amúgy, nagyon alapos), és ott is mondta az illető, hogy valószínű nálam a II. diabétesz, úgyhogy jó ez így, ő is csinált akkor reggelizős tesztet, és az is rendben volt...


Egyébként az előző szülésem után évente jártam a cukros lötyis kontrollra, és mindig rendben találták az értékeket.

Ennek ellenére gondolom vigyáznom kell a későbbiekben is, mert az IR könnyen kialakulhat ilyen előzmények után...

2016. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen kell.
2016. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kellett
2016. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az endokrinológusom mindig reggelis cukormérésre írt ki, de azt havonta kérte. Cukor helyett a diétás reggelimet kellett megennem. Szerencsére végig rendben volt a cukrom.
2016. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kell.
2016. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!