Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony TSH 9 hetes terhesen?

Esty910212 kérdése:

Alacsony TSH 9 hetes terhesen?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen és a következő eredményeket kaptam:

TSH <0,01 mIU/L * (0,400 - 4,000)

Szabad T4 19,59 pmol/L * (7,75 - 15,21)

Szabad T3 8,12 pmol/L * (3,80 - 6,00)


Azt olvastam, hogy terhesség alatt lehet alacsonyabb a tsh és emelkedett a T3, T4. Szülés után rendben volt a Tsh-m és a családban sem volt ilyen beteg.

Nagyon nem akarnék gyógyszert szedni..


2016. nov. 6. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon alacsony ez a TSH érték, én akkor nem voltam még terhes, de akkor volt hasonló értékem mikor alulműködőtt a pajzsmirigyem, és 3 havonta kellett kontrollra járnom, Letroxot szedtem rá.

Figyelni fogják biztos, és az sem kizárt hogy gyógyszert kapj rá, de ne aggódj, sok kismama szed pajzsmirigy miatt gyógyszert várandósság alatt, és egészséges babájuk születik. Ezért kell figyelni rá.

2016. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tsh magas akkor alul működik a pajzsmirígy,ha alacsony akkor túlműködik.Terhesség alatt elég gyakori,hogy felborul a pajzsmirígy működése.Nekem alul működik.Gyógyszert kell szedni Mindkét esetben,mert sajnos ha elhanyagolod csúnya dolgokat tud csinálni terhesség alatt.Én a helyedben minél hamarabb elmennék egy belgyógyászhoz.
2016. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Rutinos pajzsmirigy beteg vagyok :) a terhesség első 3 hónapjában valóban normális ha a tsh alacsony, vagyis pajzsmirigy tulműködés van.

Viszont, ezek az értékek még sajnos annál is alacsonyabbak. De semmi pánik, propycilt fognak szedetni veled!

Viszont!! Holnap reggel azonnal telefonálj egy kerületi vagy magán (kerületibe, vagy ahova tartozol általában ilyen értékkel már Aznap fogad, csak mond a telefonba!)

2016. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lényeget lehagytam: Belgyógyászat, Endokrinológust keress.

:)

2016. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
#2-es rosszul tudja. Ha alacsony az érték akkor alulműködik, ha magas akkor pedig túlműködik.
2016. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia.2es vagyok.Nekem 8volt a tshm 11 hetesen.Elmentem egy nőgyógyász endokrinológushoz és mondta hogy ez alulműködés.A házi orvos is levetette a pajzsmirígy működését és Ő is azt mondta hogy ha magas a tsh akkor alulműködik.2 orvos csak tudja😊
2016. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Akkor bizonyára félrekezeltek 4 éven keresztül alulműködéssel. :D
2016. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az #5-ös hülyeségeket ír. Én is pm alulműködéses vagyok. 5-tel kezdtem a terhessegem.

24 hkm

2016. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy tiztázzuk. 2-s a jó.

Pajzsmirigy alulműködésnél magas a tsh.

Pajzsmirigy túlműködésnél alacsony.

Pont fordítva.

2016. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj, én is így jártam. A 10. heti eredményem alapján 0,04 mIU/L volt a TSH-m. A nőgyógyász azonnal továbbküldött endokrinológushoz. Mivela jód mentes diéta hatására sem emelkedett a referencia tartományba, két naponta fél propycilt kell szednem (tehát nem ló mennyiséget), és rendszeresen ellenőrzik vérvétellel. Pont azért, mert káros lehet a magzatra ha az anya pajzsmirigye túlpörög.

Az nem jelent semmit, hogy nem volt a családodban pajzsmirigy beteg, mert nekem sem. Sőt az előző két terhességemnél sem volt pajzsmirigy problémám. Ez csak úgy jön, akár idegi alapon, akár a terhességi hormonok hatására kialakul (ezt mondta az endokrinológus).

24 hetes kismama

2016. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!