Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progesteron Exeltist szájon...

Progesteron Exeltist szájon át, hogyan szedtétek, szeditek? Meddig kell alkalmazni? Hogyan hagytad abba? Mi a hatása?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Terhesség alatti barnázás miatt kaptam. 2X1 et kellett szednem. Ahigy a betegtájékoztató írja étkezéstől minnél távolabbi időpontban kell bevenni. Reggel szedtem éhgyomorra és kb 1 órára rá reggeliztem,este pedig lefekvés előtt. 12. hétig szedtem,aztán fokozatosan kell elhagyni,szedtem 3napig 1-et,majd 2naponta 1-et,végül 3naponta 1-et. Nekem így mondta a dokim,2 hét alatt teljesen abbahagytam.
2016. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem én szédültem kicsit tőle abban az egy órában míg meg nem reggeliztem. Amúgy a progeszteron egy hormon,a terhesség elején a sárgatest termeli majd a 12.hét után átveszi a termelését a méhlepény. Azért nem szabad hirtelen elhagyni,mert ha hirtelen esik le a hormonszint vetéléshez vezethet. Amúgy én kaptam progeszteront egyszer régebben is,mikor abbahagytam a fogamzásgátlót és nem jött meg,szedtem 5 napig megvastagodott tőle a méhnyálkahártya,majd mikor abbahagytam rá pár napra megjött(levált a nyálkahártya) Ennyit tudok róla,nem tudom te mire kaptad ☺
2016. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző terhességemnél bevéreztem, így a biztonság kedvéért kellett szednem a 11.hétig,napi 2x, aztán a 12.héttől napi egy,egy hétig és kész.

Én bevétel után kb fél órára nagyon rosszul voltam tőle, így este mindig elalvás előtt vettem be, kb 11-kor,a másik szemet meg a "nagy"fiam alvásidejére tettem, kb d.után egyre és lefeküdtem vele én is.

2016. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!