Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesen hematoma....

9 hetes terhesen hematoma. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a petezsák alsó részén van egy pár miliméteres hematóma. A babával minden oK. Az orvos vérzéscsillapítót írt és fekvést javasolt, majd jövohéten uh.

Akinek volt ilyene, leírnátok a tapasztalataitokat? Mennyire veszélyes?



2016. nov. 15. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Fel szokott szépen szívódni, elég gyakori. Kövesd az orvos utasításait, nem lesz semmi baj. :)
2016. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En ikrekkel voltam terhes es ennel nagyobb hematomam volt. Semmi komplikacio nem volt, felszivodott magatol. A 21. heten mar semmi nem latszott belole az UH-n.
2016. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolso! Neked meddig tartott mig felszivodott? 1 hét alatt is feltud? 'Mert ugyebár már jövöhétre vissza vagyok hívva uh-ra.

2016. nov. 15. 10:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét terhességemnél volt hematómám, az elsőnél a 11. héten bevéreztem egy este miatta, kórházban voltam közel 1 hétig, jó pár hétig barnáztam utána ahogy ürült, kb. 21-22. hétre szívódott el teljesen. Második terhességnél a pozitív teszt estéjén elöntött a vér, másnap reggel sztk, 3x akkora hematoma mint a petezsák, ami szabálytalan is volt, de nem lett gond. 8. hét körül ismét elöntött a vér, este ügyelet még mindig a hematoma, babával minden rendben hazamehettem, szigorúbb pihenés ami egy akkor 1,5 éves mellett igen nehéz volt. 11. héten ismét vérzés ekkor már öklömnyi alvadtvér darabokkal, de szerencsére még mindig csak a hematoma volt, babám egy igazi túlélő volt, ekkor megint közel 1 hét kórház, mint az elsőnél és utána ténylegesen szigorú fekvés, csak enni, wc-re és zuhanyozni kelhettem fel. 25-26. hét körülre szívodott fel, addig szinte végig barnáztam, főleg ha kicsit többet mozogtam ugye a nagyobb miatt, de mivel 4x5 cm volt már így nem az egész szívódott fel hanem úgymond ráégett a lepényre. A vérzésen kívül gondot egyik esetben se okozott, de ijesztő. Rutascorbin napi 3x2, sok magnézium és tényleg fontos a fekvés, pihenés, mert én ahogy elkezdtem "mozogni" jött egy újabb vérzés.
2016. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok. Nekem a terhesseg legeleje volt eleg durva, m a 11 heten vereztem eleg sokat. Akkor meg azt sem tudtam, h terhes vagyok (ennek megvan az oka, de nem ternek ki ra, m nem lenyeges ebbol a szempontbol), azt pedig plane nem, h ikrek. A 12. heten marminden rendben volt. A 13. heten csinaltattam 3D UH-t, ahol lathato volt a hematoma es jo nagy is volt, de biztositottak rola, h nem kell aggodnom miatta. Ezutan a tobbi UH-n szoba sem kerult, majd a 21. heti 4D-s UH-n (babamozi) kerdeztem ra, h ott van-e meg es mondtak, h nincs, ugyh felszivodott. Szoval pontosan nem tudom megmondani, h mennyi idobe telt, de a 13. es 21. het kozott teljesen felszivodott.
2016. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-ből 3 terhességemnél volt haematóma. Az egyiknél felszívódott, a másik kettőnél amnionszalag lett belőle. Nem feküdtem, nem is tudtam, hiszen már volt(ak) nagyobb gyereke(i)m. Sőt, a legutóbbival sarló alakú haematómám volt, ami félig körbeölelte a petezsákot, tízszer akkora volt, mint az embrió. És cipekedtem, gyerekeket vittem oviba, suliba, fejlesztésre, tömegközlekedtem, de nem lett semmi baj, megmaradt mindegyik baba. A dokim szerint minden második terhességben van haematóma és 70-80%-ban felszívódik/amnionszalaggá alakul, 15%-ban vérzéssel ürül, és csak 5% körül okoz vetélést (ez akkor van, ha a baba fölött helyezkedik el vagy sarló alakúan körülöleli, mint nálam és nem felszívódással, hanem vérzéssel távozik).

Ha tudsz, akkor ne emelj nehezet és légy minél többet vízszintesben, pláne ha vérzés is jelentkezik.

2016. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Pihenek, nem emelek nehezet, csak pisilni enni és zuhanyozni kelek föl. Nem vérzek egyébként, csak tegnap előtt volt egy csepp vér. Azóta barna folyás, de nagyon kevés, és mostmár ez is inkább átmegy sárgás-barnásba.

Köszi mindenkinek, remélem hogy minden rendben leez a kisbabámmal.

2016. nov. 15. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!