Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véletlenül ettem feta sajtot....

Véletlenül ettem feta sajtot. Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés

A szüleimnél voltam és anyu fetával töltött csirkét készített. Nem mondta meg, hogy mi van benne, erősködött, hogy kóstoljam meg. Először meglepődtem, hogy túró (azt hittem, hogy juhtúró, bár azt is tilos terhesség alatt), majd közölte, hogy fetasajt. Még ő volt megsértődve, hogy kiköptem, de sajnos már lenyeltem belőle 2 falatot.

Tudom, hogy a juh- és kecsketejből (amiket nem lehet pasztörizálni) készült termékek és a lágy, illetve penészes sajtok liszteriózist okozhatnak. Most izgulok, nehogy baj legyen. Járt már valaki így, hogy "tiltott" ételt evett babavárás alatt? Lett valami gond? 16 hetes terhes vagyok.



2016. nov. 25. 10:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Túl van parázva ez az egész.Semmi bajod nem lesz sem neked sem a babának.Bár sosem csináltam,de gyanítom a csirkével együtt a sajt is meg lett sütve.Azt meg nem élik túl a bacik.De nem így van,akkor sem lesz semmi.
2016. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Ne aggódj, két falattól semmi bajotok nem lesz, főleg így ebben a formában.
2016. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Nyers huson, tojason kivul mindent lehet enni. A fetaval az egvilagon semmi gond.
2016. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Egyet értek az előttem szólókkal. Jó dolog az óvatsság, de nem kell túlzásba vinni. Néhány falattól semmi bajod nem lesz. Arról nem beszélve, amit előttem is írtak, hogy valszeg meg lett sütve...tehát a pasztörizálós probléma kipipálva.

Azért én sajnálom anyukád. Náluk ebédelsz, aztán nekiállsz hepciákosdni meg kiköpni az ételt, ahelyett hogy kicsit gondolkoznál....

2016. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

"Meg o volt megsertodve"


Milyen kis kedves vagy;)

2016. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem édesanyádtól illene, elnézést kérned, amiért kicsit túlreagáltad a helyzetet.
2016. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Fetat pont ehetsz. Pasztorizalt tejbol keszult, meg sutes nelkul sem lett volna semmi baj, sutve meg plane nem.


Nagyon keves sajt van, amit nem ajanlott enni, pl brie, camambert, gorgonzola, de sutve ezeket is lehet mar.


Most hirtelen hiteles magyar listat nem tudok linkelni, csak angolt, de nezd at.

[link]

2016. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Semmi bajod nem lett volna tőle,ha rendesen eszel is belőle... Talán 2x,de én is ettem penészes sajttal töltött csirkét (nem fetával). Anyósom csinálta,nem volt benne sok sajt, és nem is ettem heti rendszerességgel. Semmi bajunk nem lett,egészséges babám született 40+6hetesen 4hónapja.

Anyukádtól pedig tényleg illene bocsánatot kérned. Mit meg nem adnék azért,hogy az enyém itt legyen,és főzzön nekem. Értékeld!

2016. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Túlreagàltad rendesen. Kérj bocsànatot anyudtól. Nem értem miért kell egy terhességet ennyire túlspiràzni. Remélem ki se mész a hàzból, nehogy szmogos levegőt szívj...
2016. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
Kiköpted? Neked hogy esne, ha anyukád is hasonlóan cseledekne? Ráadásul feta sajttól? Azt pont lehet enni. Egyébként meg az itthon kapható feta sajtoknak leggyakrabban nem sok közük van a juhhoz, az összetevőket meg lehet nézni. Én többől csak egy olyannal találkoztam, ami valóban juhból készült.
2016. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!