Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnálja a férjem tőlem az...

Sajnálja a férjem tőlem az édességeket mert "nem egészséges", ez normális?

Figyelt kérdés

37 hetes kismama vagyok és a férjem állandóan rám szól ha édességet eszem: megettem ma 3 db gumicukrot és 3 db szaloncukrot és rám szól ezért. Nagyon rosszul esik! :( Amikor boltba vagyunk akkor is mindenkinek vesz / veszünk és nekem meg nem engedi, mindig undok velem ha édességről van szó!! :(


Nem vagyok kövér, csinos kismama vagyok egyébként.


2016. dec. 18. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Azt hiszem, valami babona alapján a babát félti, hogy nehogy cukros legyen.
2016. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Én biztos nem kérnék tőle engedélyt.
2016. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha csini vagy és semmi sem indokolja h megvond magadtól akkor mi a gond? Én sem kérnék engedélyt.
2016. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez gáz. Ő egyébként eszik édességet? Mert egy kismamának elég rossz lehet, hogy apuka tolja az esti film alatt a tábla csokit, ő meg nem ehet, mert rászólnak. Egyébként nem tudom elképzelni a szituációt. Bementek a boltba. Apuka kosárba pakol 3 csokit, te meg nem tehetsz bele magadnak egy gumicukrot? Ezt sűrgősen beszéld meg vele. És ha egyedül mész boltba, akkor miért nem veszel magadnak?

Annyiból megértelek, hogy én a kólával voltam így. Nem ittam terhesség előtt sem extrém sokat, de szerettem. Amikor terhes lettem, akkor sokkal ritkábban vettem, és csak fél literest, abból ivott apuka is. De hogy állandóan baxogasson 3 szem gumicukor miatt, hát biztos agybajt kapnék.

2016. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Mi az, hogy "nem engedi"? Miért kell az engedélye? És konkrétan mi a problémája? Az, hogy nem egészséges, nem indok, ha másnak vesztek édességet.

Ha nincs semmi egészségügyi ok a háttérben, én simán megmondanám neki, hogy hagyja abba ezt a kukacoskodést, nehogy már sajnáljon tőlem néhány szem szaloncukrot vagy gumicukrot. Aztán magasról tennék a morgására. Amúgy ő sem eszik soha édességet? Nem iszik bolti üdítőt? Mirelit vagy olajban sült kaját, nasit sem fogyaszt soha? Nem iszik egy korty alkoholt sem?

2016. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Attól hogy csinos vagy, és nem vagy elhízva, simán lehetsz cukorbeteg, vagy a babád.


Persze ettől független, teljes mértékben igazad van amit állítasz, mert az a kis mennyiség amit megkívánsz nem fog ártani, se neked, se a magzatodnak. Persze nem szabad túlzásba vinni, de arra is úgy kéne szólnia hogy óvatosan és ésszel.


A tesóm túlsúlyos volt, úgy volt várandós. Az orvosa mondta hogy azért vigyázzon a nassolással, de nem tiltotta el tőle, mert minimálisan, mértékkel lehet mindent.


Egyébként ennyi erővel a férjed mindentől tilthatna ami nem egészséges, mert kb már minden az, ennyi erővel. De egyébként egy gyerek nem ettől lesz cukros ha anyuka megeszik pár szem édességet egy nap. Ha állandóan ezt ennéd, és tömnéd magadba mellette a szénhidrátot és csak ezen élnél, és neked is lenne gondod a vércukor szinteddel az már más. De így nincs ezzel probléma. A férjed szerintem mindenféle hülyeségnek bedőlt amit hallott, vagy mondtak neki, vagy csak nincs tisztába azzal hogy mi az ami még bőven belefér.

2016. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ha boltban vagyunk akkor ő magának nem vesz, de ha van itthon akkor persze jól esik neki is hogy van mihez nyúlni.

Egyedül is voltam most kint vásárolni karácsonyra ajándékokat, akkor ugye ajándékokra ment a pénz, magamra már nem gondoltam. De most már ez másként lesz és akkor ha egyedül megyek akkor most már magamra fogok gondolni mert vele nem lehet sajnos ilyenekre gondolnom se. Tehát inkább megveszem nélküle ha megkívánok valamit.


Itt van mellettem egy szobában és kivettem egy gumicukrot aztán ez volt a baj. Pedig én nagyon régen nem ettem már ilyeneket. Persze energia italt egyáltalán nem iszom most a terhességem alatt, mert az nem éppen egészséges ilyenkor és szénsavas üditőt is most nagyon ritkán, férjem ellenzi és inkább a rostos üditőket veszi meg mindig, persze néha-néha szénsavast is szoktam.

2016. dec. 18. 18:33
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Lehet venni alacsony ch tartalmú, természetes edesítőszerrel édesített csokikat, cukrokat, sütiket. Ezekkel nem lehet gondja a férjednek.
2016. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
nem vagyok se kövér, se nem cukorbeteg nem vagyok, volt cukorterheléses vizsgálatom is a terhesség alatt és tökéletes lett minden eredményem.
2016. dec. 18. 18:34
 10/19 A kérdező kommentje:
ez olyan, hogy pl. összeveszett velem hogy most a terhesség végén kimozdultam egyedül ajándékot venni, mert félt hogy nehogy valami bajom legyen mivel a terhességem végén járok, na meg nincs szex se a terhességem alatt, kb. egy kezemen tudnám megszámolni hányszor szeretkeztünk összesen, ebből egyszer élveztetett el mindössze.
2016. dec. 18. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!