Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 műszakos munkarend terhesség...

3 műszakos munkarend terhességnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

6 hetes terhes vagyok, mar volt terhességem 2 a másodikra az előző vetélés miatt veszélyeztetett terhességre irt ki a háziorvos.

Most viszont a cégnél pont váltásban vagyok eddig 1 műszakban dolgoztam veszélyes vegyszerekkel, most viszont 3 műszakba szeretnének betenni (még 1 műszakba 6-2ig járok) szerintetek árthat a kicsi fejlődésében a 3 műszakos munkarend?

Háziorvosnál nem voltam még majd január első hetében tudok csak menni.

A válaszokat tapasztalatokat előre is köszönöm.



2016. dec. 29. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem rakhatnak be, mert terhes nő nem dolgozhat éjszaka.
2016. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én inkább azon gondolkodnék, hogy azok a vegyszerek mit okoznak! Nyilván megint kiír majd az orvos veszélyeztetett terhesnek, aztán maradsz otthon.
2016. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem dolgozhatsz éjszaka terhesen. Tehát nem tehetnek 3 műszakba terhesen.


Ha egészséges a terhességed, akkor csak a vegyszerek miatt ne menj táppénzre. A munkáltató köteles olyan munkakört felajánlani, amit terhesen végezhetsz. Ha ezt nem tudja, akkor alapbért kell fizetnie, és fel kell mentenie a munkavégzés alól. Tehát jobban jársz, mint a táppénzzel.

2016. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Az első 3 hónapban 4 műszakban dolgoztam, a kutyát sem érdekelte, még az orvosomat sem. Nem is a legegészségesebb hely volt, ott általában még meg sem szárad a pisi a teszten de már táppénzen szoktak lenni a kismamák! Én sajnos külsős voltam és havonta újították a szerződést, így sajnos maradnom kellett amíg csak tudtam! (Tovább a párom nem engedett dolgozni)

Téged biztos kiírnak majd!

2016. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

3 műszakban dolgoztam hétfőtől szombatig, a kutyát sem érdekelte, hogy terhes vagyok. De nem is vállaltam volna 1-2 műszakos munkarendet, mert a férjem is ott dolgozik és a nagy gyerek miatt váltott műszakba jártunk. Meg a műszakpótlék se mindegy. De nekünk nem kell vegyszerekkel dolgozni (élelmiszeripar), meg nálunk az éjszaka a legnyugisabb, így én nagyon szerettem. Csak azért kellett táppénzre mennem, mert 14 hetesen úgy megfáztam, hogy 1 hónapig nem tudtam kikecmeregni a köhögésből és annyira durva volt, hogy szégyen, nem szégyen, szinte bepisiltem minden köhögési rohamnál. Utána pont leállás volt (minden évben február végétől 6 hét leállás van, mikor a gyárat újítják, oktatások vannak), 22 hetesen mehettem volna vissza, de addigra a doki már kiírt veszélyeztetettnek, így maradtam otthon.

A kislányom köszöni szépen, nagyon jól érzi magát, már 4,5 hónapos.

2016. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgozhatsz éjszaka terhesen, sem veszélyes környezetben. A munkavédelmi törvények szabályozzák ezt!!!

Ha nem tudtak felajánlani neked egy olyan munkakört amiben nem dolgozol veszélyes környezetben és csak nappal kéne menned, akkor állásidőre kell küldjenek (ekkor alapbért kapsz, a pótlékok nélkül). (De sok kismama elmegy tp-re veszélyeztetettként, a fizetése 60-70%?-át kapja, de ez a bér nem számít bele később a gyed, stb. számolásába.)

2016. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan a cég, akkor simán dolgozhatsz. Én a hetedeik hónap végéig 3 műszakban, 6+2es beosztásban dolgoztam.
2016. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Majd utána érdeklődök Januárban, addigra már lesz orvosi papirom is, hogy mi a teendő nálunk, de mindentől függetlenül a 3 műszak mellett a 4.5 óra utazás/nap is rengeteg, ugyanebből a szempontból az étkezés sem teljesen megoldott ezért aggódom kicsit, és nem mellesleg az előzmények miatt. Én nem kapok rossz fizetést egy műszakban persze a 3 műszak egyértelműen jobb, de az előző heti éjszakázást is végig szenvedtem, nem csak a fáradtság miatt, de nem volt még ilyen nehéz a munka. Ha nem muszáj énsem mennék tp-re csak kiváncsi voltam ki hogy bírta és hogy tudta megoldani. Nálunk a 8órában 2x15perc szünet van amit ha túllépek előszeretettel vonnak le a fizetésemből 10-25ezer forintot( ami a bónusz) és kaját sem vihetek be igy nehéz megoldani hogy tényleg minden jó legyen és normálisan tudjak enni, mert alapból is több a savam de azóta napi szinten több alkalommal érzem és mindig rágcsálnom kell valamit, mert savlekötőt nem szedek.

Azért majd írok mit mond az orvosom Január 3-án tudok hozzá menni. Köszönöm mégegyszer a válaszokat.


Még annyi kérdés, hogy szerintetek szedjek valamilyen vitamint? Vagy várjam meg mit mond a nőgyógyász vagy a háziorvos?

2016. dec. 29. 18:23
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Folsavat mindenképp szedj már most.



[link]


[link]


Én komplex vitamint szedek, már a tervezés óta (első hónapban összejött szerencsére).

Táblázatok alapján a Gravidát találtam a legjobbnak, legkomplexebbnek. Az orvosom és a védőnő is helyeselte.

Van akinek hányingert, hányást okoz, nekem nincs tőle.

2016. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Akkor ezeket holnap be is szerzem :)
2016. dec. 29. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!