Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik terhesvitamint szeditek...

Melyik terhesvitamint szeditek/szedtétek? Már terhesség előtt elkezdtétek szedni? Ha igen menny idővel előtte? Milyen hamar sikerült a baba?

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Gravidát.. Semmi köze nem volt hozzá.. Addig amig szedtem nem is jött a baba.. Majd abba hagytam és rá 8 hónapra sikerült. Úgy hogy párommal mind ketten egészségesek vagyunk és orvos UH-n követte a peteérésemet.
2017. jan. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gravidát szedtem pozitív teszttől, addig csak folsavat.
2017. jan. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem lett babám terhes vitamintól hisz nem az a lényege :) Folsav és e vitamin volt amit szedtem, de a legfontosabb az volt, hogy kivizsgáljanak és kapjak gyógyszert pajzsmirigy gondra és inzulinrezisztenciára. 3 hónapra rá jött a baba.


Spirulina tablettát szedek terhesvitamin helyett, sokkal jobban felszívódik mint a többi és mivel elfogyott és nekiláttam elevitezni... hát had ne mondjam, hogy az elevittől nem tudok wczni... így marad a spirulina. Amíg azt szedtem nem volt baj a nagywc-vel.


Persze van sok féle vitamin mindenki kitapasztalja melyik a jobb. Nekem úgy tűnik az elevit a sok vas miatt csak gondot okoz :S


Lényegében bármit választasz is mindegyik egy jó kis multivitamin :D Majd kitapasztalod melyiktől nincs bajod :)


10hkm

2017. jan. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a terhesvitamintól leszel terhes. :)


- Gravida.

Táblázatok alapján ez találtam a második legjobban. Nőgyógyász és védőnő helyeselt utána.

A legszuperebbnek a Perfekt Pernatal tűnt, de irtó drága (30ezer/hó) és körülményes beszerezni.

- Az első próbálkozós hónap közepe felé kezdtem el szedni.

- Az első hónapban terhes lettem.

2017. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor anno elkezdődött még az exemmel a gyerekprojekt, akkor elkezdtem Gravidát szedni, 2 naponta vettem be egyet, később vitamin helyett/mellett mindenféle más szert is kipróbáltam (méhpempő, palástfű-cickafark tea stb), hátha lesz baba, de nem lett másfél évig, és szétmentünk. A jelenlegi párommal nem szedtem ilyesmi vitamint, csak grapefruitmag cseppeket, ilyen általános immunerősítőnek, és fél év múlva terhes lettem. Akkor azonnal elkezdtem a Femibiont szedni, de most váltottam Gravidára, mert ebbe több minden van.
2017. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Folsavat szedtem elotte mar kb 3 eve. Volt kivizsgalas, hogy miert nem jon a baba, de semmi okot nem talaltak. En azt gyanitom, hogy a petevezetek atjarhatosagi vizsgalat valamit okozott bennem, talan jobban megnyitotta a vezeteket, mert elotte 5 evig probalkoztunk sikertelenul, az atjarhatosagi utan viszont az elso mensit kovetoen terhes lettem. Ezt persze nem merem biztosra allitani, hiszen az nem kezeles, hanem csak vizsgalat, megis ott megpiszkaltak es talan pont ettol tortent valami, ami segitett. Terhesseg elott folsavat, sima multivitamint, d3 es c vitamint szedtem. Miota terhes vagyok, a multit levaltottam elevitre, +magneziumot es kalciumot szedek.
2017. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem szedtem semmit a terhesség elött, mikor megtudtam hogy babát várok (a 4. héten) elkezdtem szedni a Femibiont.
2017. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szedtem terhesvitamint, nem attol lett babank. Sot buliztam, ittam, cigiztem 41. evemben. Terhesseg alatt sem szedtem vitamint, csak az elejen folsavat - persze cigi es borozas sem volt mar, ahogy megtudtam, hogy jon a baba. Viszont odafigyeltem onnantol fogva az etkezesemre es minden napomat smoothyval kezdtem.
2017. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!