Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyomorproblémákra mit tudtok...

Gyomorproblémákra mit tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok, és most erősebb rosszulléteim vannak, mint az elején.

A gond gyökere szerintem az állandó gyomorégés. Ez ugye már önmagában is elég kínzó, már a Rennie-től is ég a gyomrom. :( De hogy nem enyhít a kínjaimon, az biztos.

Próbáltam Gaviscont (asszem), annak az ízét se tudom elviselni, és pont ugyanúgy nem hat.


Így ha előre dőlök, fekszek, stb. akkor visszaáramlik a gyomorsav, amiből gyakran öklendezés lesz, abból pedig hányás.

A refluxos tünetek miatt gyakori köhögési inger ugyanez: köhögés, öklendezés, hányás.


És erre jön az, hogy pár hete erős szagundorom van, ma pl. a súrolószer szagától dobtam ki a taccsot, de (kínos) pl. ha wc-t takarítok, vagy beleszagolok a cigifüstbe az utcán, akkor is egyből jönne minden visszafelé.


Már szétmarta a gyomorsav az egész nyelőcsövemet.


Eddig próbáltam, hogy kicsit eszek többször, de már tényleg végképp mindegy, mit és mennyit eszek, egyszerűen a mellkasom közepén érzem a gyomromat. :( És mindentől ég a gyomrom, de persze van amitől jobban. Úgyhogy most jóformán joghurton élek.

Gyümölcsöt, tésztafélét, krumplit, sajtot, édeset, sósat, mindenféle üdítőt és teát, felvágottat, tojást, húst, fűszeres ételt és hasonlót kerülök. Már attól undorom és gyomorégésem van, ha rágondolok, hogy megeszem.

Most kéne a babának még dupláznia a súlyát. Lesz így miből?



2017. jan. 4. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a natúr görög joghurt vált be. De olyat is hallottam, hogy teljesen sómentesen kell étkezni. (Szó szerint nulla só, és semmi olyan étel, amiben van, kenyér, felvágott stb.)

A Rennie-től nekem is csak rosszabb lett.

2017. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Salvus víz.
2017. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Apukám is évekig keresgélt és próbált mindenfélét gyomorégésre, és csak nemrég találta meg, ami neki elmulasztotta, ha gondolod, priviben elmondom, neki mi jött be. :) Jobbulást!
2017. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!