Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-7 hetes terhessegnel embrio...

6-7 hetes terhessegnel embrio szivmukodessel,5 mm-es CRL-el jonak szamit? A szikholyag 4,4 mm.

Figyelt kérdés

3 veteles utan ismet terhes vagyok, menstruacio alapjan 6 hetes 4 napos. Ma voltam az elso ultrahangon es ez lett az eredmeny.

Tudom, hogy a szivmukodes nagyon jo jel, az orvos is bizakodo, de azt azert megemlitette, hogy meret alapjan picivel kisebbnek tunik, talan 2-4 nap lehet az elteres.


Egyreszt orulok, hogy idaig eljutottam, masreszt felek tovabbra is, mert az elozo vetelesem is "lemaradassal" kezdodott. Akkor 7 hetesen 2 naposan volt 5mm-es CRL szinten szivmukodessel, tobb, mint 1 hettel volt kisebb az embrio, mint kellett volna, majd par nappal kesobb mar verezni kezdtem es nem talaltak mar szivmukodest sem.

(Az elso veteles 12. heten volt, ott 9 hetesen allt le a fejlodes, masodik alkalommal meg uh-ra sem jutottam el, csak egy het keses es pozitiv tesztek utan elveteltem.)


A kesobbi peteeres nem johet szoba most sem, multkor sem, mert nagyon pontos a ciklusom es erezheto a peteeresem, kozepidoben volt most is, ez 100%.


Ne hargudjatok a hosszu irasert es a sok adatert, normal esetben nem ragodok ennyit egy vizsgalaton, de a sok veszteseg utan mar nagyon nehezen hiszem el, hogy ebbol a terhessegbol gyerek lehet. Nincs is kivel ezt megbeszelnem a ferjemen kivul, mar nem szolunk senkinek sem arrol, hogy terhes vagyok.


Szerintetek ezek jo ertekek? Nektek milyen volt hasonlo korban?


2017. jan. 5. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Tökéletes.

Majd behozza! Nekem egyik babám se volt 6 hetesen "elég nagy" a terhességi korhoz képest, 9 hetesen már naprapontosan megfelelt a méret, 12 hetes UH-n szintén.

Első babámmal volt 6 mm a CRL akkor 6+6 hetes voltam.

2017. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam így volt:


Elvileg menses alapján 5+4 voltam, ügyeleten voltunk barnázás miatt, kaptam Utrogestant --> petezsák 9.5mm, üres.


Elvileg menses alapján 6+1 voltam, papíromon:5+2 --> szabályos petezsák 12mm, benne szikhólyag látható; még mindig barnáztam.


Elvileg menses alapján 7+1 voltam, papíromon:6+6 --> Petezsák 26mm, CRL 9.5mm; szabályos petezsák, benne szikhólyag és élő embrió látható, még ekkor is barnáztam.

Barnázás pár nappal ezután elmúlt.


Elvileg menses alapján 12+3 voltam, papíromon: 12+2 --> CRL: 57,9mm, stb...

2017. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magzat mérete kalkulátor

[link]

[link]


Magzat méreteit összefoglaló táblázat:

[link]

2017. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Szia. Az èn történetem nagyon hasonló a tiédhez azelső terhességem lemaradàssal kezdődött aztàn lett szívhang de sajnos 10hetesen kiderült hogy 8hetesen elhalt. Missed ab. Lett a vége. Aztàn a második nekem is kb.2hétig tartott ott magzat ki sem fejlődött spontán elvetéltem. A 3.terhességem a jelenlegi 6hetesen 3mmes embrió "sejthető" szívhang nincs. Az előzmények miatt a doki szó szerint nem bíztatott azt mondtaebből még bármi lehet baba is és vetélés is.Aztán baba lett :) most itt ficánkol a pocakomban a 23hetes babám akinek mindig tökéletesek a méretei :) úgyhogy bízz a babádban hogy erős mindigvan remény :) és szerezz be egy szívhangyfigyelőt nekem rengeteget segített a félelmeimen hogy minden nap meghallgathattam a 9.héttől meg is voltmindig :) sok szerencsét kívánok
2017. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!