Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretném ha leírnátok a...

Szeretném ha leírnátok a tapasztalataitokat kinél diagnosztizáltak várandósan magzati vesemedence tágulatot (pyelectasiát)?

Figyelt kérdés
18. hetes kismama vagyok, a 13. hét 6 napon kisfiamnál UH-on két oldali pyelectasiát állapítottak meg, ekkor volt az egyik oldali 2 mm, a másik oldali 3 mm. A 16. hét 6. napon 3 mm, illetve a másik 5 mm volt. A 17. hét 5. napon az egyik 6 mm volt, a másik 8 mm. Előfordult valakivel hasonló eset? Mi lett a babával? Kellett emiatt hamarabb szülni? Születés után kellett műteni? Károsodott a vese? Teljes életet él? Nagyon-nagyon aggódunk, köszönöm előre is a segítséget.

#pyelon tágulat #magzati vesemedence tágulat #magzati pyelectasia
2017. jan. 15. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Hát nekem a fiamnál újszülött korban vették észre... És épp a határon volt a mérete.

Ami gond lehetett volna a fogékonyság a húgyúti fertőzésre... Ezért fél évente jártunk hasi uh-ra és vizelet vizsgálatra.

Egyszer aztán másik orvos volt, aki kijelentette, ezzel felesleges volt jártunk idáig is. Ez nem probléma...

Így azóta nem járunk. Szerencsére ilyen jellegű problémánk se volt.


Kívánom a legjobbakat!

2017. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is magzati korban jelentkezett,fiam nem nőtte ki! Gyereknefrologushoz jártunk 1 éves koráig,utána gyereksebészetre irányítottak! 9 éves múlt,uh van félévente.Egyenlőre nem kell műteni! De volt olyan ott akit igen sajnos.Nem zár jól a vesekapu,vizelet visszacsurog ez a legfőbb ok.
2017. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudnátok értékeket írni?

Nekem mondták az orvosok,hogy még magzati korban leállhatnak a vesék :(

2017. jan. 15. 20:48
 4/9 anonim ***** válasza:

32 hetes vagyok. A héten voltam uh -n, ott az egyik vese tágulata 6,8 mm volt, éppen határérték.

Két hét múlva kell újra mennem, hogy megnézze a doki, mi újság.

Nekem azt mondta, ha marad a tagulat, vagy nő, akkor hamarabb meg kell szülnöm a babát. Valószínűleg el van zarodva a húgycső, ez okozza a tagulatot. Ilyenkor meg kell szüntetni az elzáródást, mert károsodhat a vese.

Azt is mondta, hogy nálam ennek kicsi az esélye, mert akkor már hamarabb látni lehetett volna az elváltozást.

Jó lenne, ha a dokik pontosan informálnának téged a lehetőségekről és a veszélyekről.

2017. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb. minden 2. ismerősöm magzatának volt vesemedence tágulata, de senkinél nem okozott gondot. Az én kisfiamnál 19 hetesen 3-3 mm-esek voltak, amit később fokozottan figyeltek UH-n, és el is múlt, a szülést sem befolyásolta.
2017. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Babàmnál 16 hetesen vették észre a nagyfokú egyoldalú tágulatot. A terhesség alatt végig csak nôtt és sajnos ezt a vesét a születés utàn 7 héttel elkellett tàvolítani. Remélem nàlatok nem így alakul.
2017. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Unokahúgomnál, még magzati korban a 14. héten. Lassan 1 éves, de még megvan a tágulat. Jobban kell vigyázni, hogy fel ne fázzon, mert így hajlamosabb a húgyuti fertőzésekre. De más gondot nem okoz.
2017. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fiamnak jobb oldali tágulata van.

A 18 hetes uh-n mértek neki először 7 mm-t, nem született meg ezért hamarabb, csak gyakrabban volt ellenőrző uh a terhességem alatt. Amikor megszületett, akkor 18 mm volt a tágulat.

Eleinte 3 havonta kellett menni uh-ra, meg vizeletvizsgálatra, azt mondta az orvos, hogy ha a kéreg sérül, akkor van baj, addig a gyakori ellenőrzésen kívül más teendőt nem igényel, most 2,5 éves, perpill 14 mm a tágulat, már csak fél év múlvára hívott vissza az orvos.

Hugyúti fertőzése hála ég még nem volt, eddig semmilyen problémát nem okozott (koppkopp)

2017. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekünk azt mondták csökkenni már nem fog, az aggaszt nagyon, hogy mindkettő elég gyorsan nő :(

2017. jan. 16. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!